Kdo je to?
Kdo je to Epileptik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Epileptik? Lidé, lékařství

Kdo je to Epileptik?

Co znamená a jaký je význam slova Epileptik?

Epileptik je člověk trpící neurologickým onemocněním zvaným epilepsie. Nejznámějšími projevy tohoto onemocnění jsou epileptické záchvaty, při kterých dochází ke ztrátě vědomí, nervovým záškubům, třasu atd.
Epileptický záchvat je způsoben abnormální mozkovou aktivitou a existuje celá řada příčin, proč vzniká (např. genetická porucha, autoimunitní onemocnění, infekce atd.)
Pro epileptika je důležité vyhýbat se situacím, v nichž hrozí zvýšené riziko záchvatu (alkohol, silné světelné vjemy, stresová zátěž...). Dále epileptici berou medikaci, tzv. antieliptika. V krajním případě může být epilepsie řešena i chirurgickým zákrokem.
Dříve se pro epilepsii užíval výraz padoucnice.Kdo je to Epileptik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Epileptik? Lidé, lékařství

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Stupeň Celsia? Víte co je Deprivace? Vzpomněli byste si na význam slova Lamino? Vzpomněli byste si co označuje výraz Chlorela?

Klíčová slova: význam pojmu, Epileptik, Epileptik, lexikon, odborný výraz, lékařství, definice, popis, etymologie, heslo, formulace, význam slova, termín, původ slova, pojem, slovo

Pojem Epileptik je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Epileptik

Hledat videa s názvem Epileptik na Youtube

Hledat pojem Epileptik ve Wikipedii

Hledat frázi Epileptik ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Epileptik ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Epileptik na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epileptik například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Epileptik

Nyní již víte Kdo je to Epileptik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Epileptik? Definice pojmu Epileptik se nachází v kategorii Lékařství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, výraz například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství).