Kdo je to?
Kdo byl Václav III? Životopis Václav III, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Václav III

Kdo byl Václav III? Životopis, informace, biografie, panovníci

Václav III., poslední český, polský a uherský král z dynastie Přemyslovců, se narodil do doby plné politických změn a nestability. I přes jeho krátkou vládu, která byla ukončena jeho zavražděním, zanechal v českých dějinách významný odkaz.
Václav III. se narodil v roce 1289 v Praze jako syn Václava II., českého a polského krále, a jeho manželky Guty Habsburské. Václav vyrůstal v atmosféře královského dvora, který byl v té době centrem politického života.
Jeho výchova byla zaměřena na přípravu na budoucí vládu. Ve svých třinácti letech byl korunován polským králem (1302) a po smrti svého otce v roce 1305 se stal králem českým.
Václav III. vládl v době, kdy český stát čelil vnějším i vnitřním výzvám. I přes jeho mladý věk se snažil pokračovat v politice svého otce a udržet stabilitu a prosperitu země.
Václav III. se oženil v roce 1305 s Violou Těšínskou, dcerou těšínského vévody Měška I. Manželství však bylo krátké a bezdětné.
Václav III. byl zavražděn v srpnu 1306 během svého pobytu v Olomouci. Jeho smrt v pouhých sedmnácti letech znamenala konec Přemyslovců na českém trůně a začátek období zvaného interregnum, kdy se o kontrolu nad českými zeměmi vedly boje mezi různými šlechtickými rody.
Rod Přemyslovců tak vymřel po meči.Kdo byl Václav III? Životopis Václav III, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Václav III

Národnost: česká
Datum narození: 6. 10. 1289
Místo narození: Praha, České království
Datum úmrtí: 4. 8. 1306

Tento text (Václav III) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Call centrum? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ketóza? Znáte termín Erudice? Víte co je Džezva?

Klíčová slova: datum narození, život, narození, Václav III, wiki, Václav III, národnost, osobnost, nežijící, wikipedie, zajímavosti, informace, místo narození, kde se narodil Václav III?, panovníci, národnost

Pojem Václav III je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Václav III ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Václav III ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Václav III ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Václav III ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Václav III na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav III například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Václav III?

Nyní již víte Kdo byl Václav III? Kdy se narodil Václav III? Kde se narodil Václav III? Kdy zemřel Václav III? Václav III se nachází v sekci Panovníci

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Václav III kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav III i v jiné kategorii než je panovníci.