Kdo je to?
Kdo je Martina Babišová? Životopis Martina Babišová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Martina Babišová

Kdo je Martina Babišová? Životopis, informace, biografie, herectví

Martina Babišová je mladá česká herečka, která se narodila 30. května 1993 v Ostravě. Na rozdíl od většiny svých hereckých kolegů sbírala profesní zkušenosti převážně v zahraničí, jelikož vystudovala herectví na dublinské akademii Bow Street Academy of Screen Acting pod vedením Gerryho Grennella. Na stejné škole studovali i hollywoodští herci jako natalie Portman, Heath Ledger nebo Johnny Depp.
I díky tomu disponuje nadstandardní jazykovou vybaveností a má certifikát v neozbrojeném kaskadérství. Ovládá několik světových jazyků, dokáže hovořit s několika různými anglickými přízvuky, je zběhlá v jízdě na koni, hře na bicí, freestyle snowboardingu, historickém šermu a zpěvu.
Je držitelkou dvou ocenění za nejlepší ženský herecký výkon za film Visitor z roku 2020, které obdržela na Toronto Film Channel Festival v Torontu a na Best Actor Award v New Yorku. Kromě toho byla také za tuto roli nominována na cenu za nejlepší ženský herecký výkon na Indie Short Fest v Hollywoodu.
Martina Babišová je zajímavým úkazem českého showbyznysu, kdy její jméno teprve začíná být v českém prostředí známé, a přitom v zahraničí již má herečka vybudovanou úspěšnou kariéru. Je extrémně nadaná a v budoucnu ji jistě čeká ještě mnoho významných rolí.
Již v roce 2005 začala sbírat herecké zkušenosti, kdy se ještě v dětském věku objevila v nekonečném seriálu Ulice a v seriálu z lékařského prostředí Ordinace v růžové zahradě.
Další zkušeností s českými seriály přišly až v roce 2019, kdy mohli diváci Martinu vidět v seriálu Modrý kód, Hanted a Dáma a Král. Následoval kriminální seriál Specialisté a romantický komediální seriál Slunečná. V roce 2021 ztvárnila prostitutku v historickém kriminálním seriálu Zločiny velké Prahy.
V roce 2022 se objevila v dobře hodnoceném francouzském thrilleru Totems.
V současné době ji mohou diváci pravidelně vídat v drama Sedm schodů k moci s Evou podzimkovou a Jiřím Vyorálkem v hlavní roli. I tento seriál se těší velmi kladnému hodnocení. Kromě Sedmi schodů k moci si Martina zahrála i v americkém mysteriózním fantasy dramatu Carnival Row. V tomto seriálu vystupují v hlavních rolích Orlando Bloom a Cara Delevingne.
I ve svém nízkém věku stihla již nemalé množství filmových rolí. Zahrála si například ve filmech jako je A taky jsi hnusnej!, Štěstí je krásná věc, Stockholmský syndrom, Muž se zaječíma ušima, Spící město, Shoky a Morty: Poslední velká akce a Minuta věčnosti.
Velmi produktivní rok pro ni byl 2022, kdy se objevila ve snímku Spolu, Po čem muži touží 2, Il Boemo a Běžné selhání.
Martina Babišová není pouze herečka, ale věnuje se také psaní scénářů. Jedním z jejích projektů by měl být připravovaný seriál Ekoteroristi.
V osobním životě tvoří Martina stabilní pár s hereckým kolegou Kryštofem Bartošem, jehož si většina diváků spojí s minisérií Devadesátky.Kdo je Martina Babišová? Životopis Martina Babišová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Martina Babišová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 30. května 1993
Místo narození: Ostrava

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Martina Babišová sdílet s ostatnímina vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Linon? Víte, co je to Geek? Víte co je SSD disk? Rozumíte pojmu Satisfakce?

Klíčová slova: wikipedie, kdo je Martina Babišová?, datum narození, wiki, informace, herectví, zajímavosti, národnost, osobnosti, popis, životopis, herectví, lexikon, osobnost, kdy se narodila Martina Babišová?, život

Pojem Martina Babišová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Martina Babišová v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Martina Babišová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Martina Babišová na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Martina Babišová ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Martina Babišová ve Wikipedii

Hledat heslo Martina Babišová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Martina Babišová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martina Babišová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Martina Babišová? Kdy se narodila Martina Babišová? Kde se narodila Martina Babišová? Martina Babišová je v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Martina Babišová dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martina Babišová i v jiné kategorii než je herectví.