Kdo je to?
Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Kdo je to Ganéša?

Jaký je význam slova Ganéša? Co to znamená?

Ganéša je pojmenování pocházející ze sánskrtu. Je názvem hinduistického boha, jehož typickým znakem jsou čtyři paže a sloní hlava a jehož kult je rozšířen i mimo Indii. Ganéša patří k nejznámějším a nejvíce uctívaným božstvům. Jeho vyznavači jsou gánapatiové.
Existují různá vyobrazení, ale všechna jsou si podobná. Sloní hlava je symbolem věrnosti, síly a inteligence. Ve sloním břichu jsou ukryty vesmíry, paže zastupují svědomí, mysl, intelekt a ego. Ganéšovým přepravním prostředkem je myš.Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ganéša s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Koloidní stříbro? Vzpomněli byste si co označuje výraz Latte macchiato? Znáte termín Nylon? Znáte termín Ecce homo?

Klíčová slova: wiki, termín, slovo, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, heslo, význam, lexikon, Ganéša, definice, popis, etymologie, význam slova, formulace, pojem

Pojem Ganéša je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít heslo Ganéša ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Ganéša ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Ganéša ve Wikipedii

Najít slovo Ganéša ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ganéša například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Ganéša, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Ganéša? Kdo to byl Ganéša? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ganéša? Definice pojmu Ganéša se nachází v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).