Kdo je to?
Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Olašský Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Olašský Rom?

Olašský Rom je příslušník jedné z částí romské komunity. Jedná se o větev, která pochází z rumunského Valašska, do střední Evropy se dostávali od 19. století. V ČR tvoří olašští Romové jednu desetinu z celkového počtu Romů – cca 25 000. Této skupině vládne olašský král.
U nás jsou dvě skupiny olašských Romů – Lovárové, v minulosti koňští handlíři a Kalderaši – výrobci kotlů. Olašský Rom mluví romsky, má však světlejší pleť i vlasy a nosí typické romské oblečení.Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Definici slova Olašský Rom můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Sekulární? Vzpomněli byste si na význam slova Sledge hokej? Vzpomenete si na definici slova Tatarák? Znáte definici termínu Loftový byt?

Klíčová slova: popis, termín, popis, definice, pojem, význam pojmu, heslo, wiki, Olašský Rom, kdo to je, informace, co znamená, národnost, odborný výraz, kdo je Olašský Rom?, význam slova

Pojem Olašský Rom je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Olašský Rom lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Olašský Rom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Olašský Rom ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Olašský Rom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Olašský Rom ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Olašský Rom například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Olašský Rom

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Olašský Rom? Kdo to byl Olašský Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Olašský Rom? Definice pojmu Olašský Rom patří do sekce národnost. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat pojem, text, definici, kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v národnost.