Kdo je to?
Kdo je Igor Timko? Životopis Igor Timko, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Igor Timko

Kdo je Igor Timko? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Igor Timko je slovenský zpěvák, frontman jedné z nejznámějších slovenských skupin No Name. Hudební skupina vznikla před více než čtvrt stoletím a na jejím vzniku se spolupodílel Viliam Gutray a bratři Timkovi – Igor, Ivan a Roman. Později se ke čtveřici přidal ještě klávesista Zoltán Sallai.
Igor Timko je vystudovaný ekonom, absolvent Podnikovo-hospodářské fakulty na Ekonomické univerzitě v Bratislavě, herec a působí i jako pedagog na konzervatoři v Košicích. 26. srpna 1996 spoluzaložil hudební skupinu No Name, která hned v listopadu téhož roku vyhrála soutěž Košický zlatý poklad. Tento úspěch jí otevřel dveře k účasti na Bratislavské lyře.
Debutovým albem hudební skupiny se stala v roce 1998 deska s totožným názvem, které však nedosáhlo předpokládaného úspěchu. Skutečný zlom nastal až o dva roky později, když vyšla druhá deska s titulem Počkám si na zázrak, na které se objevily písně jako Ty a tvoja sestra, Ďakujem, že si a Žíly. A právě singl Žíly se stal TÍM, který proslavil skupinu i u českého publika.
V následujících letech vznikly postupně desky Oslávme si život, Slová do tmy, Čím to je a V rovnováhe. V roce 2011 vzniklo nové studiové album, jehož pilotním singlem se stala píseň Ženušky, kterou Timko nazpíval s českou slavicí Lucií Bílou. Později Timko nazpíval duety i s dalšími umělci včetně Karla Gotta nebo frontmanem české hudební skupiny Chinaski Michalem Malátným.
Slovenská hudební skupina je v podstatě jediným zahraničním „tělesem“, které se pravidelně umisťuje v jinak ryze české anketě Český slavík. To, i to, jak často vyprodávají koncerty na našem území svědčí o obrovské oblibě No Name u českého publika. Podle Igora samotného je těžké českého posluchače zaujmout, ve chvíli, kdy si vás ale zamiluje, je velmi věrný a „už vás neopustí“.
Za téměř tři desetiletí svého působení vystoupili mnohokrát naživo a téměř stejně často měli diváci možnost slyšet jejich hudbu skrze své televizory. Už od poloviny devadesátých let se pravidelně objevují v mnoha televizních pořadech jako je Eso, Banánové rybičky, Všechnopárty, Silvestr, Český slavík, Česká miss, Česká Anděl, Nikdo není dokonalý, Atlet roku aj.
Kromě toho patří No Name mezi stabilní účinkující na největší sérii českých hudebních festivalů hrady.cz a jejich písničky stále s železnou pravidelností zní českým éterem.
V roce 2023 přišla pro Igora v jeho profesním životě nová výzva. Získal roli v muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení v Městském divadle ve Zlíně. Jedná se o divadelní adaptaci, která vznikla na základě filmové předlohy režiséra Pedra Almodóvara. Díky této příležitosti si může vyzkoušet zcela novou, a to hereckou roli. V představení v roli taxikáře alternuje Radovana Krále.
K účinkování v českém muzikálu jej dovedl poměrně zajímavý důvod. V současné době totiž na vysoké škole, Akademii umění v Bánské Bystřici, usiluje o získání titulu docenta. A právě účinkování na zahraniční divadelní scéně mu v tomto směru poskytne další potřebné zkušenosti.
Jelikož navíc roli hraje v češtině, musí si osvojit „český přízvuk“ a naučit se správně vyslovovat některé písní hlásky. Kvůli tomu dokonce navštěvoval soukromé hodiny logopedie. Jeho úmyslem je, jak sám uvádí, předvést na jevišti to nejlepší s úctou k českému jazyku.
V osobním životě je Igor již od roku 2006 ženatý a s manželkou Silvií, proděkankou pro zubní lékařství, má dvě děti – staršího syna Jakuba a mladší dceru Ivanu.
Igor Timko je velmi uznávaným textařem a držitelem mnoha ocenění včetně Křiš´tálového křídla pro rok 2016, Zlatého Amose a mnoha Zlatých slavíků za nejoblíbenějšího zahraničního interpreta v České republice.Kdo je Igor Timko? Životopis Igor Timko, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Igor Timko

Národnost: slovenská
Datum narození: 5. září 1978
Místo narození: Košice

Popis osobnosti Igor Timko můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Archa úmluvy? Rozumíte pojmu Šílenství? Víte, co je to Kampus? Znáte pojem Heliskiing?

Klíčová slova: biografie, informace, vysvětlení, kde se narodil Igor Timko?, Igor Timko, kdo je Igor Timko?, popis, wiki, kdy se narodil Igor Timko?, osobnost, národnost, životopis, místo narození, osobnosti, zajímavosti, hudba

Pojem Igor Timko je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Igor Timko doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Igor Timko ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Igor Timko ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Igor Timko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Igor Timko ve Wikislovníku

Najít termín Igor Timko ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Igor Timko například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Igor Timko?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Igor Timko? Kdy se narodil Igor Timko? Kde se narodil Igor Timko? Igor Timko je v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Igor Timko například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Igor Timko i v jiné kategorii než je hudba.