Kdo je to?
Kdo je to Goliáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Goliáš? Lidé, mytologie

Kdo je to Goliáš?

Co znamená a jaký je význam slova Goliáš?

Goliáš je biblická postava. Objevil se v 1. knize Samuelově. Mělo se jednat o obávaného zápasníka a bojovníka nadměrné postavy, který bojoval proti Izraelcům a denně vyzýval některého ze soupeřů k souboji, ve kterém ho pak zabil. Nikdo ho nedokázal přemoci, až se mu postavil malý pasáček David s prakem a oblázky.
Goliáš se Davidovi vysmíval, ten ho však trefil kamenem do čela a zabil ho, pak mu ještě usekl mečem hlavu. David se později stal králem.Kdo je to Goliáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Goliáš? Lidé, mytologie

Uvedený text s definicí slova Goliáš můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Oddenek? Znáte pojem Inline hokej? Znáte definici termínu Sugestivní otázka? Vzpomenete si na definici slova Dluh?

Klíčová slova: přesný význam, význam, lexikon, definice, termín, slovo, wiki, mytologie, wikipedie, přesný výraz, původ slova, význam pojmu, přesný výraz, synonymum, informace, význam slova

Pojem Goliáš je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Goliáš v následujících vyhledávačích

Najít termín Goliáš ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Goliáš na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Goliáš ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Goliáš ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Goliáš ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Goliáš například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Goliáš, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Goliáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Goliáš? Definice pojmu Goliáš je v sekci Mytologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace výraz, definici, slovo, termín např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Mytologie).