Kdo je to?
Kdo je Viktor Sodoma? Životopis Viktor Sodoma, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Viktor Sodoma

Kdo je Viktor Sodoma? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Viktor Sodoma je český hudebník, zpěvák, podnikatel, divadelní a filmový herec. Sodoma se narodil v Praze do rodiny zpěváka a výtvarníka Františka Viktora Sodomy. Jeho otec s matkou založili kavárnu Reduta v Praze. Otec se znal s hercem Jiřím Suchým (právě z kavárny), který mladému Viktorovi domluvil angažmá v Divadle Semafor, kde chvíli na to působil. V 60. letech působil Sodoma v bigbeatových kapelách Flamengo a The Matadors. Za době normalizace však s bigbeatem na chvíli skončil a vrátil se zpět do Divadla Semafor. V divadle spolupracoval s Václavem Zahradníkem a zpíval v kapele Františka Ringo Čecha.
Za svůj život se podílel na vydání alb Hate Everything Except Of Hatter (1967), The Matadors (1968), Good Bye/Konec léta (1969). V současnosti občas vystupuje v Divadle Semafor.
Sodoma debutoval roku 1964 ve filmu Komedie s Klikou. Ve stejném roce se objevil ve snímku Bubny. Následovaly filmy Každý mladý muž (1965), Hvězda (1969), Jsem nebe (1970), v muzikále Noc na Karlštejně (1973) a ve filmu Ostrov plný písniček (1977).Kdo je Viktor Sodoma? Životopis Viktor Sodoma, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Viktor Sodoma

Národnost: česká
Datum narození: 5. 7. 1945
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Viktor Sodoma sdílet s kolegy na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Bit ? Vzpomenete si na definici slova Nocebo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Čubrica? Vzpomněli byste si na význam slova Tragédie?

Klíčová slova: kdo je Viktor Sodoma?, narození, život, národnost, hudba, vysvětlení, datum narození, životopis, osobnosti, kde se narodil Viktor Sodoma?, zajímavosti, wiki, kdy se narodil Viktor Sodoma?, wikipedie, hudba, lexikon

Pojem Viktor Sodoma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Viktor Sodoma

Zkusit najít heslo Viktor Sodoma v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Viktor Sodoma ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Viktor Sodoma ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Viktor Sodoma ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Viktor Sodoma na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Viktor Sodoma například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Viktor Sodoma

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Viktor Sodoma? Kdy se narodil Viktor Sodoma? Kde se narodil Viktor Sodoma? Viktor Sodoma je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Viktor Sodoma řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Viktor Sodoma i v jiné kategorii než je hudba.