Kdo je to?
Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Freddie Mercury?

Kdo to byl Freddie Mercury? Stručný životopis

Freddie Mercury, původním jménem Farrokh Bulsara, je jeden z historicky nejvýznamnějších zpěváků, skladatel a člen legendární rockové skupiny Queen. Popularitu získal jak svým zpěvem a charizma, tak extravagancí výstupů. Zemřel předčasně na zápal plic jako komplikaci onemocnění AIDS. Část dětství prožil v indické internátní škole. Kde se naučil hrát na klavír a založil svou první skupinu. Z této doby pochází i jeho přezdívka Freddie.
V roce 1965 se s celou rodinou přestěhoval do Británie. Odešel na uměleckou školu, kde se seznámil s dalšími hudebníky a hrál v kapele Smile. Kapela postupně obměnila některé členy a změnila si název na Queen. Jejich alba postupně získávala na popularitě a v roce 1975 se skladba Bohemian Rapsody dostala na vedoucí místo hitparády. LP The Game patřilo k nejprodávanějším albům USA. V té době již Freddie Mercury trpěl projevy onemocnění a po vydání dalšího alba oznámil, že má AIDS. Posmrtně bylo vydáno ještě poslední album Made in Heaven.Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Freddie Mercury

Národnost: britská
Datum narození: 5. září 1946
Místo narození: Stone Town
Datum úmrtí: 24. listopadu 1991

Popis osobnosti Freddie Mercury můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Darknet? Znáte definici termínu Runy? Pamatujete si definici pojmu Tropická noc? Pamatujete si definici pojmu Maltovník?

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, pojem, wiki, kdo to je, význam slova, co znamená, termín, kdo je Freddie Mercury?, přesný význam, formulace, popis, etymologie, synonymum, Freddie Mercury, heslo

Pojem Freddie Mercury je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Freddie Mercury ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Freddie Mercury v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Freddie Mercury ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Freddie Mercury ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Freddie Mercury například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Freddie Mercury?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Freddie Mercury? Kdo to byl Freddie Mercury? Kdy se narodil Freddie Mercury? Kde se narodil Freddie Mercury? Kdy zemřel Freddie Mercury? Freddie Mercury patří do sekce hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Freddie Mercury kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Freddie Mercury i v jiné kategorii než je hudba.