Kdo je to?
Kdo byl Rod Laver? Životopis Rod Laver, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Rod Laver

Kdo byl Rod Laver? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Rod Laver je bývalý australský profesionální tenista, který je považován za jednoho z nejlepších hráčů všech dob. Je jedním z pouhých dvou hráčů, kterým se podařilo dosáhnout kalendářního Grand Slamu - dvakrát vyhrál všechny čtyři hlavní turnaje v jednom roce, a to v letech 1962 a 1969. Je také držitelem rekordu v počtu grandslamových titulů ve dvouhře v otevřené éře - získal jich 11.
Laver se narodil 9. srpna 1938 v Rockhamptonu v australském Queenslandu. S tenisem začal v mládí a rychle projevil přirozený talent pro tento sport. Profesionálem se stal v roce 1962 a okamžitě se prosadil na profesionálním okruhu.
V roce 1962 Laver dosáhl kalendářního Grand Slamu, když v témže roce vyhrál všechny čtyři hlavní turnaje (Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open). Byl to monumentální úspěch, který dodnes patří k největším úspěchům v historii tohoto sportu. Zůstává jedním z pouhých dvou hráčů, kterým se tento úspěch podařil v otevřené éře, druhým byl Don Budge v roce 1938.
V roce 1969 Laver zopakoval úspěch v podobě vítězství v kalendářním roce na Grand Slamu a stal se tak jediným hráčem v Open Eře, kterému se to podařilo dvakrát. Wimbledonský titul získal také v letech 1968 a 1969, čímž se jeho celkový počet wimbledonských titulů zvýšil na čtyři. Byl také dvojnásobným vítězem Davisova poháru a celkem zaznamenal 200 profesionálních titulů ve dvouhře v kariéře.
Během své kariéry Laver intenzivně soupeřil s dalšími špičkovými hráči jako byli Ken Rosewall a Tony Roche. S Rosewallem se utkal ve finále několika významných turnajů, přičemž Rosewall většinu zápasů vyhrál, ale Laver ho dokázal na významných akcích porazit.
Po ukončení profesionální tenisové kariéry v roce 1977 se Laver nadále angažoval v tenisové komunitě jako komentátor.
Osobní život Roda Lavera byl na rozdíl od jeho úspěšné kariéry na tenisovém kurtu poměrně nenápadný a soukromý. Byl známý jako skromný a oddaný sportovec, který se soustředil na trénink a soutěžení.
Laver se v roce 1966 oženil s učitelkou Mary Bensonovou a zůstali spolu až do jeho smrti. Měli spolu dvě děti, Ricka a Jasona. Byl oddaným rodinným příslušníkem a svou ženu a děti považoval za svou hlavní prioritu mimo tenis.
Ve volném čase Laver rád rybařil a hrál golf, čemuž se věnoval i po ukončení profesionální tenisové kariéry. Miloval také auta a byl jejich nadšencem, Byl také vášnivým sběratelem automobilů a vlastnil řadu klasických vozů.
Navzdory svým úspěchům na kurtu zůstal Laver vždy při zemi a přízemní. Byl známý jako laskavý a skromný šampion, který si vždy zachovával pozitivní přístup a měl velký smysl pro humor. Byl vzorem a inspirací pro mladé hráče a jeho odkaz žije dál díky jeho úspěchům na kurtu i jeho charakteru mimo něj.
V roce 2019 byla Laverovi diagnostikována leukémie. Zemřel 11. června 2020 a zanechal po sobě pozoruhodný odkaz jednoho z největších tenistů všech dob, a to jak pro své úspěchy na kurtu, tak pro svůj charakter mimo kurt. Navždy zůstane v paměti jako jeden z nejlepších hráčů v historii tohoto sportu.Kdo byl Rod Laver? Životopis Rod Laver, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Rod Laver

Národnost: australská
Datum narození: 9. 8. 1932
Místo narození: Rockhampton, Queensland, Austrálie
Datum úmrtí: 11. 6. 2020

Sdílejte tuto stránku s osobností Rod Laver s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Dobírka? Víte co je Pověra? Znáte definici termínu Život? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ulitý start?

Klíčová slova: biografie, lexikon, osobnost, nežijící, životopis, datum úmrtí, kdo to je, místo narození, wikipedie, Rod Laver, kde se narodil Rod Laver?, narození, Rod Laver, Kdy zemřel Rod Laver, popis, vysvětlení

Pojem Rod Laver je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Rod Laver ve Wikipedii

Zkusit najít Rod Laver ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Rod Laver na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Rod Laver ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Rod Laver na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rod Laver například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Rod Laver? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo byl Rod Laver? Kdy se narodil Rod Laver? Kde se narodil Rod Laver? Kdy zemřel Rod Laver? Rod Laver patří do kategorie Sport

Kategorie sport, basketbalista, rod Laver, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Rod Laver třeba v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rod Laver i v jiné kategorii než je sport.