Kdo je to?
Kdo byl Karel Černoch? Životopis Karel Černoch, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Černoch?

Kdo to byl Karel Černoch? Stručný životopis

Karel Černoch byl oblíbený hudební skladatel, zpěvák, moderátor a vystupoval často také v muzikálech. Ve svých uměleckých počátcích se zaměřoval na bigbeat a rokenrol, vystupoval s řadou skupin jako např. Juventus, pro kterou psal také texty. Později se zařadil do tzv. hudebního středního proudu. Pro své písňové protesty proti normalizaci byla jeho umělecká činnost omezena a pak i zakázána.
K veřejným vystoupením se mohl vrátit až po několika letech, kdy se od své předcházející tvorby distancoval a provedl sebekritiku. Část společnosti ho proto považovala za zrádce. Vystupoval v divadlech, věnoval se country hudbě a zpíval i hrál v muzikálech. Moderoval především v rádiu, vystupoval i v komických scénkách s Jiřím Wimmerem.Kdo byl Karel Černoch? Životopis Karel Černoch, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Karel Černoch

Národnost: česká
Datum narození: 12. října 1943
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 27. prosince 2007

Zaujala vás biografie osobnosti Karel Černoch? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo EPC? Víte co je Libre Office? Víte, co je to Wakeboarding? Vzpomněli byste si co označuje výraz cv?

Klíčová slova: kdo je Karel Černoch?, význam, wiki, přesný význam, popis, co znamená, informace, hudba, vysvětlení, lexikon, Karel Černoch, formulace, kdo to je, popis, význam slova, přesný výraz

Pojem Karel Černoch je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Karel Černoch na Google.cz

Hledat videa s názvem Karel Černoch na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Karel Černoch ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Černoch ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Černoch například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Černoch

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Karel Černoch? Kdo to byl Karel Černoch? Kdy se narodil Karel Černoch? Kde se narodil Karel Černoch? Kdy zemřel Karel Černoch? Karel Černoch se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Karel Černoch např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Černoch i v jiné kategorii než je hudba.