Kdo je to?
Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Kdo je to Ganéša?

Jaký je význam slova Ganéša? Co to znamená?

Ganéša je pojmenování pocházející ze sánskrtu. Je názvem hinduistického boha, jehož typickým znakem jsou čtyři paže a sloní hlava a jehož kult je rozšířen i mimo Indii. Ganéša patří k nejznámějším a nejvíce uctívaným božstvům. Jeho vyznavači jsou gánapatiové.
Existují různá vyobrazení, ale všechna jsou si podobná. Sloní hlava je symbolem věrnosti, síly a inteligence. Ve sloním břichu jsou ukryty vesmíry, paže zastupují svědomí, mysl, intelekt a ego. Ganéšovým přepravním prostředkem je myš.Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Ganéša? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Islámský stát? Rozumíte pojmu Nacionalismus? Znáte termín Libela? Znáte pojem Tenisový loket?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, formulace, co je to Ganéša?, co znamená, etymologie, heslo, mytologie, termín, přesný význam, odborný výraz, wiki, kdo to je, lexikon, vysvětlení, informace

Pojem Ganéša je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Ganéša ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Ganéša ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Ganéša ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ganéša ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ganéša například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ganéša

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Ganéša? Kdo to byl Ganéša? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ganéša? Definice pojmu Ganéša patří do sekce mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít pojem, slovo, termín, definici třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).