Kdo je to?
Kdo je Hynek Bočan? Životopis Hynek Bočan, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hynek Bočan

Kdo je Hynek Bočan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Hynek Bočan je český filmový, televizní scenárista, filmový a televizní režisér. Bočan se narodil v Praze. Po maturitě na střední škole byl přijat na pražskou FAMU (obor režie), kterou úspěšně dokončil v roce 1961 absolventským filmem s názvem Hlídač dynamitu. V onom roce začal pracovat na Barrandově jako asistent režie. Spolupracoval s významnými režiséry jako Karel Kachyňa, Jindřich Polák nebo Jiří Weiss.
Od roku 1965 začal režírovat samostatně. Režijní debut si odbyl filmem Nikdo se nebude smát (1965). Od té doby natočil více než čtyřicet filmů. Mezi jeho nejznámější snímky patří Soukromá vichřice (1967), Čest a sláva, Pasťák (1968), Parta hic (1976), Pytláci (1981), S čerty nejsou žerty (1984), Smích se lepí na paty (1986) nebo Bumerang (1996). K jeho televizní tvorbě patří seriály jako Záhada hlavolamu (1969), Slavné historky zbojnické (1985), Druhý dech (1988), Co teď a co potom (1991-1992), Přítelkyně z domu smutku (1992), O zvířatech a lidech (1994), Zdivočelá země (1997, 2001, 2008 a 2012), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) a jiné. Za všechny čtyři řady seriálu Zdivočelá země obdržel Bočan roku 2013 Cenu Josefa Škvoreckého. Roku 2021 získal cenu Český lev za celoživotní přínos české kinematografii. K většině svých filmů a seriálů psal sám i scénáře (Zdivočelá země, S čerty nejsou žerty, Záhada hlavolamu, Pasťák a další).Kdo je Hynek Bočan? Životopis Hynek Bočan, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Hynek Bočan

Národnost: česká
Datum narození: 29. 4. 1938
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Hynek Bočan? Pak se podělte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Chodník? Vzpomenete si na definici slova Exekuce? Znáte definici termínu Šufánek? Vzpomněli byste si na význam slova Token?

Klíčová slova: lexikon, wikipedie, osobnost, wiki, Hynek Bočan, místo narození, informace, zajímavosti, vysvětlení, kdy se narodil Hynek Bočan?, umělci, popis, život, osobnosti, kde se narodil Hynek Bočan?, kdo je Hynek Bočan?

Pojem Hynek Bočan je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Hynek Bočan na Youtube

Najít výraz Hynek Bočan na Google.cz

Vyhledat výraz Hynek Bočan ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Hynek Bočan ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Hynek Bočan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Hynek Bočan například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Hynek Bočan?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Hynek Bočan? Kdy se narodil Hynek Bočan? Kde se narodil Hynek Bočan? Hynek Bočan patří do kategorie Umělci

Kategorie umělci, dekoratérka, hynek Bočan, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Hynek Bočan kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hynek Bočan i v jiné kategorii než je umělci.