Kdo je to?
Kdo je to Epileptik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Epileptik? Lidé, lékařství

Epileptik

Jaký je význam slova Epileptik? Co to znamená?

Epileptik je člověk trpící neurologickým onemocněním zvaným epilepsie. Nejznámějšími projevy tohoto onemocnění jsou epileptické záchvaty, při kterých dochází ke ztrátě vědomí, nervovým záškubům, třasu atd.
Epileptický záchvat je způsoben abnormální mozkovou aktivitou a existuje celá řada příčin, proč vzniká (např. genetická porucha, autoimunitní onemocnění, infekce atd.)
Pro epileptika je důležité vyhýbat se situacím, v nichž hrozí zvýšené riziko záchvatu (alkohol, silné světelné vjemy, stresová zátěž...). Dále epileptici berou medikaci, tzv. antieliptika. V krajním případě může být epilepsie řešena i chirurgickým zákrokem.
Dříve se pro epilepsii užíval výraz padoucnice.Kdo je to Epileptik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Epileptik? Lidé, lékařství

Zaujalo vás slovo, termín Epileptik? Potom se podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Pomazání? Pamatujete si definici pojmu Instinkt? Vzpomněli byste si na význam slova Enkláva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Orientační biatlon?

Klíčová slova: lékařství, Epileptik, wiki, lexikon, Epileptik, etymologie, přesný výraz, přesný výraz, původ slova, lékařství, význam, heslo, význam slova, wikipedie, termín, synonymum

Pojem Epileptik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Epileptik hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo Epileptik ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Epileptik na Google.cz

Najít pojem Epileptik ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Epileptik ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Epileptik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Epileptik například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Co znamená Epileptik? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Epileptik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Epileptik? Definice pojmu Epileptik se nachází v kategorii Lékařství

Kategorie lékařství, injekce stůl, epileptik, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste též hledat informace výraz, slovo, definici, termín třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Epileptik hledat i v jiných kategoriích (než lékařství).