Kdo je to?
Kdo byl Erich Priebke? Životopis Erich Priebke, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Erich Priebke

Kdo byl Erich Priebke? Životopis, informace, biografie, zločin

Erich Priebke byl německý velitel jednotek SS a válečný zločinec ze druhé světové války. Priebke se narodil v německém městě Hennigsdorf v dobách Německého císařství. Jeho rodiče zemřeli, když byl Priebke poměrně mladý. Později začal pracovat jako číšník v Berlíně v hotelu Savoy. Poté pracoval v Londýně nebo v Itálii na riviéře. V roce 1936 se přidal do nacistických jednotek Waffen SS a začal rovněž pracovat pro gestapo. Díky jeho znalostem italského jazyka byl přesunut do Říma (1941), kde byl jeho nadřízeným Herbert Kappler (podplukovník SS). Roku 1944 byl spáchán partyzánský útok na jednotky SS v Římě. Podplukovník Kappler chtěl za každého mrtvého německého vojáka deset mrtvých Italů. Dne 24. 3. 1944 byl spáchán útok na italské civilisty v Adreatinských jeskyních poblíž Říma, kterých bylo zabito celkem 335.
Po válce Priebke utekl ze zajateckého tábora až do Argentiny, kde pracoval jako hoteliér. Rovněž zde zastával pozici ředitele německé školy a prezidenta Německo-argentinské kulturní asociace. Na základě knihy Malíř z argentinského Švýcarska od spisovatele Estebana Bucha z roku 1991, udělal reportér americké stanice ABC Sam Donaldson rozhovor s Priebkem (1994). V rozhovoru se Priebke přiznal ke svým hrůzným činům ze druhé světové války. Byl zatčen a o rok později vydán do Itálie a souzen (1995). V dalším roce začal soudní proces, kde byl Priebke prohlášen vinným, avšak více než třicetiletá promlčecí lhůta pro něj znamenala osvobození. Nicméně byl o rok později přece jen odsouzen, a to k 15 letům ve vazbě. Hned o rok později mu byl odvolacím soudem trest prodloužen až na doživotí (1998). Ze zdravotních důvodů mohl po roce ve vazbě trávit svůj trest v domácím vězení. Erich Priebke zemřel v roce 2013 a dožil se nádherného věku 100 let.Kdo byl Erich Priebke? Životopis Erich Priebke, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Erich Priebke

Národnost: německá
Datum narození: 29. 7. 1913
Místo narození: Hennigsdorf, Německé císařství
Datum úmrtí: 11. 10. 2013

Zaujala vás biografie osobnosti Erich Priebke? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem YMCA? Pamatujete si definici pojmu Freediving? Pamatujete si definici pojmu Ampér? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bolševismus?

Klíčová slova: zločin, osobnosti, místo narození, datum úmrtí, lexikon, zločin, nežijící, národnost, zajímavosti, osobnost, popis, narození, Kdy zemřel Erich Priebke, informace, kdy se narodil Erich Priebke?, kdo je Erich Priebke?

Pojem Erich Priebke je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Erich Priebke ve Wikislovníku

Najít slovo Erich Priebke ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Erich Priebke na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Erich Priebke ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Erich Priebke v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Erich Priebke například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Erich Priebke?

Právě jste zjistili Kdo byl Erich Priebke? Kdy se narodil Erich Priebke? Kde se narodil Erich Priebke? Kdy zemřel Erich Priebke? Erich Priebke je v sekci Zločin

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Erich Priebke například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erich Priebke i v jiné kategorii než je zločin.