Kdo je to?
Kdo je Christy Turlington? Životopis Christy Turlington, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Kdo je Christy Turlington?

Kdo je Christy Turlington? Životopis, informace, biografie, modeling

Christy Nicole Turlinton Burns je americká modelka a humanitární pracovnice. Turlington se narodila ve městě Oakland v Kalifornii v USA do rodiny pilota společnosti Pan Am a stevardce původem z El Salvadoru. Narodila se jako druhorozená dcera a má další dvě sestry. Krásu sdělila po matce. Brzy si ji všiml fotograf Dennie Cody během jejího pobytu v Miami, když jezdila na koni. Následně se ve 14 letech začala věnovat modelingu. Do šestnácti let navštěvovala střední školu Monte Vista High School v Danvillu v Kalifornii. Od 13 let kouřila cigarety a v 16 letech kouřila krabičku denně. Kouřit přestala ve 26 letech.
Po dovršení osmnácti let se Turlington přestěhovala do New Yorku a stala se zde profesionální modelkou. Později si střední školu dokončila právě v New Yorku. Ve 25 letech začala studovat na Gallatin School of Individualized Study, která spadá pod New York University (1994). Univerzitu studovala v letech 1994-1999. Po úspěšném studiu získala titul BA. (Bachelor of Arts) se zaměřením na východní filosofii a náboženství. Poté pokračovala studiem na Columbia University Mailman School of Public Health.
Turlington se objevila v dokumentárních filmech Unzipped nebo Catwalk a její fotografie se objevily na obálkách módních časopisů jako Vogue, Elle, Marie Claire, Tatler, Glamour, Cosmopolitan a další. Stala se tváří kampaní pro společnosti Calvin Klein, Chanel, Marc Jacobs, Prada, Yves Saint Laurent, Michael Kors, Versace, Louis Vuitton aj. Časopis Glamour ji označil za Ženu roku 2013.
V novém tisíciletí navázala spolupráce se společnostmi Sundari, Puma, psala články pro časopisy Marie Claire, Yoga Journal a Teen Vogue. Roku 2015 jako první testovala hodinky Apple Watch. Hodinky používala v době, kdy se připravovala na maraton.
Turlington začala v roce 2005 spolupracovat s humanitární organizací CARE a roku 2010 založila organizaci Every Mother Counts. Stará se o bezpečné těhotenství a porody pro ženy. Organizace vznikla po uvedení jejího dokumentu No Woman, No Cry. O pár let později vznikl její další dokument Every Mile, Every Mother (2013).
Turlington praktikuje jógu od roku 1987. Roku 2002 napsala knihu Living Yoga: Creating A Life Practise.
V současnosti pracuje jako poradce na Harvard Medical School Global Health Council.
Turlington se provdala v roce 2003 za Edwarda Burnse, se kterým má dvě děti (Grace a Finn).Kdo je Christy Turlington? Životopis Christy Turlington, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Hlavní data o osobě Christy Turlington

Národnost: americká
Datum narození: 2. 1. 1969
Místo narození: Oakland, Kalifornie, Spojené státy americké

Tento text (Christy Turlington) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Fusilli? Vzpomněli byste si co znamená slovo Řádný život? Znáte termín S-rank? Víte co je Plagiát?

Klíčová slova: wiki, místo narození, biografie, lexikon, osobnost, modeling, životopis, národnost, kde se narodila Christy Turlington?, zajímavosti, život, osobnosti, kdo je Christy Turlington?, wikipedie, modeling, datum narození

Pojem Christy Turlington je v kategorii Modeling, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Christy Turlington

Zkusit najít pojem Christy Turlington ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Christy Turlington v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Christy Turlington ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Christy Turlington ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Christy Turlington na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Christy Turlington například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Christy Turlington?

Nyní již víte Kdo je to Christy Turlington? Kdy se narodila Christy Turlington? Kde se narodila Christy Turlington? Christy Turlington patří do kategorie Modeling

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Christy Turlington například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Christy Turlington i v jiné kategorii než je modeling.