Kdo je to?
Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Freddie Mercury?

Kdo to byl Freddie Mercury? Stručný životopis

Freddie Mercury, původním jménem Farrokh Bulsara, je jeden z historicky nejvýznamnějších zpěváků, skladatel a člen legendární rockové skupiny Queen. Popularitu získal jak svým zpěvem a charizma, tak extravagancí výstupů. Zemřel předčasně na zápal plic jako komplikaci onemocnění AIDS. Část dětství prožil v indické internátní škole. Kde se naučil hrát na klavír a založil svou první skupinu. Z této doby pochází i jeho přezdívka Freddie.
V roce 1965 se s celou rodinou přestěhoval do Británie. Odešel na uměleckou školu, kde se seznámil s dalšími hudebníky a hrál v kapele Smile. Kapela postupně obměnila některé členy a změnila si název na Queen. Jejich alba postupně získávala na popularitě a v roce 1975 se skladba Bohemian Rapsody dostala na vedoucí místo hitparády. LP The Game patřilo k nejprodávanějším albům USA. V té době již Freddie Mercury trpěl projevy onemocnění a po vydání dalšího alba oznámil, že má AIDS. Posmrtně bylo vydáno ještě poslední album Made in Heaven.Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Freddie Mercury

Národnost: britská
Datum narození: 5. září 1946
Místo narození: Stone Town
Datum úmrtí: 24. listopadu 1991

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Freddie Mercury s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Rodinný dům? Vzpomenete si na definici slova Cvikla? Pamatujete si definici pojmu Steampunk? Vzpomněli byste si na význam slova Apatie?

Klíčová slova: heslo, wiki, popis, kdo to je, termín, Freddie Mercury, význam slova, slovo, původ slova, synonymum, kdo je Freddie Mercury?, co je to Freddie Mercury?, přesný výraz, odborný výraz, etymologie, co znamená

Pojem Freddie Mercury je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Freddie Mercury ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Freddie Mercury ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Freddie Mercury ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Freddie Mercury na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Freddie Mercury například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Freddie Mercury

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Freddie Mercury? Kdo to byl Freddie Mercury? Kdy se narodil Freddie Mercury? Kde se narodil Freddie Mercury? Kdy zemřel Freddie Mercury? Freddie Mercury se nachází v sekci hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Freddie Mercury řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Freddie Mercury i v jiné kategorii než je hudba.