Kdo je to?
Kdo byl Václav Hollar? Životopis Václav Hollar, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Václav Hollar

Kdo byl Václav Hollar? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Václav Hollar byl český barokní umělec, kreslíř a rytec.
Václav Hollar se narodil v Praze, většinu života však strávil v Evropě. Už v mládí odešel do Německa, kde sbíral velké umělecké zkušenosti. Už od počátku se věnoval kreslířství, rytectví, případně i kartografii. Významná je jeho spolupráce s anglickým mecenášem hrabětem z Arundelu, který vlastnil rozsáhlou uměleckou sbírku - Hollar vytvářel kopie řady z jeho děl a dokumentoval jeho sbírky.
Po několika letech strávených v německých zemích odešel do Anglie. Zde se mu podařilo proniknout do vysokých šlechtických a politických kruhů. Zachytil zde podoby měst a spolupracoval s barokními umělci z celé Evropy. Část života též strávil v Nizozemsku.
Za nejzásadnější z jeho tvorby jsou považována jako díla zachycující krajinu nebo dominanty velkých měst. Důležité jsou i jeho kopie slavných uměleckých děl, které umožňují sledovat dráhu těchto děl nebo ukazují podobu obrazů, jejichž originály se nezachovaly.Kdo byl Václav Hollar? Životopis Václav Hollar, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Václav Hollar

Národnost: česká
Datum narození: 13. července 1607
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 25. března 1677

Líbí se stručný životopis s osobou Václav Hollar? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Eskontní úvěr? Vzpomněli byste si na význam slova Swap? Znáte pojem Alibismus? Znáte definici termínu Umami?

Klíčová slova: Václav Hollar, informace, věda, Kdy zemřel Václav Hollar, osobnost, nežijící, kdo to je, popis, datum narození, biografie, vysvětlení, kdo je Václav Hollar?, národnost, narození, lexikon, věda

Pojem Václav Hollar je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Václav Hollar ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Václav Hollar na Google.cz

Hledat frázi Václav Hollar na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Václav Hollar ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Václav Hollar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Hollar například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Václav Hollar? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Václav Hollar? Kdy se narodil Václav Hollar? Kde se narodil Václav Hollar? Kdy zemřel Václav Hollar? Václav Hollar je v kategorii Věda

Kategorie věda, bublina, václav Hollar, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Václav Hollar kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Hollar i v jiné kategorii než je věda.