Kdo je to?
Kdo je Eva Machourková? Životopis Eva Machourková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Eva Machourková

Kdo je Eva Machourková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Evu Machourkovou zná každý, kdo alespoň jednou v životě viděl známý vědomostní pořad České televize AZ-kvíz, a nenarazil tam zrovna na jejího moderátorského kolegu Aleše Zbořila. Eva se narodila 12. července 1964. Je českou herečkou, moderátorkou a dramaturgyní. Působí na České televizi.
Vedle základní školy absolvovala i základní školu uměleckou a již v roce 1976 si zahrála ve filmu Jenůfa Zdeňka Kaloče po boku tehdejších velkých hvězd – Dany Medřické či Libuše Šafránkové. V další filmové roli se již jako herečka ale neobjevila.
Později vystudovala psychologii a po nějakou dobu se věnovala práci v pedagogicko-psychologické poradně. Do České televize se dostala v podstatě náhodou. Odpověděla na inzerát a úspěšně prošla výběrovým řízením ačkoli práce moderátorky nebyla jejím životním cílem. I proto se moderování zpočátku věnovala jen externě při práci v poradně, s postupem času však objem moderování narůstal a navíc měla Eva možnost se na přípravě některých pořadů podílet i po dramaturgické stránce.
Vše dospělo do bodu, kdy již nebylo možné práci v pedagogicko-psychologické poradně spolu s fungováním v České televizi stíhat, a proto se rozhodla opustit poradnu a naplno se vrhnout do televizního světa.
S moderátorským kolegou Petrem Horkým se věnovala produkci pro děti. Moderovala dětský magazín Oáza, soutěž Hip hap hop nebo předávání cen Zlatý oříšek. Vrcholem její kariéry se stalo moderování zábavné vědomostní soutěže AZ-kvíz, jemuž se od roku 1997 věnuje dodnes.
Dramaturgicky se podílela na vzniku pořadů Rodinné křižovatky a Čas pro rodinu.
Je podruhé vdaná. Z prvního manželství si odnesla dceru Julii a příjmení Brettschneiderová. Se svým druhým manželem, advokátem Jiřím Machourkou, má syna Jana.Kdo je Eva Machourková? Životopis Eva Machourková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Eva Machourková

Národnost: česká
Datum narození: 12. července 1964

Sdílejte tuto stránku s osobností Eva Machourková s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Gorgonzola? Víte co je Polarizační filtr? Víte, co je to Lustrace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Opereta?

Klíčová slova: wiki, osobnost, Eva Machourková, život, osobnosti, herectví, lexikon, datum narození, životopis, Eva Machourková, zajímavosti, popis, wikipedie, kdo je Eva Machourková?, informace, kdy se narodila Eva Machourková?

Pojem Eva Machourková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Eva Machourková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Eva Machourková ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Eva Machourková na Youtube

Hledat frázi Eva Machourková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eva Machourková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Machourková například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Eva Machourková? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Eva Machourková? Kdy se narodila Eva Machourková? Eva Machourková patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, muž zelenovlasý, eva Machourková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Eva Machourková dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Machourková i v jiné kategorii než je herectví.