Kdo je to?
Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Freddie Mercury

Kdo byl Freddie Mercury? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Freddie Mercury, původním jménem Farrokh Bulsara, je jeden z historicky nejvýznamnějších zpěváků, skladatel a člen legendární rockové skupiny Queen. Popularitu získal jak svým zpěvem a charizmatem, tak extravagancí výstupů. Zemřel předčasně na zápal plic jako komplikaci onemocnění AIDS.
Dětství prožil na Zanzibaru, část v indické internátní škole. Kde se naučil hrát na klavír a založil svou první skupinu. Z této doby pochází i jeho přezdívka Freddie. V roce 1965 se s celou rodinou přestěhoval do Británie (Anglie). Odešel na uměleckou školu, kde se seznámil s dalšími hudebníky a hrál v kapele Smile. Kapela postupně obměnila některé členy a změnila si název na Queen. Jejich alba postupně získávala na popularitě a v roce 1975 se skladba Bohemian Rapsody dostala na vedoucí místo hitparády. LP The Game patřilo k nejprodávanějším albům USA. V té době již Freddie Mercury trpěl projevy onemocnění a po vydání dalšího alba oznámil, že má AIDS. Posmrtně bylo vydáno ještě poslední album Made in Heaven.Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Freddie Mercury

Datum narození: 5. září 1946
Místo narození: Stone Town
Datum úmrtí: 24. listopadu 1991

Popis osobnosti Freddie Mercury můžete sdílet s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Ekvitermní regulace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nindžucu? Pamatujete si definici pojmu Remise? Znáte termín Úmrtnost?

Klíčová slova: život, popis, vysvětlení, narození, nežijící, Kdy zemřel Freddie Mercury, Freddie Mercury, kdy se narodil Freddie Mercury?, kdo je Freddie Mercury?, datum úmrtí, biografie, datum narození, hudba, hudba, wiki, informace

Pojem Freddie Mercury je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Freddie Mercury

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Freddie Mercury ve Wikimedia Commons

Hledat termín Freddie Mercury ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Freddie Mercury na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Freddie Mercury ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Freddie Mercury ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Freddie Mercury například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Freddie Mercury

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Freddie Mercury? Kdy se narodil Freddie Mercury? Kde se narodil Freddie Mercury? Kdy zemřel Freddie Mercury? Freddie Mercury patří do sekce Hudba

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Freddie Mercury řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Freddie Mercury i v jiné kategorii než je hudba.