Kdo je to?
Kdo je Stephenie Meyerová? Životopis Stephenie Meyerová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Kdo je Stephenie Meyerová?

Kdo je Stephenie Meyerová? Životopis, informace, biografie, literatura

Stephenie Meyerová je americká spisovatelka, známá především svou young-adult tvorbou.
Na začátku milénia Stephenie Meyerová vzbudila rozruch svým románem pro young-adult čtenáře - Stmívání (Twilight). Román o lásce lidské dívky (adolescentky) a upíra vzbudil novou vlnu zájmu o fantasy literaturu pro mladé čtenáře. Příběh je obvykle anoncován jako "upírská romance. Vyšel v roce 2005, následovaly další díly zpracovávají osud ústřední dvojice: Nový měsíc (New Moon, 2006), Zatmění (Eclipse, 2007) a Rozbřesk (Breaking dawn, 2008). V roce 2020 potom následovalo ještě Půlnoční slunce (Midnight Sun) navazující na úspěch původní Twilight ságy.
Ságu pak ještě doplňuje novela Krátký druhý život Bree Tannerové (The Short Second Life of Bree Tanner) z roku 2010.
Série si získala miliony fanoušků po celém světě a obrovská popularita tohoto příběhu byla podpořena v roce 2008, kdy byl podle prvního dílu natočen film v hlavních rolích s Kristen Stewart a Robertem Pattinsonem. Následovaly další snímky podle navazujících dílů.
V roce 2008 se Stephenie Meyerová pokusila vymanit ze škatulky autorky pro mladé dospělé a přišla se sci-fi románem Hostitel (The Host) pro dospělé čtenáře. Kniha vypráví příběh mimozemšťanů, kteří kolonizovali Zemi a ovládli lidská těla jako hostitele. Jedna z mimozemských bytostí však nedokáže zcela ovládnout hlavní hrdinku, a tak s ní začne žít v jakési symbióze, kdy jí pomáhá najít její lásku a nakonec se spolu s ní přidává i na stranu těch, kteří mimozemské invazi vzdorují.Kdo je Stephenie Meyerová? Životopis Stephenie Meyerová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Stephenie Meyerová

Národnost: americká
Datum narození: 24. prosince 1973
Místo narození: Hartford, Connecticut, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Stephenie Meyerová sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Bible? Vzpomněli byste si na význam slova Dezinfekce? Rozumíte pojmu Bizár? Znáte definici termínu Bianco směnka?

Klíčová slova: biografie, národnost, literatura, datum narození, literatura, zajímavosti, kde se narodila Stephenie Meyerová?, wiki, osobnost, wikipedie, kdy se narodila Stephenie Meyerová?, vysvětlení, místo narození, narození, informace, osobnosti

Pojem Stephenie Meyerová je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Stephenie Meyerová zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Stephenie Meyerová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stephenie Meyerová ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Stephenie Meyerová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Stephenie Meyerová ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Stephenie Meyerová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Stephenie Meyerová například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Stephenie Meyerová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Stephenie Meyerová? Kdy se narodila Stephenie Meyerová? Kde se narodila Stephenie Meyerová? Stephenie Meyerová je v kategorii Literatura

Text napsán pro Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Stephenie Meyerová řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stephenie Meyerová i v jiné kategorii než je literatura.