Kdo je to?
Kdo je Jack Ma? Životopis Jack Ma, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Jack Ma?

Kdo je Jack Ma? Životopis, informace, biografie, podnikání

Jack Ma je podnikatel, investor a filantrop. Od dětství projevoval velkou houževnatost a cílevědomost. Chtěl se naučit perfektně anglicky, proto konverzoval s turisty v hotelech a prováděl je po okolí. V této době získal jméno Jack, protože mu tak začal říkat turista, který měl problém s výslovností jeho čínského jména. Kvůli problémům s matematikou se mu nedařilo dostat na vysokou školu, ale po několika letech ho přijali na Hangzhou Teacher\'s Institute a vystudoval angličtinu. Po ukončení studia začal pracovat jako lektor angličtiny a mezinárodního obchodu na Hangzhou Dianzi University. Zkoušel najít jiné zaměstnání, ale všude byl odmítnut.
V roce 1994 se Ma dozvěděl o internetu, který ho velmi zaujal. Založil překladatelskou agenturu Hangzhou Haibo a vydal se do USA, aby internetu lépe porozuměl. Když na internetu vyhledával různé informace, uvědomil si, že o jeho rodné Číně není nikde ani zmínka. Založil proto webovou stránku o Číně a okamžitě se mu začali ozývat čínští podnikatelé, které nápad zaujal. Jeho doména chinapages.com během tří let vydělala téměř milion dolarů. Ma uvěřil, že má internet velký potenciál a začal vytvářet webové stránky pro čínské firmy. V roce 1999 založil se skupinou přátel web Alibaba, který se zaměřoval na obchod mezi podniky. Web se rychle a stabilně rozvíjel. Když společnost Alibaba Group vstoupila na newyorskou burzu, stal se Ma nejbohatším Číňanem. V roce 2014 jeho společnost patřila mezi nejhodnotnější technologické společnosti na světě.
Alibaba Group postupně vytvořila řadu dceřiných společností, například Taobao nebo AliExpress. V roce 2016 Ma zakoupil několik zámků ve vinařské oblasti Bordeaux. V roce 2017 se setkal s prezidentem Donaldem Trumpem a vedl s ním obchodní jednání. V posledních letech začal plánovat, že se stáhne z vedení Alibaby, aby se mohl plně věnovat filantropickým aktivitám. V roce 2020 oficiálně odstoupil z představenstva společnosti. V období mezi říjnem 2020 a lednem 2021 se neukazoval na veřejnosti. To zřejmě souviselo s jeho předchozí kritikou čínského regulačního systému, který podle něj brzdí inovace. Na konci ledna 2021 měl skrze videopřenos proslov k venkovským učitelům a následně byl spatřen, jak hraje golf na čínském ostrovu Chaj-nan.Kdo je Jack Ma? Životopis Jack Ma, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Jack Ma

Národnost: čínská
Datum narození: 15. října 1964
Místo narození: Chang-čou, Čína

Zaujala vás biografie osobnosti Jack Ma? Potom se podělte s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Syfilis? Vzpomenete si na definici slova Stipendium? Víte, co je to Kyselica? Vzpomněli byste si na význam slova Smart TV?

Klíčová slova: životopis, zajímavosti, podnikání, podnikání, datum narození, wikipedie, kde se narodil Jack Ma?, osobnost, lexikon, místo narození, biografie, popis, kdy se narodil Jack Ma?, wiki, život, národnost

Pojem Jack Ma je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jack Ma

Hledejte bez špehování slovo Jack Ma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Jack Ma ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jack Ma ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Jack Ma na Google obrázcích

Najít pojem Jack Ma ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jack Ma například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Jack Ma? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jack Ma? Kdy se narodil Jack Ma? Kde se narodil Jack Ma? Jack Ma je v sekci Podnikání

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jack Ma kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jack Ma i v jiné kategorii než je podnikání.