Kdo je to?
Kdo je to Animista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Animista? Lidé, náboženství

Kdo je to Animista?

Jaký je význam slova Animista? Co to znamená?

Animista je člověk, který nábožensky věří v existenci duše, případně i duchů.
První, kdo tuto víru hlouběji popsal byl Edward B. Tylor, a to na konci 19. století. Podle něj stála víra v duši na počátku rozvoje všech světových náboženství, a proto je animismus v podstatě základní vírou.
Podle animistů existuje duše, která se ukládá do tělesné schránky. Svou duši však mohou mít podle animistů i neživé předměty. Existuje zde také silná víra v duše zemřelých/duchy - animisté se často vztahují k duchům předků.
Animismus je obvykle řazen k přírodním či primitivním náboženstvím.Kdo je to Animista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Animista? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Animista? Potom se podělte s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Nadlimitní výběr? Rozumíte pojmu Darjeeling? Znáte termín Elektroléčba? Znáte pojem Polarizační filtr?

Klíčová slova: náboženství, co znamená, etymologie, wiki, náboženství, wikipedie, formulace, přesný výraz, definice, Animista, slovo, přesný význam, význam, Animista, lexikon, pojem

Pojem Animista je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Animista ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Animista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Animista ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Animista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Animista ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Animista například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Animista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Animista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Animista? Definice pojmu Animista se nachází v kategorii Náboženství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Animista hledat i v jiných kategoriích (než náboženství).