Kdo je to?
Kdo je Hynek Bočan? Životopis Hynek Bočan, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Hynek Bočan?

Kdo je Hynek Bočan? Životopis, informace, biografie, umělci

Hynek Bočan je český filmový, televizní scenárista, filmový a televizní režisér. Bočan se narodil v Praze. Po maturitě na střední škole byl přijat na pražskou FAMU (obor režie), kterou úspěšně dokončil v roce 1961 absolventským filmem s názvem Hlídač dynamitu. V onom roce začal pracovat na Barrandově jako asistent režie. Spolupracoval s významnými režiséry jako Karel Kachyňa, Jindřich Polák nebo Jiří Weiss.
Od roku 1965 začal režírovat samostatně. Režijní debut si odbyl filmem Nikdo se nebude smát (1965). Od té doby natočil více než čtyřicet filmů. Mezi jeho nejznámější snímky patří Soukromá vichřice (1967), Čest a sláva, Pasťák (1968), Parta hic (1976), Pytláci (1981), S čerty nejsou žerty (1984), Smích se lepí na paty (1986) nebo Bumerang (1996). K jeho televizní tvorbě patří seriály jako Záhada hlavolamu (1969), Slavné historky zbojnické (1985), Druhý dech (1988), Co teď a co potom (1991-1992), Přítelkyně z domu smutku (1992), O zvířatech a lidech (1994), Zdivočelá země (1997, 2001, 2008 a 2012), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) a jiné. Za všechny čtyři řady seriálu Zdivočelá země obdržel Bočan roku 2013 Cenu Josefa Škvoreckého. Roku 2021 získal cenu Český lev za celoživotní přínos české kinematografii. K většině svých filmů a seriálů psal sám i scénáře (Zdivočelá země, S čerty nejsou žerty, Záhada hlavolamu, Pasťák a další).Kdo je Hynek Bočan? Životopis Hynek Bočan, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Hynek Bočan

Národnost: česká
Datum narození: 29. 4. 1938
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hynek Bočan s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Xenofobie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kondolence? Znáte definici termínu Mlha? Znáte termín Turecká káva?

Klíčová slova: kde se narodil Hynek Bočan?, místo narození, datum narození, národnost, informace, umělci, osobnosti, narození, umělci, kdo je Hynek Bočan?, wiki, wikipedie, zajímavosti, kdy se narodil Hynek Bočan?, vysvětlení, biografie

Pojem Hynek Bočan je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Hynek Bočan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Hynek Bočan na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Hynek Bočan ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Hynek Bočan ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Hynek Bočan ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hynek Bočan například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Hynek Bočan?

Právě jste zjistili Kdo je to Hynek Bočan? Kdy se narodil Hynek Bočan? Kde se narodil Hynek Bočan? Hynek Bočan je v kategorii Umělci

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Hynek Bočan kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hynek Bočan i v jiné kategorii než je umělci.