Kdo je to?
Kdo je Brigita Cmuntová? Životopis Brigita Cmuntová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Brigita Cmuntová?

Kdo je Brigita Cmuntová? Životopis, informace, biografie, herectví

Brigita Cmuntová je čeká divadelní, filmová a seriálová herečka, zpěvačka a textařka. Cmuntová se narodila v Táboře. Po základní škole se přestěhovala do Prahy, kde začala studovat obor hudebně-dramatické umění na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Po dokončení konzervatoře pokračovala studiem tvorby textu a scénáře na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka. Už během studií založila se svým přítelem hudební duo s názvem Brigita & Štěpán. Jejich debutové album Korálky vyšly v roce 2015. Po úspěšných studiích začala vyučovat právě na Konzervatoři Jaroslava Ježka na oddělení populárního zpěvu.
Cmuntová si doposud zahrála v muzikálech Hamlet: The Rock Opera (Ofélie), Mauglí, Sněhurka a sedm závodníků (Sněhurka), Ať žije rokenrol!, Nebojsa (Princezna), Alenka v kraji zázraků (Alenka), Pohádky z lesa a Malá čarodějnice (Malá čarodějnice).
Cmuntová debutovala ve filmu Vybíjená v roce 2015. Ve stejném roce se objevila ještě ve filmu Rodinný film. Následovaly role ve filmech Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016), Bábovky nebo Ach, ta láska nebeská (2020). Roku 2020 si zahrála v lotyšském snímku Město na řece, za který získala ocenění Velký Kryštof (nejvyšší filmové ocenění v lotyšské kinematografii) v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli.
Cmuntová se proslavila také hraním v televizních seriálech jako Případy 1. oddělení (2016), První republika (2017-2019) a Božena (2021).Kdo je Brigita Cmuntová? Životopis Brigita Cmuntová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Brigita Cmuntová

Národnost: česká
Datum narození: 27. 4. 1994
Místo narození: Tábor, Česká republika

Zaujala vás biografie osobnosti Brigita Cmuntová? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Myrha? Znáte termín Askeze? Vzpomněli byste si co znamená slovo Saltimbocca? Víte, co je to Bentonit?

Klíčová slova: místo narození, kdy se narodila Brigita Cmuntová?, popis, wikipedie, kdo je Brigita Cmuntová?, informace, život, wiki, herectví, Brigita Cmuntová, národnost, lexikon, Brigita Cmuntová, datum narození, vysvětlení, kde se narodila Brigita Cmuntová?

Pojem Brigita Cmuntová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Brigita Cmuntová

Vyhledat výraz Brigita Cmuntová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Brigita Cmuntová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brigita Cmuntová ve Wikimedia Commons

Hledat termín Brigita Cmuntová na Google.cz

Hledat termín Brigita Cmuntová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brigita Cmuntová například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Brigita Cmuntová?

Právě jste zjistili Kdo je to Brigita Cmuntová? Kdy se narodila Brigita Cmuntová? Kde se narodila Brigita Cmuntová? Brigita Cmuntová patří do sekce Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Brigita Cmuntová například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Brigita Cmuntová i v jiné kategorii než je herectví.