Kdo je to?
Kdo je to Ezau? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ezau? Lidé, mytologie

Kdo je to Ezau?

Co znamená a jaký je význam slova Ezau?

Ezau je biblická postava.
Ezau se narodil spolu se svým dvojčetem Jákobem a jejich příběh je tak dalším příběhem bojů mezi bratry, jakých je v Bibli celá řada. Jejich rodiči byli Izák a Rebeka.
Ezau se narodil jako zarostlé, chlupaté dítě. Odtud pochází rčení chlupatý jako Ezau. Stal se z něj lovec, zatímco jeho bratr Jákob se věnoval půdě a stádům. Ezau byl prvorozený, ale této výsady si nevážil. Podle Bible dokonce své postavení prvorozeného prodal Jákobovi za hrst čočky.
Otec Izák ve stáří oslepl a chtěl dát nejstaršímu Ezauovi požehnání. Jákob však otce obelhal - převlékl se do zvířecích kůží, takže když ho otec objal, cítil chlupy, kterými proslul Ezau, a dal požehnání Jákobovi.
Následoval dlouholetý spor mezi bratry, který však skončil jejich usmířením.Kdo je to Ezau? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ezau? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Ezau? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Fotobanka? Vzpomenete si na definici slova Limita? Víte, co je to Kebab? Vzpomněli byste si na význam slova Endoskopie?

Klíčová slova: původ slova, etymologie, definice, význam slova, Ezau, význam pojmu, informace, Ezau, odborný výraz, vysvětlení, formulace, význam, přesný výraz, přesný výraz, heslo, wikipedie

Pojem Ezau je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Ezau ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ezau na Youtube

Najít termín Ezau v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ezau ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Ezau ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ezau například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ezau

Nyní již víte Kdo je to Ezau? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ezau? Definice pojmu Ezau je v kategorii Mytologie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Ezau i v jiné sekci než v mytologie.