Kdo je to?
Kdo je to Jiřina Bohdalová? Životopis Jiřina Bohdalová, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Jiřina Bohdalová?

Kdo je to Jiřina Bohdalová? Stručný životopis

Jiřina Bohdalová je jednou z nejznámějších českých hereček. Po absolvování gymnázia působila krátký čas jako učitelka. Již od dětství však navštěvovala balet a vystupovala jako divadelní kompars. Po ztvárnění několika dětských rolí absolvovala DAMU a pak vystupovala s Janem Werichem v Divadle ABC a v Městských divadlech pražských. Dlouhou dobu působila v Divadle na Vinohradech, později v Divadle Na Jezerce. Účinkovala také v mnoha zábavných pořadech.
Jiřina Bohdalová propůjčila svůj hlas pohádkovým postavám. Jako filmová herečka vynikla ve filmech a seriálech různých žánrů, např, Dáma na kolejích, Světáci, Cirkus Humberto, Fany a jiných.Kdo je to Jiřina Bohdalová? Životopis Jiřina Bohdalová, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní informace o osobě Jiřina Bohdalová

Národnost: česká
Datum narození: 3. května 1931
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Jiřina Bohdalová můžete sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Deus ex machina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Persona? Vzpomněli byste si na význam slova Tachykardie? Znáte termín Anorexie?

Klíčová slova: synonymum, slovo, etymologie, přesný výraz, heslo, význam pojmu, popis, původ slova, Jiřina Bohdalová, přesný význam, co je to Jiřina Bohdalová?, co znamená, definice, informace, lexikon, význam

Pojem Jiřina Bohdalová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Jiřina Bohdalová na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Jiřina Bohdalová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Jiřina Bohdalová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Jiřina Bohdalová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiřina Bohdalová například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Jiřina Bohdalová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiřina Bohdalová? Kdo to byl Jiřina Bohdalová? Kdy se narodil Jiřina Bohdalová? Kde se narodil Jiřina Bohdalová? Jiřina Bohdalová patří do sekce herectví. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jiřina Bohdalová dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiřina Bohdalová i v jiné kategorii než je herectví.