Kdo je to?
Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Olašský Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Olašský Rom?

Olašský Rom je příslušník jedné z částí romské komunity. Jedná se o větev, která pochází z rumunského Valašska, do střední Evropy se dostávali od 19. století. V ČR tvoří olašští Romové jednu desetinu z celkového počtu Romů – cca 25 000. Této skupině vládne olašský král.
U nás jsou dvě skupiny olašských Romů – Lovárové, v minulosti koňští handlíři a Kalderaši – výrobci kotlů. Olašský Rom mluví romsky, má však světlejší pleť i vlasy a nosí typické romské oblečení.Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Sdílejte tuto stránku se slovem Olašský Rom s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Libela? Znáte definici termínu Přírodní rezervace? Vzpomenete si na definici slova Amonium? Pamatujete si definici pojmu Ferrata?

Klíčová slova: co znamená, wiki, národnost, co je to Olašský Rom?, význam, synonymum, heslo, pojem, slovo, lexikon, vysvětlení, kdo je Olašský Rom?, původ slova, definice, přesný výraz, Olašský Rom

Pojem Olašský Rom je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Olašský Rom

Hledat videa s názvem Olašský Rom na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Olašský Rom ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Olašský Rom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Olašský Rom ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Olašský Rom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Olašský Rom

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Olašský Rom? Kdo to byl Olašský Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Olašský Rom? Definice pojmu Olašský Rom je v kategorii národnost. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v národnost.