Kdo je to?
Kdo je to Lazebnice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lazebnice? Lidé, historie

Kdo je to Lazebnice?

Jaký je význam slova Lazebnice? Co to znamená?

Lazebnice byly ženy obvykle pracující v lazebnách či lázeňských domech. Připravovaly koupele, mohly ovládat umění masáže, ale i znalosti bylinkářství či léčitelství. Panuje předpoklad, že některé lazebnice poskytovaly i erotické služby.
Jako lazebník bývá tradičně označován holič - i lazebníci byli obvykle schopní působit jako ranhojiči. Mohli například pouštět žilou, léčit bylinami, dělat obklady či chirurgické zákroky. Obvykle také pracovali v lázních, nicméně nebylo nezvyklé, že chodili i dům od domu.Kdo je to Lazebnice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Lazebnice? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lazebnice sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Dusík? Znáte pojem Šedá ekonomika? Vzpomněli byste si co označuje výraz SSID? Vzpomenete si na definici slova Bouldering?

Klíčová slova: formulace, termín, historie, význam, lexikon, synonymum, wikipedie, wiki, slovo, Lazebnice, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, pojem, původ slova, Lazebnice

Pojem Lazebnice je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít termín Lazebnice ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Lazebnice ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Lazebnice ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lazebnice na Youtube

Zkusit najít Lazebnice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lazebnice například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Lazebnice, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Lazebnice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Lazebnice? Definice pojmu Lazebnice je v kategorii Historie

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.