Kdo je to?
Kdo je Zdena Hadrbolcová? Životopis Zdena Hadrbolcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Zdena Hadrbolcová

Kdo je Zdena Hadrbolcová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zdena Hadrbolcová je česká filmová, seriálová a divadelní herečka, scenáristka, spisovatelka, překladatelka. Hadrbolcová se narodila v Praze do rodiny úřednice a sportovního funkcionáře. Nejvíce času během svého dětství pobývala u své babičky. Po základní škole studovala na francouzském gymnáziu a po maturitě na gymnáziu studovala herectví na pražské DAMU. Následně získala své první angažmá v souboru pražského Divadla S. K. Neumanna (dnes Divadlo pod Palmovkou), kde hrála celých 30 let. Během let 1972-1987 rovněž hostovala v Divadle na okraji. V tomto divadle hrála a vytvořila představení Ach kdybyste věděli s jak okouzlující ženou jsem se seznámil v Jaltě. Roku 1996 se připojila k Divadlu Na zábradlí, kde strávila další tři roky. Poté hrála v letech 1999-2004 v Divadle komedie a v Divadle Rokoko. Následně se vrátila do Divadla Na zábradlí a zůstala zde až do roku 2014. Zdena si zahrála např. v inscenacích Strýček Váňa, Pískoviště nebo Sarabanda. Hostovala také v Divadle V Řeznické a vystupovala s divadelním studiem Továrna.
Hadrbolcová vytvořila během své herecké kariéry více než 100 filmových rolí. Debutovala roku 1959 v menší roli v dramatu Probuzení. Dále si zahrála v oblíbených snímcích jako Černá sobota (1960), Blbec z Xeenemünde (1962), Už zase skáču přes kaluže (1970), Páni kluci (1975), Hop – a je tu lidoop (1977), Jak je důležité míti Filipa (1979), Jak svět přichází o básníky (1982), Rumburak (1984), Návrat idiota (1999), František je děvkař (2008) a další. Nejčastěji hrála matky nebo tetičky.
Dále si mohou televizní diváci Hadrbolcovou pamatovat z televizních seriálů Fantom operety (1970), My z konce světa (1975), Pan Tau (1977-1978), Létající Čestmír (1983), My všichni školou povinni (1984), Křeček v noční košili (1987), Rodáci, Chlapci a chlapi (1988), Redakce (2004), PanMáma (2013), Vraždy v kruhu (2015) a Pustina (2016). Mnoho let hrála v nekonečném seriálu Ulice na stanici TV Nova.
Kromě hraní Zdena působila jako pedagožka na DAMU na Katedře autorské tvorby a pedagogiky (herecká výchova na základě dialogického jednání).
Umí také dobře anglicky a italsky. Dokonce přeložila hru Afterplay od Briana Friela. Sama rovněž napsala román Paraple paní Černé.
Hadrbolcová byla jednou provdaná, ale manželství nakonec skončilo rozvodem. Později byl jejím dlouholetým přítelem dokumentarista Jiří Průcha. Hadrbolcová neměla nikdy děti.Kdo je Zdena Hadrbolcová? Životopis Zdena Hadrbolcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Zdena Hadrbolcová

Národnost: česká
Datum narození: 13. 7. 1937
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Zdena Hadrbolcová sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu EBITDA? Pamatujete si definici pojmu Pásová bruska? Znáte termín Genmaiča? Vzpomněli byste si co znamená slovo EET?

Klíčová slova: herectví, Zdena Hadrbolcová, místo narození, biografie, osobnost, zajímavosti, wikipedie, vysvětlení, kdy se narodila Zdena Hadrbolcová?, Zdena Hadrbolcová, kdo je Zdena Hadrbolcová?, lexikon, životopis, informace, herectví, narození

Pojem Zdena Hadrbolcová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Zdena Hadrbolcová

Zkusit najít termín Zdena Hadrbolcová na Google.cz

Hledat heslo Zdena Hadrbolcová ve Wikipedii

Hledat slovo Zdena Hadrbolcová ve Wikislovníku

Hledat pojem Zdena Hadrbolcová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Zdena Hadrbolcová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdena Hadrbolcová například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdena Hadrbolcová

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zdena Hadrbolcová? Kdy se narodila Zdena Hadrbolcová? Kde se narodila Zdena Hadrbolcová? Zdena Hadrbolcová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec v bílém, zdena Hadrbolcová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Zdena Hadrbolcová dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdena Hadrbolcová i v jiné kategorii než je herectví.