Kdo je to?
Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Freddie Mercury?

Kdo to byl Freddie Mercury? Stručný životopis

Freddie Mercury, původním jménem Farrokh Bulsara, je jeden z historicky nejvýznamnějších zpěváků, skladatel a člen legendární rockové skupiny Queen. Popularitu získal jak svým zpěvem a charizmatem, tak extravagancí výstupů. Zemřel předčasně na zápal plic jako komplikaci onemocnění AIDS.
Dětství prožil na Zanzibaru, část v indické internátní škole. Kde se naučil hrát na klavír a založil svou první skupinu. Z této doby pochází i jeho přezdívka Freddie. V roce 1965 se s celou rodinou přestěhoval do Británie (Anglie). Odešel na uměleckou školu, kde se seznámil s dalšími hudebníky a hrál v kapele Smile. Kapela postupně obměnila některé členy a změnila si název na Queen. Jejich alba postupně získávala na popularitě a v roce 1975 se skladba Bohemian Rapsody dostala na vedoucí místo hitparády. LP The Game patřilo k nejprodávanějším albům USA. V té době již Freddie Mercury trpěl projevy onemocnění a po vydání dalšího alba oznámil, že má AIDS. Posmrtně bylo vydáno ještě poslední album Made in Heaven.Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Freddie Mercury

Datum narození: 5. září 1946
Místo narození: Stone Town
Datum úmrtí: 24. listopadu 1991

Tento text (Freddie Mercury) můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Absurdní drama? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pravice? Pamatujete si definici pojmu UNESCO? Víte co je Australská hypotéka?

Klíčová slova: Freddie Mercury, popis, synonymum, význam pojmu, hudba, odborný výraz, vysvětlení, lexikon, původ slova, význam slova, termín, popis, kdo to je, přesný význam, co je to Freddie Mercury?, pojem

Pojem Freddie Mercury je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Freddie Mercury v následujících zdrojích

Najít slovo Freddie Mercury na Google.cz

Hledat frázi Freddie Mercury ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Freddie Mercury ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Freddie Mercury ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Freddie Mercury například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Freddie Mercury

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Freddie Mercury? Kdo to byl Freddie Mercury? Kdy se narodil Freddie Mercury? Kde se narodil Freddie Mercury? Kdy zemřel Freddie Mercury? Freddie Mercury je v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Freddie Mercury např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Freddie Mercury i v jiné kategorii než je hudba.