Kdo je to?
Kdo byl Johann Sebastian Bach? Životopis Johann Sebastian Bach, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Johann Sebastian Bach?

Kdo to byl Johann Sebastian Bach? Stručný životopis

Johann Sebastian Bach byl jeden z nejvýraznějších německých hudebních skladatelů a umělců hrajících na klávesové nástroje. Jeho dílo bývá často nazýváno vrcholem baroka a Bach je označován za hudebního génia, který ovlivnil další vývoj hudby. Ve své době nebyl dostatečně doceněn jako skladatel, větší obliby se dočkal až v 19. století.
Johann Sebastian Bach působil jako kantor při kostelech v Lipsku, Výmaru a Köthenu. Skládal a interpretoval i světská díla. K nejslavnějším Bachovým dílům patří například Braniborské koncerty, Dobře temperovaný klavír, Matoušovy pašije nebo Umění fugy.Kdo byl Johann Sebastian Bach? Životopis Johann Sebastian Bach, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Johann Sebastian Bach

Národnost: německá
Datum narození: 31. března 1685
Místo narození: Eisenach
Datum úmrtí: 28. července 1750

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Johann Sebastian Bach? s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kepr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Endokrinologie? Znáte pojem Výsledovka? Víte co je Tvrz?

Klíčová slova: původ slova, kdo je Johann Sebastian Bach?, popis, přesný význam, formulace, termín, význam pojmu, vysvětlení, pojem, lexikon, wiki, synonymum, odborný výraz, hudba, co je to Johann Sebastian Bach?, Johann Sebastian Bach

Pojem Johann Sebastian Bach je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Johann Sebastian Bach ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Johann Sebastian Bach ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Johann Sebastian Bach ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Johann Sebastian Bach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Johann Sebastian Bach například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Johann Sebastian Bach?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Johann Sebastian Bach? Kdo to byl Johann Sebastian Bach? Kdy se narodil Johann Sebastian Bach? Kde se narodil Johann Sebastian Bach? Kdy zemřel Johann Sebastian Bach? Johann Sebastian Bach je v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Johann Sebastian Bach dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johann Sebastian Bach i v jiné kategorii než je hudba.