Kdo je to?
Kdo je Marcela Březinová? Životopis Marcela Březinová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Marcela Březinová

Kdo je Marcela Březinová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Marcela Březinová je česká zpěvačka, textařka a učitelka interpretace.
Marcela se narodila 18. listopadu 1960 v severočeských Podbořanech. Její maminka byla letuškou a otec zubařem. Rodina žila nějaký čas v Lybii, protože zde otec i matka zde pracovali. Marcela v Lybii navštěvovala americkou klášterní školu. Po návratu do Československa dodělala základní školu a vystudovala střední zdravotnickou školu. Jako sestřička ale nikdy nepracovala, neboť v roce 1980 postoupila až do finále soutěže Mladý talent a otevřel se jí hudební svět. Díky tomu se stala kmenovou vokalistkou elektronické skupiny OK Band. Z tohoto období pochází také její přezdívka Marcela OK. S OK Bandem natočila své nejslavnější desky Disco!, Tvůj čas přichází, Stala se nějaká chyba a Za škvírou. Když v roce 1987 OK Band opustila, začala se prosazovat sólově. Desky však nahrávala většinou ve spolupráci s jinými umělci, např. s Leškem Semelkou, nebo Slávkem Jandou. V 90. letech vydala dvě profilové desky - Každej to má rád a Nesmíš loudit.
Za svou práci byla i několikrát oceněna - například na Velké ceně Pragokoncertu v roce 1981 získala 4. místo, na cenách Grammy byla v roce 1993 nominována na Zpěvačku roku (právě za album Každej to má rád).
Kromě zpívání se věnuje výuce interpretace na Pražské konzervatoři, mezi její žáky patří například Veronika Stýblová - finalistka soutěže SuperStar.
Marcela žije v Suchdole u Kutné Hory. Byla dvakrát vdaná, z prvního vztahu má syna Jana. Podruhé se vdala za režiséra, výtvarníka a hudebníka Zdeňka Švarce, se kterým má dceru Vandu. Její druhý manžel však spáchal v roce 2011 v 57 letech sebevraždu oběšením. (Stejným způsobem sešla ze světa i Marcelina maminka.)
Ke kontroverzím zpěvačky patří například to, že v roce 2004 pózovala pro pornografický časopis Leo.Kdo je Marcela Březinová? Životopis Marcela Březinová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Marcela Březinová

Národnost: česká
Datum narození: 18. 11. 1960
Místo narození: Podbořany

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Marcela Březinová sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Ethereum? Pamatujete si definici pojmu Fentanyl? Pamatujete si definici pojmu Liga mistrů UEFA? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přepěťová ochrana?

Klíčová slova: biografie, kdy se narodila Marcela Březinová?, osobnost, popis, Marcela Březinová, život, Marcela Březinová, zajímavosti, kde se narodila Marcela Březinová?, hudba, wikipedie, narození, wiki, informace, hudba, datum narození

Pojem Marcela Březinová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Marcela Březinová hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Marcela Březinová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Marcela Březinová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Marcela Březinová na Google obrázcích

Najít slovo Marcela Březinová ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Marcela Březinová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Marcela Březinová například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Marcela Březinová? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Marcela Březinová? Kdy se narodila Marcela Březinová? Kde se narodila Marcela Březinová? Marcela Březinová je v sekci Hudba

Kategorie hudba, červená kytara, marcela Březinová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Marcela Březinová kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marcela Březinová i v jiné kategorii než je hudba.