Kdo je to?
Kdo je Kristýna Ryška? Životopis Kristýna Ryška, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kristýna Ryška

Kdo je Kristýna Ryška? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Kristýna Ryška, rodným jménem Maléřová, dříve také Podzimková, je česká filmová, divadelní a televizní herečka, popularizátorka poezie. Ryška se narodila 1. května 1985 v Rožnově pod Radhoštěm.
V dětství navštěvovala dramatický kroužek, kde se učila také tancovat a zpívat. Poté, co dokončila základní školu, absolvovala dramatický obor v Ostravě na Janáčkově Konzervatoři. Po studiu nastoupila do svého prvního angažmá v Těšínském divadle v Českém Těšíně, kde za dva roky působení v divadle obdržela Cenu ředitele Těšínského divadla pro mladou a nadějnou umělkyni. V tomto divadle odehrála několik sezón. Zahrála si např. v divadelních hrách Světáci nebo Nejkrásnější válka.
Před kamerou Ryška debutovala v roce 2008 v menších rolích ve filmech Bathory, Absurdistán a ve studentském filmu Jen aby ses uvolnila. Od té doby vytvořila role ve filmech Metanol (2018), Poslouchej (2019), Bábovky (2020), Vyšehrad: Seryjál (2021) a Spolu (2022).
Nejvíce se však Ryška proslavila jako seriálová herečka, a to hned ve své první roli They v nekonečném seriálu ulice, kde hrála v letech 2009-2013. Dále vytvořila epizodní role v seriálech Soukromé pasti (2011), Ach, ty vraždy! (2012), Vinaři (2015), Vyšehrad, Případy 1. oddělení (2016), Slunečná (2020), Dáma a Král (2022) a další. Větší role dostala v seriálech Doktoři z Počátků (2014), Ohnivý kuře (2016-2017) a Zlatá labuť (2023).
Kromě hraní se Ryška věnuje popularizaci poezie společně s hudebníkem Ondřejem Fenclem, se kterým pořádá poetické večery.
Kristýna Ryška je podruhé vdaná. Poprvé se vdala roku 2010 za scénáristu Matěje Podzimka, se kterým se rozvedla roku 2019. V roce 2022 se vdala podruhé, tentokrát za vedoucího folklorního souboru Jana Ryšku. Páru se v září 2020 narodil syn Antonín.Kdo je Kristýna Ryška? Životopis Kristýna Ryška, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Kristýna Ryška

Národnost: česká
Datum narození: 1. 5. 1985
Místo narození: Rožnov pod Radhoštěm, Československo

Popis osobnosti Kristýna Ryška můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Abstrakt? Vzpomněli byste si na význam slova Klikva? Znáte definici termínu Vermut? Znáte definici termínu Inkluze?

Klíčová slova: osobnost, herectví, popis, život, Kristýna Ryška, životopis, místo narození, národnost, wiki, vysvětlení, lexikon, informace, zajímavosti, datum narození, wikipedie, narození

Pojem Kristýna Ryška je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kristýna Ryška ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kristýna Ryška ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Kristýna Ryška v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Kristýna Ryška na Youtube

Vyhledat pojem Kristýna Ryška ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kristýna Ryška například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Kristýna Ryška? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Kristýna Ryška? Kdy se narodila Kristýna Ryška? Kde se narodila Kristýna Ryška? Kristýna Ryška se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Kristýna Ryška dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kristýna Ryška i v jiné kategorii než je herectví.