Kdo je to?
Kdo je to Animista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Animista? Lidé, náboženství

Animista

Jaký je význam slova Animista? Co to znamená?

Animista je člověk, který nábožensky věří v existenci duše, případně i duchů.
První, kdo tuto víru hlouběji popsal byl Edward B. Tylor, a to na konci 19. století. Podle něj stála víra v duši na počátku rozvoje všech světových náboženství, a proto je animismus v podstatě základní vírou.
Podle animistů existuje duše, která se ukládá do tělesné schránky. Svou duši však mohou mít podle animistů i neživé předměty. Existuje zde také silná víra v duše zemřelých/duchy - animisté se často vztahují k duchům předků.
Animismus je obvykle řazen k přírodním či primitivním náboženstvím.Kdo je to Animista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Animista? Lidé, náboženství

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Mentoring? Pamatujete si definici pojmu Anémie? Znáte termín Pečený čaj? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sukralóza?

Klíčová slova: Animista, přesný výraz, slovo, definice, lexikon, popis, původ slova, wikipedie, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, Animista, formulace, pojem, termín, wiki

Pojem Animista je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Animista doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Animista na Google obrázcích

Zkusit najít termín Animista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Animista ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Animista na Google.cz

Hledat pojem Animista ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Animista například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Animista

Teď už víte Kdo je to Animista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Animista? Definice pojmu Animista je v sekci Náboženství

Kategorie náboženství, indiáni, animista, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, definici řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství.