Kdo je to?
Kdo je to Žoldák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Žoldák? Lidé, hanlivé

Žoldák

Jaký je význam slova Žoldák? Co to znamená?

Žoldák je hanlivé označení pro nájemného vojáka. Většinou bývá verbovaný cizím státem, bojuje dobrovolně a očekává vysokou finanční odměnu. Žoldáci bojují pro vysokou odměnu, „žold“. Původ slova najdeme ve slově žold-néř. Byl to voják, který se nechal najímat k boji a dostával za to zaplaceno. Kořen slova je žold, což je finanční výplata za vojenskou službu. Hlubší etymologii najdeme v latině ve slově „sold“, což znamená „výplata“, v němčině slovo „soldat“ znamená v překladu „voják“. Synonymum pro slovo žoldák je „žoldnéř“.


Kdo je to Žoldák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Žoldák? Lidé, hanlivé

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Glukóza? Pamatujete si definici pojmu Ekologie? Rozumíte pojmu Lilek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Oligarchie?

Klíčová slova: přesný výraz, hanlivé, význam, definice, přesný význam, slovo, synonymum, formulace, význam pojmu, Žoldák, etymologie, wikipedie, co znamená, odborný výraz, přesný výraz, informace

Pojem Žoldák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Žoldák ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Žoldák na Youtube

Zkusit najít frázi Žoldák ve Wikislovníku

Hledat výraz Žoldák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Žoldák ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Žoldák například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Žoldák

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Žoldák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Žoldák? Definice pojmu Žoldák je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, psychopat, Žoldák, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Vyzkoušejte nalézt informace pojem, slovo, termín, definici třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hanlivé.