Kdo je to?
Kdo byl Ivan Král? Životopis Ivan Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Ivan Král?

Kdo byl Ivan Král? Životopis, informace, biografie, hudba

Ivan Král byl český hudebník, rockový kytarista a baskytarista, který proslul v zahraničí, především ve Spojených státech.
Vyrostl v Praze. Odmala byl vedený k hudbě, brzo si našel cestu ke kytaře. Ještě v Československu založil kapelu Saze, se kterou získával první hudební zkušenosti.
Královi rodiče však v 60. letech emigrovali do USA a Královi se později podařilo přestěhovat za nimi. Postupně se i zde začal začal propracovávat k hudební kariéře.
I v USA se mu podařilo založit kapelu (Luger), sbíral zkušenosti s kapelou Kiss, spolupracoval se zpěvačkou Debbie Harris. Jeho zřejmě nejúspěšnější léta však započala v roce 1974, kdy se stal baskytaristou ve skupině zpěvačky Patti Smith. Za Králova působení vydala kapela několik alb a jak se Král stával nedílnou součástí kapely, začal se na jednotlivých singlech podílet nejen hudebně, ale i autorsky. Jeho tvorbu tak najdeme například na desce Radio Ethiopia (1976) nebo Easter (1977). V roce 1979 vydala Patti Smith album Wave, na němž se objevil megahit Dancing Barefoot, jehož autorem je právě Ivan Král.
Po letech strávených s Patti Smith, začal Král doprovázet dalšího slavného rockera - Iggyho Popa.
V 80. letech spolupracoval s dalšími hudebníky a autory a pracoval na dalších projektech, například na hudbě k filmu Bistro režiséra Barryho Levinsona.
Po roce 1989 se začal vracet do Česka, kde působil především jako producent. V tomto období také vydal své vysoce oceňované album Nostalgia.
Byl o něm natočen dokumentární film nesoucí název jeho nejslavnější písně Dancing Barefoot (1995) a v roce 2019 vyšel jeho autorizovaný životopis Neuvěřitelný Ivan Král. Hudbě se věnoval až do svého skonu v roce 2020.Kdo byl Ivan Král? Životopis Ivan Král, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Ivan Král

Národnost: česká
Datum narození: 12. května 1948
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 2. února 2020

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ivan Král sdílet s ostatnímina sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Filologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Čest? Znáte definici termínu Viskóza? Víte co je Supreme?

Klíčová slova: informace, datum úmrtí, nežijící, narození, život, zajímavosti, datum narození, vysvětlení, popis, národnost, lexikon, Ivan Král, místo narození, kdo je Ivan Král?, biografie, Ivan Král

Pojem Ivan Král je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ivan Král lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Ivan Král ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Ivan Král ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Ivan Král ve Wikislovníku

Najít heslo Ivan Král ve Wikipedii

Najít slovo Ivan Král na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Král například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Ivan Král? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Ivan Král? Kdy se narodil Ivan Král? Kde se narodil Ivan Král? Kdy zemřel Ivan Král? Ivan Král je v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Ivan Král dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Král i v jiné kategorii než je hudba.