Kdo je to?
Kdo je to Epileptik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Epileptik? Lidé, lékařství

Kdo je to Epileptik?

Jaký je význam slova Epileptik? Co to znamená?

Epileptik je člověk trpící neurologickým onemocněním zvaným epilepsie. Nejznámějšími projevy tohoto onemocnění jsou epileptické záchvaty, při kterých dochází ke ztrátě vědomí, nervovým záškubům, třasu atd.
Epileptický záchvat je způsoben abnormální mozkovou aktivitou a existuje celá řada příčin, proč vzniká (např. genetická porucha, autoimunitní onemocnění, infekce atd.)
Pro epileptika je důležité vyhýbat se situacím, v nichž hrozí zvýšené riziko záchvatu (alkohol, silné světelné vjemy, stresová zátěž...). Dále epileptici berou medikaci, tzv. antieliptika. V krajním případě může být epilepsie řešena i chirurgickým zákrokem.
Dříve se pro epilepsii užíval výraz padoucnice.Kdo je to Epileptik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Epileptik? Lidé, lékařství

Definici slova Epileptik můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Dynování? Znáte pojem Adventní kalendář? Vzpomněli byste si na význam slova Feed? Vzpomenete si na definici slova KWh?

Klíčová slova: wiki, Epileptik, přesný výraz, původ slova, význam pojmu, přesný výraz, definice, lékařství, vysvětlení, termín, lexikon, wikipedie, odborný výraz, pojem, heslo, význam slova

Pojem Epileptik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Epileptik ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Epileptik na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epileptik ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Epileptik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Epileptik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epileptik například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Epileptik, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Epileptik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Epileptik? Definice pojmu Epileptik je v sekci Lékařství

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, definici např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Epileptik hledat i v jiných kategoriích (než lékařství).