Kdo je to?
Kdo byl Václav Hollar? Životopis Václav Hollar, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Václav Hollar?

Kdo byl Václav Hollar? Životopis, informace, biografie, věda

Václav Hollar byl český barokní umělec, kreslíř a rytec.
Václav Hollar se narodil v Praze, většinu života však strávil v Evropě. Už v mládí odešel do Německa, kde sbíral velké umělecké zkušenosti. Už od počátku se věnoval kreslířství, rytectví, případně i kartografii. Významná je jeho spolupráce s anglickým mecenášem hrabětem z Arundelu, který vlastnil rozsáhlou uměleckou sbírku - Hollar vytvářel kopie řady z jeho děl a dokumentoval jeho sbírky.
Po několika letech strávených v německých zemích odešel do Anglie. Zde se mu podařilo proniknout do vysokých šlechtických a politických kruhů. Zachytil zde podoby měst a spolupracoval s barokními umělci z celé Evropy. Část života též strávil v Nizozemsku.
Za nejzásadnější z jeho tvorby jsou považována jako díla zachycující krajinu nebo dominanty velkých měst. Důležité jsou i jeho kopie slavných uměleckých děl, které umožňují sledovat dráhu těchto děl nebo ukazují podobu obrazů, jejichž originály se nezachovaly.Kdo byl Václav Hollar? Životopis Václav Hollar, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Václav Hollar

Národnost: česká
Datum narození: 13. července 1607
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 25. března 1677

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Václav Hollar s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Týrání zvířat? Víte co je Truck Trial? Znáte pojem Viber? Vzpomněli byste si co označuje výraz Komunismus?

Klíčová slova: lexikon, wikipedie, Václav Hollar, wiki, věda, popis, kdo to je, osobnosti, osobnost, Kdy zemřel Václav Hollar, vysvětlení, zajímavosti, informace, kdy se narodil Václav Hollar?, věda, datum narození

Pojem Václav Hollar je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Václav Hollar ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Václav Hollar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Václav Hollar ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Václav Hollar ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Václav Hollar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Hollar například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Václav Hollar?

Právě jste zjistili Kdo byl Václav Hollar? Kdy se narodil Václav Hollar? Kde se narodil Václav Hollar? Kdy zemřel Václav Hollar? Václav Hollar je v sekci Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Václav Hollar třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Hollar i v jiné kategorii než je věda.