Kdo je to?
Kdo byl Karel Černoch? Životopis Karel Černoch, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Černoch?

Kdo to byl Karel Černoch? Stručný životopis

Karel Černoch byl oblíbený hudební skladatel, zpěvák, moderátor a vystupoval často také v muzikálech. Ve svých uměleckých počátcích se zaměřoval na bigbeat a rokenrol, vystupoval s řadou skupin jako např. Juventus, pro kterou psal také texty. Později se zařadil do tzv. hudebního středního proudu. Pro své písňové protesty proti normalizaci byla jeho umělecká činnost omezena a pak i zakázána.
K veřejným vystoupením se mohl vrátit až po několika letech, kdy se od své předcházející tvorby distancoval a provedl sebekritiku. Část společnosti ho proto považovala za zrádce. Vystupoval v divadlech, věnoval se country hudbě a zpíval i hrál v muzikálech. Moderoval především v rádiu, vystupoval i v komických scénkách s Jiřím Wimmerem.Kdo byl Karel Černoch? Životopis Karel Černoch, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Karel Černoch

Národnost: česká
Datum narození: 12. října 1943
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 27. prosince 2007

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Černoch se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Enzym? Vzpomněli byste si na význam slova Feminismus? Víte, co je to Černý kašel? Znáte definici termínu Ego?

Klíčová slova: termín, hudba, synonymum, Karel Černoch, informace, původ slova, kdo to je, lexikon, kdo je Karel Černoch?, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, etymologie, přesný význam, význam

Pojem Karel Černoch je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Karel Černoch doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Karel Černoch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Karel Černoch ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Karel Černoch ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Karel Černoch ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Černoch například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Černoch

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Karel Černoch? Kdo to byl Karel Černoch? Kdy se narodil Karel Černoch? Kde se narodil Karel Černoch? Kdy zemřel Karel Černoch? Karel Černoch je v kategorii hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Karel Černoch např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Černoch i v jiné kategorii než je hudba.