Kdo je to?
Kdo byl Erich Priebke? Životopis Erich Priebke, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Erich Priebke?

Kdo byl Erich Priebke? Životopis, informace, biografie, zločin

Erich Priebke byl německý velitel jednotek SS a válečný zločinec ze druhé světové války. Priebke se narodil v německém městě Hennigsdorf v dobách Německého císařství. Jeho rodiče zemřeli, když byl Priebke poměrně mladý. Později začal pracovat jako číšník v Berlíně v hotelu Savoy. Poté pracoval v Londýně nebo v Itálii na riviéře. V roce 1936 se přidal do nacistických jednotek Waffen SS a začal rovněž pracovat pro gestapo. Díky jeho znalostem italského jazyka byl přesunut do Říma (1941), kde byl jeho nadřízeným Herbert Kappler (podplukovník SS). Roku 1944 byl spáchán partyzánský útok na jednotky SS v Římě. Podplukovník Kappler chtěl za každého mrtvého německého vojáka deset mrtvých Italů. Dne 24. 3. 1944 byl spáchán útok na italské civilisty v Adreatinských jeskyních poblíž Říma, kterých bylo zabito celkem 335.
Po válce Priebke utekl ze zajateckého tábora až do Argentiny, kde pracoval jako hoteliér. Rovněž zde zastával pozici ředitele německé školy a prezidenta Německo-argentinské kulturní asociace. Na základě knihy Malíř z argentinského Švýcarska od spisovatele Estebana Bucha z roku 1991, udělal reportér americké stanice ABC Sam Donaldson rozhovor s Priebkem (1994). V rozhovoru se Priebke přiznal ke svým hrůzným činům ze druhé světové války. Byl zatčen a o rok později vydán do Itálie a souzen (1995). V dalším roce začal soudní proces, kde byl Priebke prohlášen vinným, avšak více než třicetiletá promlčecí lhůta pro něj znamenala osvobození. Nicméně byl o rok později přece jen odsouzen, a to k 15 letům ve vazbě. Hned o rok později mu byl odvolacím soudem trest prodloužen až na doživotí (1998). Ze zdravotních důvodů mohl po roce ve vazbě trávit svůj trest v domácím vězení. Erich Priebke zemřel v roce 2013 a dožil se nádherného věku 100 let.Kdo byl Erich Priebke? Životopis Erich Priebke, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Erich Priebke

Národnost: německá
Datum narození: 29. 7. 1913
Místo narození: Hennigsdorf, Německé císařství
Datum úmrtí: 11. 10. 2013

Líbí se stručný životopis s osobou Erich Priebke? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Hlavatka? Znáte definici termínu Teritorium? Pamatujete si definici pojmu Výklad? Pamatujete si definici pojmu Kaizen?

Klíčová slova: datum úmrtí, vysvětlení, kde se narodil Erich Priebke?, kdy se narodil Erich Priebke?, místo narození, narození, národnost, zajímavosti, wiki, nežijící, zločin, život, Erich Priebke, životopis, datum narození, zločin

Pojem Erich Priebke je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Erich Priebke lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Erich Priebke v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Erich Priebke ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Erich Priebke na Google obrázcích

Najít slovo Erich Priebke na Google.cz

Vyhledat heslo Erich Priebke ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Erich Priebke například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Erich Priebke? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Erich Priebke? Kdy se narodil Erich Priebke? Kde se narodil Erich Priebke? Kdy zemřel Erich Priebke? Erich Priebke se nachází v kategorii Zločin

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Erich Priebke třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erich Priebke i v jiné kategorii než je zločin.