Kdo je to?
Kdo je to Póvl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Póvl? Lidé, hanlivé

Póvl

Jaký je význam slova Póvl? Co to znamená?

Póvl je hanlivý výraz pro člověka muže, ženu nebo lidi, kterými daná osoba opovrhuje. Synonyma pro slovo člověka „póvl“ jsou chátra, verbež, lůza, banda, sběř, pakáž, holota, chamraď, ksindl, lidská spodina, nula, špinavec. Také se používá expresivní výraz póvl ve spojitosti s něčím nekvalitním, méněcenným, pro nekvalitní obchod nebo nekvalitní zboží. Synonyma pro věc póvl jsou šunt, aušus, zmetek, šmejd, brak. V židovské hantýrce póvl znamená předraženou věc.
Pokud budeme hledat původ slova najdeme ho v němčině ve slově „Pöbel, Povel“, což znamená chátra, lůza. Také najdeme v němčině slovo „Bovel“ nebo „Bafel“, což znamená staré nekvalitní zboží, krámy, něco nehodnotného, obyčejného. Slovo „pobel“ je starofrancouzské a prvopočátek hledejme v latině ve slově „populus“, což znamená lid.


Kdo je to Póvl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Póvl? Lidé, hanlivé

Definici slova Póvl můžete sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Perkelt? Znáte definici termínu Hltnost? Víte co je Schengenský prostor? Pamatujete si definici pojmu Fibroskopie?

Klíčová slova: odborný výraz, hanlivé, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, synonymum, slovo, přesný výraz, pojem, původ slova, Póvl, definice, wiki, význam slova, hanlivé, lexikon

Pojem Póvl je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Póvl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Póvl na Google.cz

Najít pojem Póvl ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Póvl ve Wikislovníku

Najít heslo Póvl ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Póvl například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Póvl? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Póvl? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Póvl? Definice pojmu Póvl je v kategorii Hanlivé

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace pojem, výraz,termín, heslo dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Póvl hledat i v jiných kategoriích (než hanlivé).