Kdo je to?
Kdo je Vojtěch Záveský? Životopis Vojtěch Záveský, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Vojtěch Záveský

Kdo je Vojtěch Záveský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Vojtěch Záveský je český herec, bavič a rapper, který se narodil 16. června v Litoměřicích. Je známý pod pseudonymem Vojtaano a proslavil se díky seriálu Vyšehrad. Vůbec poprvé se ve filmu objevil v roce 2015, kdy si zahrál v rodinné komedii Andílek na nervy po boku Anny Kadeřávkové, Pavla Řezníčka, Adama Mišíka a dalších. Ve stejném roce natočil i drama Rodinný film.
O rok později se objevil v komediálním dramatu Teorie tygra s Jiřím Bartoškou v hlavní roli, kde ztvárnil roli policisty. Následovaly komedie Bajkeři, Vyšehrad: Seryál a Vyšehrad: Fylm. K seriálu i filmu Vyšehrad navíc Vojtěch Záveský složil hudbu.
Na kontě má ale Vojtěch Záveský i celou řadu seriálů. V roce 2008 ztvárnil epizodní roli v dramatické komedii Černá sanitka, o čtyři roky později si zahrál v komedii Helena. Možná i díky tomu získal jednu z hlavních rolí v nepříliš úspěšné komedii PanMáma. Následovalo hned několik kriminálek včetně Případů 1. oddělení, Kriminálky Anděl, Poldy, Místo zločinu Ostrava a Dáma a Král. Výrazněji se předvedl v seriálu humorném seriálu Vinaři.
Kromě televizních obrazovek mohou diváci vidět Vojtěcha také na divadelních prknech. V minulosti se objevoval v Divadle A. Dvořáka v Příbrami, v Divadle Palace, v agentuře Familie a v Městských divadlech pražských. V současnosti je členem agentury Harlekýn a agentury Point. Účinkoval například v inscenacích Drobečky z perníku nebo Tatarák na EX.
Vojtěch Záveský však není „jen“ herec. Pravidelně se objevuje v řadě televizních pořadů včetně Všechnopárty, 7 pádů Honzy Dědka, Máme rádi Česko či Na lovu. Je oblíbeným stand-up komikem a vystupuje v rámci show Na stojáka, Stand-up Factory či K.O.MICI.
Hudební texty Vojtaana jsou ryze humorné. To lze ostatně vyčíst i z jejich názvů – Budulínek vs. Galantní Jelen, Antipuritán, Zas pitchuje, Rumáky, Pojď mi hop, Den ve vaně, Čabajka, Hipík či Babyboom. Mnoho songů má ale skutečně seriózní texty a těší se zájmu široké veřejnosti.
Vojtěch Záveský je ženatý a s manželkou Petrou vychovává adoptovaného syna Toníčka.Kdo je Vojtěch Záveský? Životopis Vojtěch Záveský, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Vojtěch Záveský

Národnost: česká
Datum narození: 16.června.1983
Místo narození: Litoměřice

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vojtěch Záveský s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Felace? Znáte termín Supravodivost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stalking? Víte, co je to Sněžnice?

Klíčová slova: informace, hudba, zajímavosti, vysvětlení, biografie, životopis, narození, wiki, lexikon, wikipedie, kdo je Vojtěch Záveský?, osobnost, život, kdy se narodil Vojtěch Záveský?, národnost, kde se narodil Vojtěch Záveský?

Pojem Vojtěch Záveský je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vojtěch Záveský ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Vojtěch Záveský na Google obrázcích

Vyhledat heslo Vojtěch Záveský ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Vojtěch Záveský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Vojtěch Záveský ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vojtěch Záveský například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Vojtěch Záveský?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Vojtěch Záveský? Kdy se narodil Vojtěch Záveský? Kde se narodil Vojtěch Záveský? Vojtěch Záveský se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, trubka, vojtěch Záveský, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Vojtěch Záveský třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vojtěch Záveský i v jiné kategorii než je hudba.