Kdo je to?
Kdo je Jiřina Bohdalová? Životopis Jiřina Bohdalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Jiřina Bohdalová?

Kdo je Jiřina Bohdalová? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiřina Bohdalová je jednou z nejznámějších českých hereček. Po absolvování gymnázia působila krátký čas jako učitelka. Již od dětství však navštěvovala balet a vystupovala jako divadelní kompars. Po ztvárnění několika dětských rolí absolvovala DAMU a pak vystupovala s Janem Werichem v Divadle ABC a v Městských divadlech pražských. Dlouhou dobu působila v Divadle na Vinohradech, později v Divadle Na Jezerce. Účinkovala také v mnoha zábavných pořadech.
Jiřina Bohdalová propůjčila svůj hlas pohádkovým postavám. Jako filmová herečka vynikla ve filmech a seriálech různých žánrů, např, Dáma na kolejích, Světáci, Cirkus Humberto, Fany a jiných.Kdo je Jiřina Bohdalová? Životopis Jiřina Bohdalová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jiřina Bohdalová

Národnost: česká
Datum narození: 3. května 1931
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jiřina Bohdalová? s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Pískový cukr? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ikebana? Vzpomněli byste si na význam slova Intervence? Znáte termín Amnézie?

Klíčová slova: zajímavosti, herectví, wiki, Jiřina Bohdalová, popis, místo narození, herectví, informace, lexikon, život, životopis, Jiřina Bohdalová, kdy se narodila Jiřina Bohdalová?, národnost, vysvětlení, osobnost

Pojem Jiřina Bohdalová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiřina Bohdalová ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Jiřina Bohdalová ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Jiřina Bohdalová na Google.cz

Vyhledat termín Jiřina Bohdalová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Jiřina Bohdalová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Bohdalová například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Jiřina Bohdalová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiřina Bohdalová? Kdy se narodila Jiřina Bohdalová? Kde se narodila Jiřina Bohdalová? Jiřina Bohdalová se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jiřina Bohdalová například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Bohdalová i v jiné kategorii než je herectví.