Kdo je to?
Kdo byla Kleopatra VII? Životopis Kleopatra VII, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Kdo byla Kleopatra VII?

Kdo byla Kleopatra VII? Životopis, informace, biografie, panovníci

Kleopatra VII. byla vladařka starověkého Egypta a jedna z nejznámějších panovnic všech dob. Pocházela z dynastie Ptolemaiovců, která měla makedonské kořeny a Egyptu vládla od dob Alexandra Velikého. Po smrti otce Ptolemaia XII. se stala královnou, ale musela vyřešit další nároky na trůn. To se jí podařilo díky spojenectví s římskou říší, která byla nejmocnějším státem na světě a dodala její vládě oporu a legitimitu. Klidná vláda však netrvala dlouho, protože úzké spojenectví s Římem se nelíbilo mnoha vysoce postaveným Egypťanům a kvůli špatné úrodě byl nedostatek obilí, navíc bylo v rámci spojeneckých smluv nutné posílat část obilí do Říma, což situaci ještě zhoršilo. Vypuklo povstání a Kleopatra musela uprchnout, aby si zachránila život.
Ukrývala se zřejmě na území Blízkého východu a snažila se dát dohromady vojsko, díky kterému by se mohla vrátit na egyptský trůn. Do situace se ale brzy vložil také Caesar a prosazoval Kleopatřin nárok na trůn, protože byla stabilním a důvěryhodným spojencem. Římská intervence Egypťany nepřesvědčila a Caesar musel povstání potlačit silou. Když se situace uklidnila, Kleopatra se vrátila do Egypta a několik měsíců strávila s Caesarem. Neproběhla sice oficiální svatba, ale netajili svazek ani syna, který se později stal pod jménem Ptolemaios XV. Kaisarion králem.
Nakonec se Caesar musel vrátit zpět do římské říše a Kleopatra několik let pokojně vládla Egyptu, který byl po porážce vzbouřenců klidný a další vzpoury už nevypukly. V roce 44 př. n. l. odjela do Říma, setkala se s Caesarem a společně plánovali úzké římsko-egyptské spojenectví, které by zaručilo stabilní vládu nad celou oblastí. Tyto plány překazilo Caesarovo zavraždění, po kterém se Kleopatra vrátila do Egypta. V římské říši vypukla občanská válka a Kleopatra podpořila vojevůdce Marca Antonia. Vzájemně se do sebe zamilovali a plánovali navázat na předchozí plány o spojenectví mezi Římem a Egyptem.
O vládu nad Římem však usiloval rovněž Octavianus, docházelo k četným bitvám a Kleopatra se z centra Egypta přesunula do bezpečí, protože Octavianus plánoval její vraždu. V průběhu jedné z bitev obdržel Antonius falešnou zprávu, že Kleopatra spáchala sebevraždu a v reakci na to se sám probodl mečem. Obrana Egypta se po smrti Antonia hroutila a kvůli neodvratné porážce Kleopatra skutečně spáchala sebevraždu, pravděpodobně otravou jedem. Po smrti se stala ještě slavnější než během vlády nad Egyptem, protože se stala námětem mnoha uměleckých děl a symbolem ženské krásy.Kdo byla Kleopatra VII? Životopis Kleopatra VII, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Kleopatra VII

Národnost: egyptská
Datum narození: 13. ledna 69 př. n. l.
Místo narození: Alexandrie
Datum úmrtí: 12. srpna 30 př. n. l.

Líbí se stručný životopis s osobou Kleopatra VII? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Koňak? Vzpomněli byste si na význam slova Refinancování? Víte, co je to Biografie? Znáte definici termínu Kraniosakrální terapie?

Klíčová slova: Kleopatra VII, panovníci, národnost, místo narození, nežijící, popis, životopis, vysvětlení, informace, biografie, kde se narodila Kleopatra VII?, kdo to je, datum úmrtí, osobnosti, wikipedie, Kdy zemřela Kleopatra VII

Pojem Kleopatra VII je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Kleopatra VII ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Kleopatra VII na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Kleopatra VII ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Kleopatra VII ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Kleopatra VII ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kleopatra VII například v Google obrázcích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Kleopatra VII? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byla Kleopatra VII? Kdy se narodila Kleopatra VII? Kde se narodila Kleopatra VII? Kdy zemřela Kleopatra VII? Kleopatra VII se nachází v kategorii Panovníci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Kleopatra VII dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kleopatra VII i v jiné kategorii než je panovníci.