Kdo je to?
Kdo je Ringo Starr? Životopis Ringo Starr, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Ringo Starr?

Kdo je Ringo Starr? Životopis, informace, biografie, hudba

Sir Ringo Starr (vlastním jménem Richard Starkey) je anglický bubeník a herec, který se proslavil ve světoznámé kapele The Beatles. Jako dítě měl časté zdravotní problémy a býval často hospitalizován. To mělo za následek, že nedokončil střední školu. Místo studií se začal věnovat hraní na bicí a spolu s kamarádem si založili kapelu The Eddie Clayton Skiffle Group. Po dvou letech se přidal k úspěšné amatérské kapele Rory Storm and the Hurricanes. V té době si vytvořil umělecké jméno Ringo Starr (anglicky ring znamená prsten, které Ringo miloval a Starr je zkráceně Starkey).
V roce 1962 se připojil k The Beatles, když vystřídal bubeníka Peta Besta. V září toho roku vydali první singl Love Me Do. Mimo bubnování se na deskách The Beatles objevuje i v pár písních jako zpěvák. Po rozpadu The Beatles v roce 1970 se Ringo rozhodl pro sólovou dráhu. Ve stejném roce vydal své první 2 sólové alba Sentimental Journey (swing) a Beaucoups of Blue (country). Na jeho dalším album Ringo (1973) se podíleli všichni bývalí členové skupy The Beatles. Dokonce se dva singly (Photograph a You’re Sixteen) umístily na prvním místě v americké hitparádě.
Ringo začal působit i na filmové scéně. Jeho filmový debut přišel roku 1968 ve snímku Candy. O rok později ve filmu The Magic Christian. První hlavní roli získal ve filmu Caveman (1981). Objevil se i v reklamě na vodku v USA. Byl také vypravěčem prvních dvou sérií dětského seriálu Lokomotiva Tomáš.
V roce 1998 vyšlo album Vertical Man, na kterém spolupracoval i s Ozzy Osbournem, Alanis Morissette a dalšími. Dostal se do rockové síně slávy (2015).Kdo je Ringo Starr? Životopis Ringo Starr, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Ringo Starr

Národnost: anglická
Datum narození: 7. 7. 1940
Místo narození: Liverpool, Anglie

Popis osobnosti Ringo Starr můžete sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Řehole? Vzpomněli byste si na význam slova Savate? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pétanque? Znáte definici termínu Repasovaný?

Klíčová slova: informace, životopis, popis, kdo je Ringo Starr?, narození, zajímavosti, kde se narodil Ringo Starr?, lexikon, Ringo Starr, osobnost, wikipedie, hudba, wiki, život, místo narození, národnost

Pojem Ringo Starr je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Ringo Starr na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Ringo Starr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Ringo Starr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ringo Starr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Ringo Starr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ringo Starr například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Ringo Starr? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Ringo Starr? Kdy se narodil Ringo Starr? Kde se narodil Ringo Starr? Ringo Starr patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Ringo Starr dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ringo Starr i v jiné kategorii než je hudba.