Kdo je to?
Kdo je to Animista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Animista? Lidé, náboženství

Kdo je to Animista?

Co znamená a jaký je význam slova Animista?

Animista je člověk, který nábožensky věří v existenci duše, případně i duchů.
První, kdo tuto víru hlouběji popsal byl Edward B. Tylor, a to na konci 19. století. Podle něj stála víra v duši na počátku rozvoje všech světových náboženství, a proto je animismus v podstatě základní vírou.
Podle animistů existuje duše, která se ukládá do tělesné schránky. Svou duši však mohou mít podle animistů i neživé předměty. Existuje zde také silná víra v duše zemřelých/duchy - animisté se často vztahují k duchům předků.
Animismus je obvykle řazen k přírodním či primitivním náboženstvím.Kdo je to Animista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Animista? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Animista? se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Nadlimitní výběr? Rozumíte pojmu Gurta? Znáte termín Adware? Znáte pojem Akciová společnost?

Klíčová slova: slovo, definice, přesný výraz, wiki, Animista, přesný význam, přesný výraz, co znamená, lexikon, etymologie, význam, synonymum, pojem, formulace, význam pojmu, náboženství

Pojem Animista je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Animista v následujících zdrojích

Hledat termín Animista ve Wikipedii

Vyhledat výraz Animista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Animista ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Animista ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Animista ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Animista například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Animista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Animista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Animista? Definice pojmu Animista je v sekci Náboženství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Animista hledat i v jiných kategoriích (než náboženství).