Kdo je to?
Kdo byl Erich Priebke? Životopis Erich Priebke, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Erich Priebke?

Kdo byl Erich Priebke? Životopis, informace, biografie, zločin

Erich Priebke byl německý velitel jednotek SS a válečný zločinec ze druhé světové války. Priebke se narodil v německém městě Hennigsdorf v dobách Německého císařství. Jeho rodiče zemřeli, když byl Priebke poměrně mladý. Později začal pracovat jako číšník v Berlíně v hotelu Savoy. Poté pracoval v Londýně nebo v Itálii na riviéře. V roce 1936 se přidal do nacistických jednotek Waffen SS a začal rovněž pracovat pro gestapo. Díky jeho znalostem italského jazyka byl přesunut do Říma (1941), kde byl jeho nadřízeným Herbert Kappler (podplukovník SS). Roku 1944 byl spáchán partyzánský útok na jednotky SS v Římě. Podplukovník Kappler chtěl za každého mrtvého německého vojáka deset mrtvých Italů. Dne 24. 3. 1944 byl spáchán útok na italské civilisty v Adreatinských jeskyních poblíž Říma, kterých bylo zabito celkem 335.
Po válce Priebke utekl ze zajateckého tábora až do Argentiny, kde pracoval jako hoteliér. Rovněž zde zastával pozici ředitele německé školy a prezidenta Německo-argentinské kulturní asociace. Na základě knihy Malíř z argentinského Švýcarska od spisovatele Estebana Bucha z roku 1991, udělal reportér americké stanice ABC Sam Donaldson rozhovor s Priebkem (1994). V rozhovoru se Priebke přiznal ke svým hrůzným činům ze druhé světové války. Byl zatčen a o rok později vydán do Itálie a souzen (1995). V dalším roce začal soudní proces, kde byl Priebke prohlášen vinným, avšak více než třicetiletá promlčecí lhůta pro něj znamenala osvobození. Nicméně byl o rok později přece jen odsouzen, a to k 15 letům ve vazbě. Hned o rok později mu byl odvolacím soudem trest prodloužen až na doživotí (1998). Ze zdravotních důvodů mohl po roce ve vazbě trávit svůj trest v domácím vězení. Erich Priebke zemřel v roce 2013 a dožil se nádherného věku 100 let.Kdo byl Erich Priebke? Životopis Erich Priebke, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Erich Priebke

Národnost: německá
Datum narození: 29. 7. 1913
Místo narození: Hennigsdorf, Německé císařství
Datum úmrtí: 11. 10. 2013

Sdílejte tuto stránku s osobností Erich Priebke se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Hlavatka? Vzpomněli byste si na význam slova Hypotonický nápoj? Pamatujete si definici pojmu BRKI? Znáte definici termínu Humoreska?

Klíčová slova: vysvětlení, životopis, kdy se narodil Erich Priebke?, kdo je Erich Priebke?, Erich Priebke, kdo to je, národnost, informace, místo narození, zajímavosti, narození, kde se narodil Erich Priebke?, datum úmrtí, osobnosti, lexikon, Kdy zemřel Erich Priebke

Pojem Erich Priebke je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Erich Priebke zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Erich Priebke ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Erich Priebke ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Erich Priebke ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Erich Priebke ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Erich Priebke ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Erich Priebke například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Erich Priebke

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Erich Priebke? Kdy se narodil Erich Priebke? Kde se narodil Erich Priebke? Kdy zemřel Erich Priebke? Erich Priebke patří do kategorie Zločin

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Erich Priebke řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erich Priebke i v jiné kategorii než je zločin.