Kdo je to?
Kdo je Apolena Rychlíková? Životopis Apolena Rychlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Kdo je Apolena Rychlíková?

Kdo je Apolena Rychlíková? Životopis, informace, biografie, novináři

Apolena Rychlíková je novinářka, aktivistka a dokumentaristka. Na její dětství měl velký vliv otec, kterým byl režisér a aktivista Břetislav Rychlík, neboť ji přivedl k zájmu o kulturní a politická témata. Po úspěšné maturitě na brněnském gymnáziu se přestěhovala do Prahy a vystudovala Filmovou a televizní fakultu, přesněji Katedru dokumentární tvorby. Už její studentské dokumentární filmy se promítaly na festivalech a získala za ně několik ocenění. O sociální a politická témata se zajímá nejen v rámci dokumentární tvorby, ale brzy začala psát i pro Deník Referendum a dnes je spojená hlavně s online deníkem Alarm.
V dokumentární i novinářské práci se primárně zaměřuje na oblasti jako sociální spravedlnost, feminismus, exekuce nebo chudoba. Na tato témata napsala řadu novinových článků a reportáží. V roce 2020 vydala sborník Budoucnost, který mapuje názory a postoje levicově zaměřených lidí. O rok později se podílela na knize Stát v rozkladu, do které přispěla několika esejemi a reportážemi. Tématem genderové rovnosti se zabývá ve vlastním podcastu Kvóty. Během pandemie covidu-19 se na stanici Český rozhlas Plus odvysílala její dokumentární série Život během pandemie, která zkoumá sociální aspekty epidemie a restrikcí. Krátce spolupracovala s Deníkem N na reportáži nazvané Chování Dominika Feriho je veřejné tajemství, která odhalila sexuální obtěžování ze strany poslance Dominika Feriho a ukončila jeho politickou kariéru. V roce 2021 získala Novinářskou křepelku, která oceňuje mladé a talentované novináře.
Důležitou součástí její tvorby jsou dokumentární filmy. Zaujala už studentským dokumentem Padá vláda, něco si přej, který mapoval aktivity tehdejších protivládních hnutí. V dokumentu Za Adolfa by žádní morgoši neměli žádný práva řeší každodenní život Romů poznamenaný rasismem. V reportáži Hranice práce zpracovala zkušenosti novinářky Uhlové a vytvořila oceňovaný dokument o pracovních podmínkách ve špatně placených profesích. Její nejnovější dokument se jmenuje Novinářky a ukazuje práci úspěšných českých novinářek, které se snaží porozumět společenským problémům.Kdo je Apolena Rychlíková? Životopis Apolena Rychlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Apolena Rychlíková

Národnost: česká
Datum narození: 25. března 1989
Místo narození: Brno

Tento text (Apolena Rychlíková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Screenshot? Víte co je Poplužní dvůr? Pamatujete si definici pojmu Advent? Vzpomněli byste si co označuje výraz Veganství?

Klíčová slova: lexikon, informace, vysvětlení, osobnosti, osobnost, životopis, novináři, popis, kde se narodila Apolena Rychlíková?, biografie, národnost, narození, datum narození, novináři, místo narození, wikipedie

Pojem Apolena Rychlíková je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít pojem Apolena Rychlíková ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Apolena Rychlíková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Apolena Rychlíková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Apolena Rychlíková na Youtube

Zkusit najít slovo Apolena Rychlíková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Apolena Rychlíková například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Apolena Rychlíková?

Nyní již víte Kdo je to Apolena Rychlíková? Kdy se narodila Apolena Rychlíková? Kde se narodila Apolena Rychlíková? Apolena Rychlíková je v kategorii Novináři

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Apolena Rychlíková kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Apolena Rychlíková i v jiné kategorii než je novináři.