Kdo je to?
Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Kdo je to Ganéša?

Jaký je význam slova Ganéša? Co to znamená?

Ganéša je pojmenování pocházející ze sánskrtu. Je názvem hinduistického boha, jehož typickým znakem jsou čtyři paže a sloní hlava a jehož kult je rozšířen i mimo Indii. Ganéša patří k nejznámějším a nejvíce uctívaným božstvům. Jeho vyznavači jsou gánapatiové.
Existují různá vyobrazení, ale všechna jsou si podobná. Sloní hlava je symbolem věrnosti, síly a inteligence. Ve sloním břichu jsou ukryty vesmíry, paže zastupují svědomí, mysl, intelekt a ego. Ganéšovým přepravním prostředkem je myš.Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Ganéša? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Lipom? Víte, co je to Cider? Znáte termín Integrál? Rozumíte pojmu Persona?

Klíčová slova: význam, definice, etymologie, popis, význam slova, Ganéša, kdo je Ganéša?, význam pojmu, vysvětlení, popis, co znamená, heslo, kdo to je, formulace, přesný výraz, slovo

Pojem Ganéša je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Ganéša ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Ganéša ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Ganéša ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Ganéša na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ganéša například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Ganéša? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ganéša? Kdo to byl Ganéša? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ganéša? Definice pojmu Ganéša je v sekci mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít pojem, termín, výraz, heslo kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Ganéša hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).