Kdo je to?
Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Freddie Mercury?

Kdo byl Freddie Mercury? Životopis, informace, biografie, hudba

Freddie Mercury, původním jménem Farrokh Bulsara, je jeden z historicky nejvýznamnějších zpěváků, skladatel a člen legendární rockové skupiny Queen. Popularitu získal jak svým zpěvem a charizmatem, tak extravagancí výstupů. Zemřel předčasně na zápal plic jako komplikaci onemocnění AIDS.
Dětství prožil na Zanzibaru, část v indické internátní škole. Kde se naučil hrát na klavír a založil svou první skupinu. Z této doby pochází i jeho přezdívka Freddie. V roce 1965 se s celou rodinou přestěhoval do Británie (Anglie). Odešel na uměleckou školu, kde se seznámil s dalšími hudebníky a hrál v kapele Smile. Kapela postupně obměnila některé členy a změnila si název na Queen. Jejich alba postupně získávala na popularitě a v roce 1975 se skladba Bohemian Rapsody dostala na vedoucí místo hitparády. LP The Game patřilo k nejprodávanějším albům USA. V té době již Freddie Mercury trpěl projevy onemocnění a po vydání dalšího alba oznámil, že má AIDS. Posmrtně bylo vydáno ještě poslední album Made in Heaven.Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Freddie Mercury

Datum narození: 5. září 1946
Místo narození: Stone Town
Datum úmrtí: 24. listopadu 1991

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Freddie Mercury? s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Absurdní drama? Znáte termín Rivotril? Pamatujete si definici pojmu Pásová bruska? Víte, co je to Sublime Text?

Klíčová slova: kdy se narodil Freddie Mercury?, informace, datum narození, kde se narodil Freddie Mercury?, národnost, Kdy zemřel Freddie Mercury, hudba, Freddie Mercury, lexikon, popis, Freddie Mercury, hudba, kdo to je, život, osobnost, nežijící

Pojem Freddie Mercury je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Freddie Mercury v následujících vyhledávačích

Hledat termín Freddie Mercury v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Freddie Mercury ve Wikislovníku

Hledat slovo Freddie Mercury na Google.cz

Hledat frázi Freddie Mercury ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Freddie Mercury ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Freddie Mercury například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Freddie Mercury

Právě nyní již víte Kdo byl Freddie Mercury? Kdy se narodil Freddie Mercury? Kde se narodil Freddie Mercury? Kdy zemřel Freddie Mercury? Freddie Mercury patří do sekce Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Freddie Mercury např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Freddie Mercury i v jiné kategorii než je hudba.