Kdo je to?
Kdo je Apolena Rychlíková? Životopis Apolena Rychlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Apolena Rychlíková

Kdo je Apolena Rychlíková? Životopis, informace, biografie, novináři

Apolena Rychlíková je novinářka, aktivistka a dokumentaristka. Na její dětství měl velký vliv otec, kterým byl režisér a aktivista Břetislav Rychlík, neboť ji přivedl k zájmu o kulturní a politická témata. Po úspěšné maturitě na brněnském gymnáziu se přestěhovala do Prahy a vystudovala Filmovou a televizní fakultu, přesněji Katedru dokumentární tvorby. Už její studentské dokumentární filmy se promítaly na festivalech a získala za ně několik ocenění. O sociální a politická témata se zajímá nejen v rámci dokumentární tvorby, ale brzy začala psát i pro Deník Referendum a dnes je spojená hlavně s online deníkem Alarm.
V dokumentární i novinářské práci se primárně zaměřuje na oblasti jako sociální spravedlnost, feminismus, exekuce nebo chudoba. Na tato témata napsala řadu novinových článků a reportáží. V roce 2020 vydala sborník Budoucnost, který mapuje názory a postoje levicově zaměřených lidí. O rok později se podílela na knize Stát v rozkladu, do které přispěla několika esejemi a reportážemi. Tématem genderové rovnosti se zabývá ve vlastním podcastu Kvóty. Během pandemie covidu-19 se na stanici Český rozhlas Plus odvysílala její dokumentární série Život během pandemie, která zkoumá sociální aspekty epidemie a restrikcí. Krátce spolupracovala s Deníkem N na reportáži nazvané Chování Dominika Feriho je veřejné tajemství, která odhalila sexuální obtěžování ze strany poslance Dominika Feriho a ukončila jeho politickou kariéru. V roce 2021 získala Novinářskou křepelku, která oceňuje mladé a talentované novináře.
Důležitou součástí její tvorby jsou dokumentární filmy. Zaujala už studentským dokumentem Padá vláda, něco si přej, který mapoval aktivity tehdejších protivládních hnutí. V dokumentu Za Adolfa by žádní morgoši neměli žádný práva řeší každodenní život Romů poznamenaný rasismem. V reportáži Hranice práce zpracovala zkušenosti novinářky Uhlové a vytvořila oceňovaný dokument o pracovních podmínkách ve špatně placených profesích. Její nejnovější dokument se jmenuje Novinářky a ukazuje práci úspěšných českých novinářek, které se snaží porozumět společenským problémům.Kdo je Apolena Rychlíková? Životopis Apolena Rychlíková, osobnosti, slavná žena z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Apolena Rychlíková

Národnost: česká
Datum narození: 25. března 1989
Místo narození: Brno

Sdílejte tuto stránku s osobností Apolena Rychlíková se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Krypta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Emoční inteligence? Pamatujete si definici pojmu Šindel? Znáte termín Mainstream?

Klíčová slova: Apolena Rychlíková, datum narození, Apolena Rychlíková, život, wiki, vysvětlení, osobnost, popis, kdy se narodila Apolena Rychlíková?, kdo je Apolena Rychlíková?, lexikon, informace, wikipedie, životopis, zajímavosti, narození

Pojem Apolena Rychlíková je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Apolena Rychlíková lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apolena Rychlíková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Apolena Rychlíková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Apolena Rychlíková na Google.cz

Najít slovo Apolena Rychlíková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Apolena Rychlíková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Apolena Rychlíková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Apolena Rychlíková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Apolena Rychlíková? Kdy se narodila Apolena Rychlíková? Kde se narodila Apolena Rychlíková? Apolena Rychlíková se nachází v kategorii Novináři

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Apolena Rychlíková dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Apolena Rychlíková i v jiné kategorii než je novináři.