Kdo je to?
Kdo byl Johann Sebastian Bach? Životopis Johann Sebastian Bach, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Johann Sebastian Bach?

Kdo to byl Johann Sebastian Bach? Stručný životopis

Johann Sebastian Bach byl jeden z nejvýraznějších německých hudebních skladatelů a umělců hrajících na klávesové nástroje. Jeho dílo bývá často nazýváno vrcholem baroka a Bach je označován za hudebního génia, který ovlivnil další vývoj hudby. Ve své době nebyl dostatečně doceněn jako skladatel, větší obliby se dočkal až v 19. století.
Johann Sebastian Bach působil jako kantor při kostelech v Lipsku, Výmaru a Köthenu. Skládal a interpretoval i světská díla. K nejslavnějším Bachovým dílům patří například Braniborské koncerty, Dobře temperovaný klavír, Matoušovy pašije nebo Umění fugy.Kdo byl Johann Sebastian Bach? Životopis Johann Sebastian Bach, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Johann Sebastian Bach

Národnost: německá
Datum narození: 31. března 1685
Místo narození: Eisenach
Datum úmrtí: 28. července 1750

Tento text (Johann Sebastian Bach) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kokotka? Pamatujete si definici pojmu Anuita? Znáte pojem Pracovní smlouva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Estrogen?

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, popis, wiki, informace, původ slova, definice, lexikon, význam pojmu, synonymum, Johann Sebastian Bach, termín, kdo je Johann Sebastian Bach?, popis, význam slova, co je to Johann Sebastian Bach?

Pojem Johann Sebastian Bach je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Johann Sebastian Bach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Johann Sebastian Bach ve Wikipedii

Hledat termín Johann Sebastian Bach na Google.cz

Vyhledat pojem Johann Sebastian Bach ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Johann Sebastian Bach například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Johann Sebastian Bach? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Johann Sebastian Bach? Kdo to byl Johann Sebastian Bach? Kdy se narodil Johann Sebastian Bach? Kde se narodil Johann Sebastian Bach? Kdy zemřel Johann Sebastian Bach? Johann Sebastian Bach je v sekci hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Johann Sebastian Bach kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johann Sebastian Bach i v jiné kategorii než je hudba.