Kdo je to?
Kdo je to Neptun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Neptun? Lidé, mytologie

Kdo je to Neptun?

Jaký je význam slova Neptun? Co to znamená?

Neptun je římský bůh moří i sladkých vod. Je římskou obdobou řeckého Poseidona a vystupuje ve stejných bájích. Někdy bývá označován jako bůh sladkých vod. Neptun bývá vyobrazen s typickým trojzubcem. Ten mu slouží jako symbol i jako zbraň, může s ním vyvolat bouře a zemětřesení.
Při dělení světa mezi boží syny dostal vodní říši. Je otcem mnoha mytologických hrdinů, které má jak s manželkou, tak milenkami. Jako oběť pro Neptuna byli vybíráni především býci a koně.Kdo je to Neptun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Neptun? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Neptun s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Synergie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čitatel? Znáte pojem Mrtvý tah? Znáte termín Litina?

Klíčová slova: lexikon, mytologie, vysvětlení, význam pojmu, informace, formulace, wikipedie, přesný výraz, mytologie, definice, odborný výraz, heslo, přesný výraz, přesný význam, synonymum, význam slova

Pojem Neptun je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Neptun na Youtube

Hledat pojem Neptun ve Wikipedii

Hledat výraz Neptun ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Neptun ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Neptun na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Neptun například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Neptun? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Neptun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Neptun? Definice pojmu Neptun se nachází v kategorii Mytologie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, slovo, definici, termín třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Neptun hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).