Kdo je to?
Kdo je to Rapl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rapl? Lidé, hanlivé

Kdo je to Rapl?

Co znamená a jaký je význam slova Rapl?

Rapl je výraz, jímž označujeme jednak často nekontrolovatelný záchvat vzteku, jednak člověka, který se takto projevuje. Známé je spojení "chytil ho rapl". Je-li řeč o člověku s touto vlastností, pak je to jedinec silně popudlivé, výbušné nátury, jemuž obvykle stačí jen malá a pro okolí kolikrát i bezvýznamná záminka k tomu, aby vybuchl hněvem. Raplové nebo také raplouši mohou být pro své okolí i nebezpeční, protože kromě vzteklé povahy se u nich vyskytují potíže se sebekontrolou, kterou v afektu zcela ztrácejí. Z hlediska původu slova pochází rapl snad z němčiny, kde měl tento výraz i další významy: blázen, záchvat vzteku, ale i nadávat nebo žvanit. V moravském nářečí se rapl říkalo také jankovitému, blázivému, neovladatelnému koni. Do dnešních dnů se význam slova rapl posunul a ustálil jako označení tedy buď pro záchvat vzteku, nebo pro neovládajícího se zuřivce.


Kdo je to Rapl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rapl? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Rapl? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Preeklampsie? Víte, co je to Aforismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Binární soustava? Rozumíte pojmu Osobní bankrot?

Klíčová slova: význam pojmu, hanlivé, termín, synonymum, co znamená, vysvětlení, formulace, etymologie, původ slova, informace, přesný význam, Rapl, Rapl, přesný výraz, význam, wikipedie

Pojem Rapl je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Rapl

Hledat videa s názvem Rapl na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Rapl ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Rapl ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Rapl ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rapl ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rapl například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Rapl? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Rapl? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rapl? Definice pojmu Rapl je v sekci Hanlivé

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, definici, slovo, termín kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hanlivé.