Kdo je to?
Kdo byl Václav III? Životopis Václav III, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Václav III

Kdo byl Václav III? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Václav III., poslední český, polský a uherský král z dynastie Přemyslovců, se narodil do doby plné politických změn a nestability. I přes jeho krátkou vládu, která byla ukončena jeho zavražděním, zanechal v českých dějinách významný odkaz.
Václav III. se narodil v roce 1289 v Praze jako syn Václava II., českého a polského krále, a jeho manželky Guty Habsburské. Václav vyrůstal v atmosféře královského dvora, který byl v té době centrem politického života.
Jeho výchova byla zaměřena na přípravu na budoucí vládu. Ve svých třinácti letech byl korunován polským králem (1302) a po smrti svého otce v roce 1305 se stal králem českým.
Václav III. vládl v době, kdy český stát čelil vnějším i vnitřním výzvám. I přes jeho mladý věk se snažil pokračovat v politice svého otce a udržet stabilitu a prosperitu země.
Václav III. se oženil v roce 1305 s Violou Těšínskou, dcerou těšínského vévody Měška I. Manželství však bylo krátké a bezdětné.
Václav III. byl zavražděn v srpnu 1306 během svého pobytu v Olomouci. Jeho smrt v pouhých sedmnácti letech znamenala konec Přemyslovců na českém trůně a začátek období zvaného interregnum, kdy se o kontrolu nad českými zeměmi vedly boje mezi různými šlechtickými rody.
Rod Přemyslovců tak vymřel po meči.Kdo byl Václav III? Životopis Václav III, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Václav III

Národnost: česká
Datum narození: 6. 10. 1289
Místo narození: Praha, České království
Datum úmrtí: 4. 8. 1306

Tento text (Václav III) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu EDGE? Víte co je Mainstream? Znáte termín Hanopis? Vzpomněli byste si co označuje výraz Virál?

Klíčová slova: osobnost, panovníci, kdy se narodil Václav III?, Kdy zemřel Václav III, Václav III, osobnosti, národnost, lexikon, národnost, život, zajímavosti, nežijící, biografie, životopis, kdo je Václav III?, kde se narodil Václav III?

Pojem Václav III je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Václav III ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Václav III ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Václav III ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Václav III ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Václav III v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav III například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Václav III? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Václav III? Kdy se narodil Václav III? Kde se narodil Václav III? Kdy zemřel Václav III? Václav III patří do kategorie Panovníci

Kategorie panovníci, turecká královna, václav III, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Václav III dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav III i v jiné kategorii než je panovníci.