Kdo je to?
Kdo je Jenna Ortega? Životopis Jenna Ortega, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jenna Ortega

Kdo je Jenna Ortega? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Milovníkům hororů není zřejmě třeba představovat mladou americkou herečku Jennu Marii Ortega. Ačkoliv za svoji krátkou hereckou kariéru vyzkoušela několik hereckých žánrů, nejvíc se jí líbí právě v hororovém světě. Touhu stát se herečkou dávala najevo už jako malá holka.
Narodila se do početné rodiny mexického a portorikánského původu jako čtvrté dítě ze šesti. Jenna je na svůj původ hrdá a celému světu to dává najevo. Podporuje aktivně imigranty a LGBT. Nedávno v sobě objevila také spisovatelské střevo. Podle jejích slov ji psaní baví. V roce 2021 vydala svoji první knihu a v psaní hodlá pokračovat dál.
Jako malá holka doslova milovala herečku Dakotu Fanning, která byla její velkou inspirací pro hereckou dráhu. Její matka malou Jennu v touze hrát podporovala. Když jí bylo sedm let, matka natočila a na Facebooku zveřejnila video, kde malá Jenna vedla dramaticky monolog. Po tomto zveřejnění jí matčina kamarádka domluvila agenta a k zrození nové hvězdy byl už jen krůček. Jenna naskočila do světa showbyznysu v devíti letech. Získala roli v televizním seriálu Rob. Po uvedení prvotních dílů se z malé, neznámé holčičky stala doslova přes noc star.
O další role neměla nikdy nouzi. Šla z role do role. Jejím asi nejvýraznějším a nejvýznamnějším počinem se stala role mladé Jane v populárním seriálu Panenka. Zahrála si také ve filmu Iron Man 3. Diváci ji mohli vidět coby dceru viceprezidenta. Potom přišly na řadu hororové scény, ve kterých se Jenna našla. Mezitím ještě stihla natočit seriál Stuck in the Middle pojednávající o životě prostředního dítěte ze sedmi dětí. Za ztvárněnou roli Harley získala nominaci na cenu Imaged Award v kategorii nejlepší mladý herec. Za tuto roli získala později další dvě nominace a v roce 2018 dosáhla konečně na vítězství.
Jenna začala točit nejen filmy, ale také seriály. Za její průlomovou roli bylo kritiky označeno drama The Fallout z roku 2021. V roce 2020 natočila horor Vřískot. Jenna podala naprosto famózní výkon a získala za něj cenu MTV Movie Award. Následovala spousta dalších hororových rolí. Nakonec si vyzkoušela zahrát i v komediálně laděné hororové sérii Wednesday. Za roli, kterou ztvárnila, byla nominovaná na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v muzikálním nebo komediálním seriálu.
Jenniny aktivity se netýkají ale pouze herectví. Zajímá se o módu, tím pádem spolupracuje i s mnoha módními značkami. V roce 2020 se stala ambasadorkou značky Neutrogena, které doslova propadla. V roce 2023 ji oslovila značka Adidas, aby se stala její tváří.Kdo je Jenna Ortega? Životopis Jenna Ortega, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jenna Ortega

Národnost: americká
Datum narození: 27. září 2002
Místo narození: Coachella Valley, Palm Desert, Kalifornie, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jenna Ortega s vašimi známými a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rádius? Vzpomněli byste si co znamená slovo Komodita? Víte, co je to Delirium tremens? Víte co je Den svatého Patrika?

Klíčová slova: Jenna Ortega, biografie, lexikon, datum narození, kdy se narodila Jenna Ortega?, zajímavosti, osobnost, Jenna Ortega, informace, kde se narodila Jenna Ortega?, herectví, život, wiki, kdo je Jenna Ortega?, popis, národnost

Pojem Jenna Ortega je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jenna Ortega lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Jenna Ortega ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jenna Ortega na Google obrázcích

Vyhledat termín Jenna Ortega ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Jenna Ortega v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Jenna Ortega ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jenna Ortega například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Jenna Ortega? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jenna Ortega? Kdy se narodila Jenna Ortega? Kde se narodila Jenna Ortega? Jenna Ortega je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Jenna Ortega dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jenna Ortega i v jiné kategorii než je herectví.