Kdo je to?
Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Olašský Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Olašský Rom?

Olašský Rom je příslušník jedné z částí romské komunity. Jedná se o větev, která pochází z rumunského Valašska, do střední Evropy se dostávali od 19. století. V ČR tvoří olašští Romové jednu desetinu z celkového počtu Romů – cca 25 000. Této skupině vládne olašský král.
U nás jsou dvě skupiny olašských Romů – Lovárové, v minulosti koňští handlíři a Kalderaši – výrobci kotlů. Olašský Rom mluví romsky, má však světlejší pleť i vlasy a nosí typické romské oblečení.Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Budeme rádi, pokud budete definici slova Olašský Rom sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Libela? Znáte termín Jádrová omítka? Vzpomenete si na definici slova Amonium? Víte, co je to Krajní pravice?

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, termín, popis, pojem, wiki, přesný význam, popis, informace, význam pojmu, co znamená, národnost, slovo, definice, kdo to je, lexikon

Pojem Olašský Rom je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Olašský Rom

Hledat pojem Olašský Rom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Olašský Rom v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Olašský Rom na Google.cz

Hledat termín Olašský Rom ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Olašský Rom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Olašský Rom? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Olašský Rom? Kdo to byl Olašský Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Olašský Rom? Definice pojmu Olašský Rom se nachází v kategorii národnost. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Olašský Rom i jinde než v sekci než v národnost.