Kdo je to?
Kdo je Jack Ma? Životopis Jack Ma, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Jack Ma?

Kdo je Jack Ma? Životopis, informace, biografie, podnikání

Jack Ma je podnikatel, investor a filantrop. Od dětství projevoval velkou houževnatost a cílevědomost. Chtěl se naučit perfektně anglicky, proto konverzoval s turisty v hotelech a prováděl je po okolí. V této době získal jméno Jack, protože mu tak začal říkat turista, který měl problém s výslovností jeho čínského jména. Kvůli problémům s matematikou se mu nedařilo dostat na vysokou školu, ale po několika letech ho přijali na Hangzhou Teacher’s Institute a vystudoval angličtinu. Po ukončení studia začal pracovat jako lektor angličtiny a mezinárodního obchodu na Hangzhou Dianzi University. Zkoušel najít jiné zaměstnání, ale všude byl odmítnut.
V roce 1994 se Ma dozvěděl o internetu, který ho velmi zaujal. Založil překladatelskou agenturu Hangzhou Haibo a vydal se do USA, aby internetu lépe porozuměl. Když na internetu vyhledával různé informace, uvědomil si, že o jeho rodné Číně není nikde ani zmínka. Založil proto webovou stránku o Číně a okamžitě se mu začali ozývat čínští podnikatelé, které nápad zaujal. Jeho doména chinapages.com během tří let vydělala téměř milion dolarů. Ma uvěřil, že má internet velký potenciál a začal vytvářet webové stránky pro čínské firmy. V roce 1999 založil se skupinou přátel web Alibaba, který se zaměřoval na obchod mezi podniky. Web se rychle a stabilně rozvíjel. Když společnost Alibaba Group vstoupila na newyorskou burzu, stal se Ma nejbohatším Číňanem. V roce 2014 jeho společnost patřila mezi nejhodnotnější technologické společnosti na světě.
Alibaba Group postupně vytvořila řadu dceřiných společností, například Taobao nebo AliExpress. V roce 2016 Ma zakoupil několik zámků ve vinařské oblasti Bordeaux. V roce 2017 se setkal s prezidentem Donaldem Trumpem a vedl s ním obchodní jednání. V posledních letech začal plánovat, že se stáhne z vedení Alibaby, aby se mohl plně věnovat filantropickým aktivitám. V roce 2020 oficiálně odstoupil z představenstva společnosti. V období mezi říjnem 2020 a lednem 2021 se neukazoval na veřejnosti. To zřejmě souviselo s jeho předchozí kritikou čínského regulačního systému, který podle něj brzdí inovace. Na konci ledna 2021 měl skrze videopřenos proslov k venkovským učitelům a následně byl spatřen, jak hraje golf na čínském ostrovu Chaj-nan.Kdo je Jack Ma? Životopis Jack Ma, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní informace o osobě Jack Ma

Národnost: čínská
Datum narození: 15. října 1964
Místo narození: Chang-čou, Čína

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jack Ma sdílet s ostatnímina svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Bilaterální dohoda? Vzpomněli byste si na význam slova Akvadukt? Víte, co je to Garsonka? Znáte definici termínu Vintage?

Klíčová slova: Jack Ma, podnikání, narození, informace, popis, Jack Ma, biografie, kdy se narodil Jack Ma?, osobnost, vysvětlení, lexikon, kdo je Jack Ma?, wikipedie, místo narození, život, kde se narodil Jack Ma?

Pojem Jack Ma je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jack Ma v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Jack Ma na Google.cz

Hledat heslo Jack Ma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Jack Ma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Jack Ma ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Jack Ma ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jack Ma například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jack Ma

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jack Ma? Kdy se narodil Jack Ma? Kde se narodil Jack Ma? Jack Ma je v kategorii Podnikání

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jack Ma např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jack Ma i v jiné kategorii než je podnikání.