Kdo je to?
Kdo je Simona Zmrzlá? Životopis Simona Zmrzlá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Simona Zmrzlá

Kdo je Simona Zmrzlá? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Simona Zmrzlá, po sňatku Simona Hába Zmrzlá, je česká divadelní a televizní herečka, zpěvačka a skladatelka.
Simona se narodila 25. července 1985. Jako střední školu vystudovala Gymnázium P. Křížkovského s uměleckou profilací, které se nachází v Komíně u Brna. Potom vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Po absolvování získala angažmá v divadle Husa na provázku, ale hostovala také v Národním divadle Brno. V současné době ji můžete vidět například ve hrách Hráč podle novely Dostojevského, kterou mimochodem režíruje její manžel Michal Hába, nebo ve hře Amerika podle novely Franze Kafky. Kromě hraní i zpívá - v hudební skupině tvořené herci, která se jmenuje Meteor z Prahy.
Ke hraní v televizi se dostala poprvé v roce 2008, kdy v povídkovém filmu Olgy Dubowské Kuličky ztvárnila postavu Jiřiny v povídce Maminčin andílek. O dva roky později si zahrála Zuzanu ve filmu PIKO Tomáše Řehořka. Do širšího povědomí diváků vstoupila jako Katynka Kolářová, do které se zamiluje hastrman ve filmu s prozaickým názvem Hastrman, který natočil Ondřej Havelka podle knihy Miloše Urbana, jež získala cenu Magnesia litera. V pohádce Princezna zakletá v čase si zahrála Murien. Simona hrála nebo hraje i v několika seriálech - namátkou Četníci z Luhačovic, Clona, Doktor Martin nebo Rapl, posledním seriálem je Odznak Vysočina, kde získala i jednu z hlavních rolí - vyšetřovatelky.
V osobním životě je vdaná, jejím manželem je divadelní režisér Michal Hába. Má dvě děti, z předchozího vztahu má dceru Taťánu, která se jí narodila ještě během studií na JAMU, s Michalem Hábou mají syna.Kdo je Simona Zmrzlá? Životopis Simona Zmrzlá, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Simona Zmrzlá

Národnost: česká
Datum narození: 25. 7. 1985
Místo narození: Brno

Líbí se stručný životopis s osobou Simona Zmrzlá? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Kustod? Vzpomněli byste si na význam slova Gulag? Vzpomněli byste si na význam slova Youtube? Znáte definici termínu ISIC?

Klíčová slova: kdy se narodila Simona Zmrzlá?, místo narození, vysvětlení, Simona Zmrzlá, Simona Zmrzlá, biografie, lexikon, herectví, informace, národnost, životopis, osobnosti, datum narození, život, popis, kdo je Simona Zmrzlá?

Pojem Simona Zmrzlá je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Simona Zmrzlá ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Simona Zmrzlá ve Wikipedii

Zkusit najít termín Simona Zmrzlá ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Simona Zmrzlá ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Simona Zmrzlá ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Simona Zmrzlá například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Simona Zmrzlá? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Simona Zmrzlá? Kdy se narodila Simona Zmrzlá? Kde se narodila Simona Zmrzlá? Simona Zmrzlá je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, zrzka krátkovláska, simona Zmrzlá, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Simona Zmrzlá dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Simona Zmrzlá i v jiné kategorii než je herectví.