Kdo je to?
Kdo je Monika Selešová? Životopis Monika Selešová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Monika Selešová?

Kdo je Monika Selešová? Životopis, informace, biografie, sport

Monika Selešová je bývalá jugoslávská a americká profesionální tenistka.
Monika Selešová (též Monica Seles) pochází z maďarské rodiny, která v době jejího narození žila v tehdejší Jugoslávii. Selešová se však proslavila nejen jako jugoslávská, ale také jako americká tenistka, neboť od poloviny 90. let měla americké občanství a hrála za USA.
Tenisu se věnovala od velmi útlého dětství a už v juniorských kategoriích sbírala řadu úspěchů, které naznačovaly její budoucí zářnou sportovní kariéru.
Nejúspěšnějším obdobím její kariéry byla první polovina 90. let. Už v roce 1990 vyhrála French Open jako svůj první grandslam. Poté následoval fantastický rok 1991, kdy si sáhla na trofej z French Open, US Open i Australian Open. Podobně rozjela i rok 1992, kdy opět vítězila na zmíněných třech turnajích a o čtvrtý titul ve Wimbledonu ji připravila až ve finále Stefi Grafová. Rok 1993 zahájila Selešová dalším vítězstvím na Australian Open.
30. dubna 1993 však zasáhla do jejího života tragická událost. Na turnaji v Hamburku ji nožem napadl psychicky nemocný útočník, který byl obsesivně upnutý na sokyni Selešové Stefi Grafovou. Selešová byla vážně zraněna v oblasti zad. Na tenisový okruh se vrátila o více než dva roky později. Útok pro ni neznamenal jen fyzické zranění, ale hlavně vážnou psychickou újmu. Po incidentu se potýkala nejen s depresemi, ale i s poruchou příjmu potravy.
Po návratu na kurty se i přes psychické problémy dokázala opět vrátit do tenisové špičky. Hned v roce 1995 si zahrála finále US Open (prohrála proti Stefi Grafové), o rok později pak zvítězila na oblíbeném Australian Open. Již v barvách USA dokázala se svými kolegyně vyhrát Fed Cup (v letech 1996, 1999 a 2000). V roce 2000 si odvezla bronz z dvouhry na Letních olympijských hrách v Sydney.
Svou profesionální tenisovou kariéru Selešová ukončila v roce 2008, reálně však nehrála již několik let před tímto oznámením.
V roce 2009 vydala knihu pamětí Getting A Grip: On My Body, My Mind, My Self.Kdo je Monika Selešová? Životopis Monika Selešová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Monika Selešová

Datum narození: 2. prosince 1973
Místo narození: Novi Sad, dnešní Srbsko

Tento text (Monika Selešová) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Úvaha? Vzpomněli byste si co znamená slovo Blue Lagoon? Víte, co je to Synergie? Víte co je Kolísavý tlak?

Klíčová slova: kdy se narodila Monika Selešová?, životopis, kdo je Monika Selešová?, vysvětlení, osobnost, kde se narodila Monika Selešová?, popis, wiki, Monika Selešová, informace, zajímavosti, biografie, Monika Selešová, osobnosti, život, místo narození

Pojem Monika Selešová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Monika Selešová v dalších zdrojích

Vyhledat termín Monika Selešová ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Monika Selešová na Youtube

Zkusit najít frázi Monika Selešová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Monika Selešová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Monika Selešová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Monika Selešová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Monika Selešová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Monika Selešová? Kdy se narodila Monika Selešová? Kde se narodila Monika Selešová? Monika Selešová se nachází v sekci Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Monika Selešová dejme tomu např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Monika Selešová i v jiné kategorii než je sport.