Kdo je to?
Kdo je to Animista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Animista? Lidé, náboženství

Kdo je to Animista?

Co znamená a jaký je význam slova Animista?

Animista je člověk, který nábožensky věří v existenci duše, případně i duchů.
První, kdo tuto víru hlouběji popsal byl Edward B. Tylor, a to na konci 19. století. Podle něj stála víra v duši na počátku rozvoje všech světových náboženství, a proto je animismus v podstatě základní vírou.
Podle animistů existuje duše, která se ukládá do tělesné schránky. Svou duši však mohou mít podle animistů i neživé předměty. Existuje zde také silná víra v duše zemřelých/duchy - animisté se často vztahují k duchům předků.
Animismus je obvykle řazen k přírodním či primitivním náboženstvím.Kdo je to Animista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Animista? Lidé, náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Animista s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Hospitace? Znáte pojem Kvas? Znáte termín Egoismus? Vzpomenete si na definici slova Parlament?

Klíčová slova: lexikon, význam, původ slova, přesný výraz, slovo, popis, heslo, wiki, co znamená, Animista, přesný význam, definice, náboženství, pojem, přesný výraz, termín

Pojem Animista je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Animista na Youtube

Zkusit najít slovo Animista ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Animista ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Animista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Animista na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Animista například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Animista, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Animista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Animista? Definice pojmu Animista se nachází v sekci Náboženství

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, definici, text, výrazdejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Animista i v jiné části webu než je kategorie náboženství.