Kdo je to?
Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Freddie Mercury?

Kdo to byl Freddie Mercury? Stručný životopis

Freddie Mercury, původním jménem Farrokh Bulsara, je jeden z historicky nejvýznamnějších zpěváků, skladatel a člen legendární rockové skupiny Queen. Popularitu získal jak svým zpěvem a charizma, tak extravagancí výstupů. Zemřel předčasně na zápal plic jako komplikaci onemocnění AIDS. Část dětství prožil v indické internátní škole. Kde se naučil hrát na klavír a založil svou první skupinu. Z této doby pochází i jeho přezdívka Freddie.
V roce 1965 se s celou rodinou přestěhoval do Británie. Odešel na uměleckou školu, kde se seznámil s dalšími hudebníky a hrál v kapele Smile. Kapela postupně obměnila některé členy a změnila si název na Queen. Jejich alba postupně získávala na popularitě a v roce 1975 se skladba Bohemian Rapsody dostala na vedoucí místo hitparády. LP The Game patřilo k nejprodávanějším albům USA. V té době již Freddie Mercury trpěl projevy onemocnění a po vydání dalšího alba oznámil, že má AIDS. Posmrtně bylo vydáno ještě poslední album Made in Heaven.Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Freddie Mercury

Národnost: britská
Datum narození: 5. září 1946
Místo narození: Stone Town
Datum úmrtí: 24. listopadu 1991

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Freddie Mercury? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Rodinný dům? Víte, co je to Osteoporóza? Pamatujete si definici pojmu Steampunk? Rozumíte pojmu Linon?

Klíčová slova: kdo to je, etymologie, co je to Freddie Mercury?, kdo je Freddie Mercury?, popis, hudba, Freddie Mercury, wiki, význam, termín, co znamená, přesný význam, odborný výraz, slovo, heslo, význam slova

Pojem Freddie Mercury je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Freddie Mercury

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Freddie Mercury ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Freddie Mercury ve Wikipedii

Najít výraz Freddie Mercury na Google.cz

Zkusit najít slovo Freddie Mercury ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Freddie Mercury například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Freddie Mercury?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Freddie Mercury? Kdo to byl Freddie Mercury? Kdy se narodil Freddie Mercury? Kde se narodil Freddie Mercury? Kdy zemřel Freddie Mercury? Freddie Mercury je v kategorii hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Freddie Mercury dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Freddie Mercury i v jiné kategorii než je hudba.