Kdo je to?
Kdo je Yngwie Malmsteen? Životopis Yngwie Malmsteen, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Yngwie Malmsteen

Kdo je Yngwie Malmsteen? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Yngwie Malmsteen je heavy metalový kytarista, skladatel a textař. Oba jeho rodiče byli muzikanti, což mu umožnilo začít učit se hrát na kytaru již ve věku pěti let.
Jeho posedlost kytarou a zájem o hudbu začal 18. září 1970, kdy viděl v televizi speciální dokument o smrti Jimiho Hendrixe. Ve věku 7 let hrál na kytaru vážné hudby, jako jsou Bach, Vivaldi a Mozart. V desíti letech založil svou první kapelu Track on Earth, ve které vystupoval on, společně s kamarády hrající na bicí.
V roce 1978, ve věku 14 let, Yngwie opustil školu a začal se plně věnovat hře na kytaru. Hrál v různých švédských skupinách, ale brzy si uvědomil, že chce vytvářet svou vlastní hudbu. V roce 1982 se přestěhoval do Spojených států amerických, kde se stal členem skupiny Steeler. S touto skupinou nahrál své první album Steeler, které vyšlo v roce 1983. Malmsteen později přešel ke skupině Alcatrazz, jejíž vlivy Deep Purple a Rainbow lépe vyhovovaly kytaristovu stylu.
Spolu s dlouholetým přítelem a klávesistou Jensem Johanssonem založil vlastní kapelu Rising Force. První album nové kapely, také nazývané Rising Force , vyšlo v roce 1984; byla to převážně instrumentální záležitost, která osvětlovala Malmsteenovu zápalnou kytarovou práci. Album vyvolalo v kytarových kruzích okamžitou senzaci, vyhrálo nespočet čtenářských anket v kytarových časopisech, dostalo se na 60. místo v žebříčku alb Billboard a získalo nominaci na Grammy za nejlepší rockový instrumentální výkon.
V roce 1984 se Yngwie Malmsteen rozhodl opustit Steeler a začal pracovat na svém sólovém projektu. Jeho první sólové album, Rising Force, vyšlo v roce 1984 a okamžitě se stalo velkým hitem. Neuvěřitelná technika a rychlost hry na kytaru, kterou proslul, se stala jeho výrazným prvkem.
V následujících letech vydal několik dalších sólových alb, jako například Marching Out (1985), Trilogy (1986) a Odyssey (1986). Na těchto albech vystupuje řada vynikajících hudebníků, jako například Joe Lynn Turner, Jeff Scott Soto a Mark Boals.
Kromě hry na kytaru se Yngwie také věnuje zpěvu a hře na klávesy a bicí.
V roce 1990 se Yngwie Malmsteen stal členem skupiny G3, což byl projekt složený ze tří kytaristů – Steve Vai, Joe Satriani a právě Yngwie Malmsteena. Tento projekt se stal velmi úspěšným a další vystoupení pod názvem G3 Live in Concert byla vydána v roce 1997.
V roce 1987 měl vážnou dopravní nehodu, při které narazil svým Jaguárem do stromu. Při rozbití volantu hlavou dostal krevní sraženinu mozku, která ho málem zabila a značně poškodila nervy vedoucí k jeho levé ruce. V průběhu léčení se mu doneslo, že jeho matka umřela a manažer ho ošidil o výdělky.
Odvážný Malmsteen znovu začal používat svou ruku a nahrál Odysseu, svou dosud nejdostupnější, rádiově přátelskou sbírku.
Yngwie Malmsteen je velkým fanouškem automobilových závodů a vlastní několik luxusních vozů, včetně Ferrari a Lamborghini.
V srpnu 1993 ho Malmseteenova budoucí tchýně, která byla proti zasnoubení s její dcerou, nechala falešně zatknout za to, že držel ženu jako rukojmí se zbraní. Obvinění však byla rychle stažena. Malmsteen se vrátil k nahrávání a jako pomstu vydal The Seventh Sign v roce 1994.
Jeho první manželství bylo se zpěvačkou Erikou Norberg, vydrželo však pouze jeden rok.
V roce 1999 se Yngwie oženil s April Malmsteen, která je rovněž jeho manažerkou. April se objevuje na mnoha jeho albech jako zpěvačka a textařka. Spolu mají syna Antonioho Malmsteena, po Antoniu Vivaldim.
Yngwie Malmsteen je známý svým unikátním stylem hry na kytaru, který kombinuje techniku vážné hudby s rockovými prvky. Jeho rychlá a precizní hra na kytaru ho proslavila po celém světě a stal se inspirací pro mnoho dalších kytaristů.Kdo je Yngwie Malmsteen? Životopis Yngwie Malmsteen, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Yngwie Malmsteen

Národnost: švédská
Datum narození: 30. června 1963
Místo narození: Stockholm, Švédsko

Popis osobnosti Yngwie Malmsteen můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Trigger point? Pamatujete si definici pojmu Steak? Víte co je Antologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Visa?

Klíčová slova: zajímavosti, wikipedie, wiki, informace, místo narození, hudba, datum narození, popis, vysvětlení, osobnosti, osobnost, kde se narodil Yngwie Malmsteen?, Yngwie Malmsteen, životopis, lexikon, národnost

Pojem Yngwie Malmsteen je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Yngwie Malmsteen v následujících zdrojích

Najít heslo Yngwie Malmsteen ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Yngwie Malmsteen ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Yngwie Malmsteen na Google obrázcích

Hledat výraz Yngwie Malmsteen na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Yngwie Malmsteen ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Yngwie Malmsteen například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Yngwie Malmsteen? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Yngwie Malmsteen? Kdy se narodil Yngwie Malmsteen? Kde se narodil Yngwie Malmsteen? Yngwie Malmsteen je v sekci Hudba

Kategorie hudba, xylofon, yngwie Malmsteen, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Yngwie Malmsteen dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Yngwie Malmsteen i v jiné kategorii než je hudba.