Kdo je to?
Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Kdo je to Ganéša?

Jaký je význam slova Ganéša? Co to znamená?

Ganéša je pojmenování pocházející ze sánskrtu. Je názvem hinduistického boha, jehož typickým znakem jsou čtyři paže a sloní hlava a jehož kult je rozšířen i mimo Indii. Ganéša patří k nejznámějším a nejvíce uctívaným božstvům. Jeho vyznavači jsou gánapatiové.
Existují různá vyobrazení, ale všechna jsou si podobná. Sloní hlava je symbolem věrnosti, síly a inteligence. Ve sloním břichu jsou ukryty vesmíry, paže zastupují svědomí, mysl, intelekt a ego. Ganéšovým přepravním prostředkem je myš.Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ganéša sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Islámský stát? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dual core? Znáte termín Libela? Víte co je Povodí?

Klíčová slova: význam, definice, původ slova, synonymum, wiki, význam slova, význam pojmu, pojem, přesný význam, etymologie, kdo to je, lexikon, slovo, Ganéša, heslo, vysvětlení

Pojem Ganéša je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Ganéša na Google.cz

Vyhledat pojem Ganéša ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Ganéša ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ganéša ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ganéša například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Ganéša? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ganéša? Kdo to byl Ganéša? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ganéša? Definice pojmu Ganéša se nachází v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, termín třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).