Kdo je to?
Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Olašský Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Olašský Rom?

Olašský Rom je příslušník jedné z částí romské komunity. Jedná se o větev, která pochází z rumunského Valašska, do střední Evropy se dostávali od 19. století. V ČR tvoří olašští Romové jednu desetinu z celkového počtu Romů – cca 25 000. Této skupině vládne olašský král.
U nás jsou dvě skupiny olašských Romů – Lovárové, v minulosti koňští handlíři a Kalderaši – výrobci kotlů. Olašský Rom mluví romsky, má však světlejší pleť i vlasy a nosí typické romské oblečení.Kdo je to, byl Olašský Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Olašský Rom? Lidé, národnost

Tento text (Olašský Rom) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Sekulární? Rozumíte pojmu Křesťanství? Vzpomenete si na definici slova Tatarák? Znáte pojem Biotop?

Klíčová slova: termín, vysvětlení, formulace, popis, Olašský Rom, pojem, heslo, odborný výraz, přesný význam, přesný výraz, wiki, definice, co znamená, co je to Olašský Rom?, informace, slovo

Pojem Olašský Rom je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Olašský Rom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Olašský Rom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Olašský Rom ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Olašský Rom ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Olašský Rom například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Olašský Rom? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Olašský Rom? Kdo to byl Olašský Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Olašský Rom? Definice pojmu Olašský Rom je v sekci národnost. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než národnost).