Kdo je to?
Kdo je Zdena Hadrbolcová? Životopis Zdena Hadrbolcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Zdena Hadrbolcová?

Kdo je Zdena Hadrbolcová? Životopis, informace, biografie, herectví

Zdena Hadrbolcová je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, scenáristka, spisovatelka, překladatelka. Hadrbolcová se narodila v Praze do rodiny úřednice a sportovního funkcionáře. Nejvíce času během svého dětství pobývala u své babičky. Po základní škole studovala na francouzském gymnáziu a po maturitě na gymnáziu studovala herectví na pražské DAMU. Následně získala své první angažmá v souboru pražského Divadla S. K. Neumanna (dnes Divadlo pod Palmovkou), kde hrála celých 30 let. Během let 1972-1987 rovněž hostovala v Divadle na okraji. V tomto divadle hrála a vytvořila představení Ach kdybyste věděli s jak okouzlující ženou jsem se seznámil v Jaltě. Roku 1996 se připojila k Divadlu Na zábradlí, kde strávila další tři roky. Poté hrála v letech 1999-2004 v Divadle komedie a v Divadle Rokoko. Následně se vrátila do Divadla Na zábradlí a zůstala zde až do roku 2014. Zdena si zahrála např. v inscenacích Strýček Váňa, Pískoviště nebo Sarabanda. Hostovala také v Divadle V Řeznické a vystupovala s divadelním studiem Továrna.
Hadrbolcová vytvořila během své herecké kariéry více než 100 filmových rolí. Debutovala roku 1959 v menší roli v dramatu Probuzení. Dále si zahrála v oblíbených snímcích jako Černá sobota (1960), Blbec z Xeenemünde (1962), Už zase skáču přes kaluže (1970), Páni kluci (1975), Hop – a je tu lidoop (1977), Jak je důležité míti Filipa (1979), Jak svět přichází o básníky (1982), Rumburak (1984), Návrat idiota (1999), František je děvkař (2008) a další. Nejčastěji hrála matky nebo tetičky.
Dále si mohou televizní diváci Hadrbolcovou pamatovat z televizních seriálů Fantom operety (1970), My z konce světa (1975), Pan Tau (1977-1978), Létající Čestmír (1983), My všichni školou povinni (1984), Křeček v noční košili (1987), Rodáci, Chlapci a chlapi (1988), Redakce (2004), PanMáma (2013), Vraždy v kruhu (2015) a Pustina (2016). Mnoho let hrála v nekonečném seriálu Ulice na stanici TV Nova.
Kromě hraní Zdena působila jako pedagožka na DAMU na Katedře autorské tvorby a pedagogiky (herecká výchova na základě dialogického jednání).
Umí také dobře anglicky a italsky. Dokonce přeložila hru Afterplay od Briana Friela. Sama rovněž napsala román Paraple paní Černé.
Hadrbolcová byla jednou provdaná, ale manželství nakonec skončilo rozvodem. Později byl jejím dlouholetým přítelem dokumentarista Jiří Průcha. Hadrbolcová neměla nikdy děti.Kdo je Zdena Hadrbolcová? Životopis Zdena Hadrbolcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zdena Hadrbolcová

Národnost: česká
Datum narození: 13. 7. 1937
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zdena Hadrbolcová? s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Masopust? Víte, co je to Granola? Znáte termín Sněžná čára? Rozumíte pojmu Roupy?

Klíčová slova: herectví, herectví, kde se narodila Zdena Hadrbolcová?, osobnosti, kdo je Zdena Hadrbolcová?, lexikon, kdy se narodila Zdena Hadrbolcová?, životopis, vysvětlení, informace, Zdena Hadrbolcová, Zdena Hadrbolcová, datum narození, biografie, popis, wikipedie

Pojem Zdena Hadrbolcová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Zdena Hadrbolcová na Google.cz

Najít heslo Zdena Hadrbolcová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Zdena Hadrbolcová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdena Hadrbolcová ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Zdena Hadrbolcová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdena Hadrbolcová například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Zdena Hadrbolcová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Zdena Hadrbolcová? Kdy se narodila Zdena Hadrbolcová? Kde se narodila Zdena Hadrbolcová? Zdena Hadrbolcová patří do kategorie Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Zdena Hadrbolcová dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdena Hadrbolcová i v jiné kategorii než je herectví.