Kdo je to?
Kdo je Gillian Anderson? Životopis Gillian Anderson, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Gillian Anderson?

Kdo je Gillian Anderson? Životopis, informace, biografie, herectví

Gillian Leigh Anderson je americká herečka, scenáristka, režisérka, skladatelka. Nejvíce se proslavila díky hlavní roli v seriálu Akta X, kde hrál agentku Scullyovou po boku hereckého kolegy Davida Duchovnyho. Gillian Anderson se narodila v Chicagu ve státě Illinois v USA. Chvíli po narození se s rodinou přestěhovala do Londýna. Po několika letech se rodina vrátila zpět do USA, kde se usadili ve státě Michigan. Střední školu City Middle and High School dokončila roku 1986. Gillian měla velmi ráda divadlo a v roce 1990 se přestěhovala do New Yorku, kde se objevila v několika divadlech. Zahrála si například v divadelní hře Absent Friends. Mimo hraní pracovala jako číšnice. V New Yorku se ji ale moc nedařilo a začala cestovat po USA. Když se dostala do Los Angeles, dostala nabídku od scénáristy Chrise Cartera, díky kterému dostala hlavní roli detektivky Dany Scullyové ve sci-fi seriálu Akta X. Během roku 1993-2002 se natočilo celkem devět sérií tohoto kultovního seriálu. Seriál se dočkal i dvou celovečerních filmů Akta X (1998) a Akta X: Chci uvěřit (2008). V roce 2016 se natočila desátá série a roku 2018 jedenáctá série.
Gillian Anderson si zahrála také ve filmech The Turning (1997), The House of Mirth (2000), The Mighty Celt (2005), Straightheads (2007), Sestra (2012) nebo Sold (2016). Je však více známá svými seriálovými rolemi.
Od roku 2013-2015 si zahrála ve třech sériích seriálu Hannibal a v seriálu the Fall také ve třech sériích (2013-2016). Dále je známá v novém seriálu Sexuální výchova, kde hraje matku hlavního hrdiny. 2021 vyšla třetí série.
Herečka Jana Musilová je častou dabérkou Gillian Anderson.Kdo je Gillian Anderson? Životopis Gillian Anderson, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Gillian Anderson

Národnost: americká
Datum narození: 9. 8. 1968
Místo narození: Chicago, Illinois, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Gillian Anderson sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Fortnite? Vzpomenete si na definici slova Flattr? Víte, co je to Centrismus? Vzpomněli byste si na význam slova Isofix?

Klíčová slova: Gillian Anderson, narození, informace, vysvětlení, herectví, kdy se narodila Gillian Anderson?, datum narození, wiki, kde se narodila Gillian Anderson?, národnost, herectví, život, kdo je Gillian Anderson?, osobnosti, biografie, místo narození

Pojem Gillian Anderson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Gillian Anderson ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Gillian Anderson ve Wikipedii

Vyhledat slovo Gillian Anderson na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gillian Anderson ve Wikimedia Commons

Najít slovo Gillian Anderson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gillian Anderson například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Gillian Anderson? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Gillian Anderson? Kdy se narodila Gillian Anderson? Kde se narodila Gillian Anderson? Gillian Anderson se nachází v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Gillian Anderson kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gillian Anderson i v jiné kategorii než je herectví.