Kdo je to?
Kdo je to Žoldák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Žoldák? Lidé, hanlivé

Žoldák

Jaký je význam slova Žoldák? Co to znamená?

Žoldák je hanlivé označení pro nájemného vojáka. Většinou bývá verbovaný cizím státem, bojuje dobrovolně a očekává vysokou finanční odměnu. Žoldáci bojují pro vysokou odměnu, „žold“. Původ slova najdeme ve slově žold-néř. Byl to voják, který se nechal najímat k boji a dostával za to zaplaceno. Kořen slova je žold, což je finanční výplata za vojenskou službu. Hlubší etymologii najdeme v latině ve slově „sold“, což znamená „výplata“, v němčině slovo „soldat“ znamená v překladu „voják“. Synonymum pro slovo žoldák je „žoldnéř“.


Kdo je to Žoldák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Žoldák? Lidé, hanlivé

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Fabulace? Vzpomenete si na definici slova Pastušek? Rozumíte pojmu Úroková sazba? Vzpomněli byste si na význam slova Export?

Klíčová slova: původ slova, lexikon, termín, vysvětlení, význam, popis, heslo, etymologie, synonymum, wiki, slovo, význam slova, co znamená, přesný výraz, hanlivé, Žoldák

Pojem Žoldák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žoldák ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Žoldák ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Žoldák ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Žoldák na Google.cz

Zkusit najít pojem Žoldák ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Žoldák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Žoldák

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Žoldák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Žoldák? Definice pojmu Žoldák se nachází v kategorii Hanlivé

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz, slovo, definici, termín třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Žoldák v jiné sekci než hanlivé.