Kdo je to?
Kdo byl Erich Priebke? Životopis Erich Priebke, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Erich Priebke

Kdo byl Erich Priebke? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Erich Priebke byl německý velitel jednotek SS a válečný zločinec ze druhé světové války. Priebke se narodil v německém městě Hennigsdorf v dobách Německého císařství. Jeho rodiče zemřeli, když byl Priebke poměrně mladý. Později začal pracovat jako číšník v Berlíně v hotelu Savoy. Poté pracoval v Londýně nebo v Itálii na riviéře. V roce 1936 se přidal do nacistických jednotek Waffen SS a začal rovněž pracovat pro gestapo. Díky jeho znalostem italského jazyka byl přesunut do Říma (1941), kde byl jeho nadřízeným Herbert Kappler (podplukovník SS). Roku 1944 byl spáchán partyzánský útok na jednotky SS v Římě. Podplukovník Kappler chtěl za každého mrtvého německého vojáka deset mrtvých Italů. Dne 24. 3. 1944 byl spáchán útok na italské civilisty v Adreatinských jeskyních poblíž Říma, kterých bylo zabito celkem 335.
Po válce Priebke utekl ze zajateckého tábora až do Argentiny, kde pracoval jako hoteliér. Rovněž zde zastával pozici ředitele německé školy a prezidenta Německo-argentinské kulturní asociace. Na základě knihy Malíř z argentinského Švýcarska od spisovatele Estebana Bucha z roku 1991, udělal reportér americké stanice ABC Sam Donaldson rozhovor s Priebkem (1994). V rozhovoru se Priebke přiznal ke svým hrůzným činům ze druhé světové války. Byl zatčen a o rok později vydán do Itálie a souzen (1995). V dalším roce začal soudní proces, kde byl Priebke prohlášen vinným, avšak více než třicetiletá promlčecí lhůta pro něj znamenala osvobození. Nicméně byl o rok později přece jen odsouzen, a to k 15 letům ve vazbě. Hned o rok později mu byl odvolacím soudem trest prodloužen až na doživotí (1998). Ze zdravotních důvodů mohl po roce ve vazbě trávit svůj trest v domácím vězení. Erich Priebke zemřel v roce 2013 a dožil se nádherného věku 100 let.Kdo byl Erich Priebke? Životopis Erich Priebke, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Erich Priebke

Národnost: německá
Datum narození: 29. 7. 1913
Místo narození: Hennigsdorf, Německé císařství
Datum úmrtí: 11. 10. 2013

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Erich Priebke sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Urologie? Pamatujete si definici pojmu WWW? Pamatujete si definici pojmu Vratidlo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Environmentální výchova?

Klíčová slova: zločin, Kdy zemřel Erich Priebke, národnost, Erich Priebke, národnost, zajímavosti, datum úmrtí, život, kdo je Erich Priebke?, životopis, wikipedie, datum narození, wiki, osobnost, informace, nežijící

Pojem Erich Priebke je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Erich Priebke ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Erich Priebke ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Erich Priebke ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Erich Priebke ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Erich Priebke na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Erich Priebke například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Erich Priebke?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Erich Priebke? Kdy se narodil Erich Priebke? Kde se narodil Erich Priebke? Kdy zemřel Erich Priebke? Erich Priebke je v sekci Zločin

Kategorie zločin, maskovaný zloděj, erich Priebke, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Erich Priebke například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erich Priebke i v jiné kategorii než je zločin.