Kdo je to?
Kdo je John McEnroe? Životopis John McEnroe, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je John McEnroe?

Kdo je John McEnroe? Životopis, informace, biografie, sport

John McEnroe je úspěšný americký tenista.
John McEnroe proslul především jako výjimečně flexibilní hráč, neboť dokázal získat sedm grandslamových titulů ve dvouhře, devět ve čtyřhře a přidat jeden ve smíšené čtyřhře. Zároveň dokázal jako jediný tenista na světě být světovou jedničkou jak v singlu, tak v deblu ve stejný čas.
Do světa profesionálního tenisu vstoupil McEnroe na konci 70. let a už v roce 1979 dokázal vyhrávat své první grandslamové tituly - jak v deblu (Wimbledon a US Open), tak v singlu (US Open). Ve dvouhře dokázal v následujících letech McEnroe získávat tituly právě na těchto grandslamech, zbylé dva (French Open a Australian Open), pro něj zůstávaly zakleté, nikdy na nich nevyhrál. Stejné to bylo i v případě deblu. Jedinou výjimkou je jeho výhra ve smíšené čtyřhře na French Open.
Nejlepší sezónou jeho kariéry byl rok 1984: Vyhrál jak Wimbledon, tak US Open a poprvé v životě se dostal do finále French Open (zde však prohrál s Ivanem Lendlem). Kromě toho zvítězil na dalších 12 turnajích a stal se světovou jedničkou.
Kariéru Johna McEnroe provázela také řada skandálů spojených s jeho pověstí bouřlivého a cholerického hráče. McEnroe se velmi často hádal s rozhodčími, vulgárně na ně útočil a podobně, občas neušli jeho hněvu ani jeho tenisoví soupeři nebo novináři.
Po skončení tenisové kariéry začal spolupracovat s několika televizemi a stal se komentátorem a expertem při významných tenisových zápasech. Dál zůstává i v tenisovém světě - založil například John McEnroe Tennis Academy (2010) nebo působil v trenérském týmu nadějného tenisty Raonice.
Do Mezinárodní tenisové síně slávy byl uveden v roce 1999.
V roce 1997 se oženil se známou rockovou zpěvačkou Patty Smyth.Kdo je John McEnroe? Životopis John McEnroe, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě John McEnroe

Národnost: americká
Datum narození: 16. února 1959
Místo narození: Wiesbaden, Německo

Zaujala vás biografie osobnosti John McEnroe? Potom se podělte s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Těžiště? Vzpomněli byste si na význam slova Myalgie? Rozumíte pojmu Ionizátor? Znáte definici termínu Hepatopatie?

Klíčová slova: narození, sport, kdy se narodil John McEnroe?, osobnost, informace, wikipedie, wiki, sport, John McEnroe, vysvětlení, lexikon, popis, datum narození, život, osobnosti, místo narození

Pojem John McEnroe je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte výraz John McEnroe v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi John McEnroe na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem John McEnroe ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo John McEnroe ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo John McEnroe ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo John McEnroe ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo John McEnroe například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby John McEnroe

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to John McEnroe? Kdy se narodil John McEnroe? Kde se narodil John McEnroe? John McEnroe se nachází v sekci Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka John McEnroe řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John McEnroe i v jiné kategorii než je sport.