Kdo je to?
Kdo je to Jiřina Bohdalová? Životopis Jiřina Bohdalová, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jiřina Bohdalová?

Kdo je to Jiřina Bohdalová? Stručný životopis

Jiřina Bohdalová je jednou z nejznámějších českých hereček. Po absolvování gymnázia působila krátký čas jako učitelka. Již od dětství však navštěvovala balet a vystupovala jako divadelní kompars. Po ztvárnění několika dětských rolí absolvovala DAMU a pak vystupovala s Janem Werichem v Divadle ABC a v Městských divadlech pražských. Dlouhou dobu působila v Divadle na Vinohradech, později v Divadle Na Jezerce. Účinkovala také v mnoha zábavných pořadech.
Jiřina Bohdalová propůjčila svůj hlas pohádkovým postavám. Jako filmová herečka vynikla ve filmech a seriálech různých žánrů, např, Dáma na kolejích, Světáci, Cirkus Humberto, Fany a jiných.Kdo je to Jiřina Bohdalová? Životopis Jiřina Bohdalová, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Jiřina Bohdalová

Národnost: česká
Datum narození: 3. května 1931
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiřina Bohdalová s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Epizeuxis? Víte co je Egoismus? Vzpomněli byste si na význam slova USB hub? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sčítanec?

Klíčová slova: Jiřina Bohdalová, popis, heslo, herectví, termín, wiki, původ slova, definice, co je to Jiřina Bohdalová?, vysvětlení, pojem, kdo to je, popis, etymologie, formulace, lexikon

Pojem Jiřina Bohdalová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Jiřina Bohdalová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jiřina Bohdalová na Google.cz

Zkusit najít frázi Jiřina Bohdalová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Jiřina Bohdalová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Bohdalová například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Jiřina Bohdalová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jiřina Bohdalová? Kdo to byl Jiřina Bohdalová? Kdy se narodil Jiřina Bohdalová? Kde se narodil Jiřina Bohdalová? Jiřina Bohdalová se nachází v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jiřina Bohdalová dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Bohdalová i v jiné kategorii než je herectví.