Kdo je to?
Kdo je Viktor Sodoma? Životopis Viktor Sodoma, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Viktor Sodoma?

Kdo je Viktor Sodoma? Životopis, informace, biografie, hudba

Viktor Sodoma je český hudebník, zpěvák, podnikatel, divadelní a filmový herec. Sodoma se narodil v Praze do rodiny zpěváka a výtvarníka Františka Viktora Sodomy. Jeho otec s matkou založili kavárnu Reduta v Praze. Otec se znal s hercem Jiřím Suchým (právě z kavárny), který mladému Viktorovi domluvil angažmá v Divadle Semafor, kde chvíli na to působil. V 60. letech působil Sodoma v bigbeatových kapelách Flamengo a The Matadors. Za době normalizace však s bigbeatem na chvíli skončil a vrátil se zpět do Divadla Semafor. V divadle spolupracoval s Václavem Zahradníkem a zpíval v kapele Františka Ringo Čecha.
Za svůj život se podílel na vydání alb Hate Everything Except Of Hatter (1967), The Matadors (1968), Good Bye/Konec léta (1969). V současnosti občas vystupuje v Divadle Semafor.
Sodoma debutoval roku 1964 ve filmu Komedie s Klikou. Ve stejném roce se objevil ve snímku Bubny. Následovaly filmy Každý mladý muž (1965), Hvězda (1969), Jsem nebe (1970), v muzikále Noc na Karlštejně (1973) a ve filmu Ostrov plný písniček (1977).Kdo je Viktor Sodoma? Životopis Viktor Sodoma, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Viktor Sodoma

Národnost: česká
Datum narození: 5. 7. 1945
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Viktor Sodoma? Pak se podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Demoverze? Vzpomněli byste si co znamená slovo FKSP? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kybernetika? Víte co je Elektroléčba?

Klíčová slova: osobnosti, wikipedie, hudba, lexikon, datum narození, místo narození, kde se narodil Viktor Sodoma?, biografie, wiki, informace, narození, hudba, národnost, Viktor Sodoma, vysvětlení, kdo je Viktor Sodoma?

Pojem Viktor Sodoma je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Viktor Sodoma v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Viktor Sodoma ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Viktor Sodoma ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Viktor Sodoma ve Wikimedia Commons

Najít heslo Viktor Sodoma ve Wikipedii

Hledat heslo Viktor Sodoma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Viktor Sodoma například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Viktor Sodoma

Právě nyní již víte Kdo je to Viktor Sodoma? Kdy se narodil Viktor Sodoma? Kde se narodil Viktor Sodoma? Viktor Sodoma je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Viktor Sodoma dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Viktor Sodoma i v jiné kategorii než je hudba.