Kdo je to?
Kdo byl James Abram Garfield? Životopis James Abram Garfield, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl James Abram Garfield?

Kdo byl James Abram Garfield? Životopis, informace, biografie, politici

James Abram Garfield byl americký kazatel, učitel, právník, vojevůdce a politik, který se stal 20. prezidentem Spojených států amerických. Pouhé čtyři měsíce po nástupu do úřadu byl postřelen a následkům zranění o několik týdnů později podlehl.
James Abram Garfield se narodil 19. listopadu 1831 v Orange Township ve státě Ohio a jeho životní cesta vedla od skromných začátků až k nejvyššímu úřadu v zemi. Byl to muž mnoha talentů, který se před vstupem do politiky živil jako učitel, kazatel, právník a vojevůdce. Vyrůstal na farmě a jeho rodina měla problémy s penězi. Přesto byl výjimečným studentem a podařilo se mu vystudovat Western Reserve Eclectic Institute. Po ukončení studia začal pracovat jako učitel a rychle si získal pověst inovativního a efektivního pedagoga. Nakonec byl jmenován prezidentem institutu, kde studoval. Garfield se však nespokojil s tím, že zůstane v akademickém světě, a rozhodl se pro další studium, tentokrát si zvolil práva. Vzdělání si úspěšně rozšířil, ale jeho advokátní kariéru přerušila občanská válka. Narukoval do armády Unie a rychle stoupal v hodnostech. Nakonec byl jmenován brigádním generálem a sehrál klíčovou roli v několika důležitých bitvách.
Po válce se James Abram Garfield začal věnovat politice. V roce 1862 byl zvolen do Sněmovny reprezentantů a rychle se prosadil jako vycházející hvězda Republikánské strany. Byl známý svými řečnickými schopnostmi a dovedností pracovat napříč stranami. V roce 1880 byl zvolen do Senátu USA, ale brzy byl Republikánskou stranou vyzván, aby kandidoval na prezidenta. Volby vyhrál a hned po nástupu do úřadu se začal věnovat svému programu. Jeho prezidentství bohužel přerušila tragédie. V červenci 1881, pouhé čtyři měsíce po nástupu do úřadu, byl zastřelen psychicky nemocným uchazečem o úřad Charlesem Guiteauem. Přes veškerou péči lékařů v září 1881 v důsledku zranění zemřel. Navzdory krátkému působení v úřadu byl Garfieldův odkaz hluboký. Byl velmi inteligentní, loajální a neúnavně pracoval na zlepšení života obyčejných Američanů. Byl také sedminásobným otcem.Kdo byl James Abram Garfield? Životopis James Abram Garfield, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě James Abram Garfield

Národnost: americká
Datum narození: 19.11.1831
Místo narození: Orange Township, Ohio, Usa
Datum úmrtí: 19.9.1881

Sdílejte tuto stránku s osobností James Abram Garfield s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Root? Vzpomněli byste si co označuje výraz Propolis? Víte co je Příslovce? Znáte termín Přípona?

Klíčová slova: datum úmrtí, kdo to je, biografie, politici, zajímavosti, wikipedie, datum narození, James Abram Garfield, život, James Abram Garfield, osobnost, narození, Kdy zemřel James Abram Garfield, národnost, místo narození, vysvětlení

Pojem James Abram Garfield je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu James Abram Garfield v následujících zdrojích

Hledat výraz James Abram Garfield ve Wikipedii

Najít pojem James Abram Garfield ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín James Abram Garfield na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo James Abram Garfield ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi James Abram Garfield ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo James Abram Garfield například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je James Abram Garfield? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl James Abram Garfield? Kdy se narodil James Abram Garfield? Kde se narodil James Abram Garfield? Kdy zemřel James Abram Garfield? James Abram Garfield je v kategorii Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka James Abram Garfield kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Abram Garfield i v jiné kategorii než je politici.