Kdo je to?
Kdo byl DMX? Životopis DMX, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

DMX

Kdo byl DMX? Životopis, informace, biografie, hudba

DMX, vlastním jménem Earl Simmons byl americký rapper a filmový herec. DMX se narodil 18. prosince 1970 v Mount Vernonu v New Yorku v USA. Pocházel z chudých poměrů.
Vzdělávání bylo pro DMX chaotické a značně ovlivněno dětstvím, kdy zažíval fyzické násilí ze strany své matky a jejich milenců. Vystřídal několik škol a byl často zapojen do konfliktů, což se odrazilo i na jeho celkovém přístupu ke vzdělání. Rok a půl strávil ve výchovném centru pro mladistvé. Aby nemusel být doma, často pobýval na ulicích a měl problémy se zákonem za drobné krádeže.
DMX začal svou hudební kariéru v 90. letech. Jeho první studiové album s názvem It’s Dark and Hell Is Hot vyšlo v roce 1998 pod labelem Ruff Ryders Entertainment a Def Jam Recordings. Album debutovalo na prvním místě v Billboard 200 a prodalo se ho více než 5 milionů kopií. Deska se stala čtyřikrát platinová.
Od té doby vydal třikrát platinovou desku Flesh of My Flesh, Blood of My Blood (1998), pětkrát platinovou desku ...And Then There Was X (1999), The Great Depression( 2001), The Grand Champ (2003), Year of the Dog… Again (2006) a Undisputed (2012). Společnost Seven Art Music vydala bez jeho souhlasu roku 2015 album Redemption of the Beast. Po jeho smrti vyšlo ještě album Exodus (2021). Celkově se prodalo 74 milionů kopií jeho alb.
Mezi jeho nejznámější skladby patří Party Up (Up In Here), Where the Hood At?, X Gon’ Give It to Ya, Who We Be, Lord Give Me a Sign nebo I Can Only Stop the Rain.
Kromě úspěchu v hudebním světě DMX proslul také jako filmový herec. Objevil se ve více než deseti filmech, včetně Belly (1998), Romeo musí zemřít (2000), Lovec policajtů (2001), Od kolébky do hrobu (2003), Neumírej sám (2004) a další.
Přes svůj hudební a herecký úspěch se DMX potýkal s řadou právních problémů a drogových závislostí, které měly na jeho život značný dopad.
DMX byl ženatý s Tasherou Simmons v letech 1999-2012,a měl s ní 4 děti. Mimo manželství měl dalších 11 dětí, kterým neplatil výživné, za což byl jejich matkami zažalován. Kvůli dluhům musel roku 2013 vyhlásit bankrot.
DMX zemřel 9. dubna 2021 ve věku 50 let po týdnu v kómatu následkem srdečního záchvatu, který byl způsoben předávkováním drogami.Kdo byl DMX? Životopis DMX, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě DMX

Národnost: americká
Datum narození: 18. 12. 1970
Místo narození: Mount Vernon, New York, USA
Datum úmrtí: 9. 4. 2021

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text DMX s jinými lidmiprostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Kalibrace? Rozumíte pojmu Elektronka? Pamatujete si definici pojmu Zelený zákal? Znáte pojem Apostila?

Klíčová slova: datum narození, wikipedie, datum úmrtí, nežijící, hudba, kdo to je, DMX, DMX, wiki, kdy se narodil DMX?, narození, národnost, vysvětlení, kdo je DMX?, zajímavosti, osobnost

Pojem DMX je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo DMX ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem DMX na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DMX ve Wikimedia Commons

Hledat frázi DMX ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín DMX ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo DMX například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je DMX? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl DMX? Kdy se narodil DMX? Kde se narodil DMX? Kdy zemřel DMX? DMX se nachází v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka DMX kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost DMX i v jiné kategorii než je hudba.