Kdo je to?
Kdo byl Luděk Munzar? Životopis Luděk Munzar, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Luděk Munzar

Kdo byl Luděk Munzar? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Luděk Munzar byl český divadelní a filmový herec.
Vystudoval DAMU. Po škole působil na prknech divadla v Mladé Boleslavi, hned o rok později však získal nabídku hrát v Národním divadle, kde zůstal až do roku 1990. Proslul například ztvárněním Mercucia v Romeovi a Julii, známé jsou též jeho role ve Strakonickém dudákovi, Našich furiantech či Brechtově dramatu Zadržitelný vzestup Artura Uie.
Za svůj život se Luděk Munzar objevil v téměř dvou stovkách českých filmů a byl jednou z výrazných tváří českého herectví. Na přelomu 50. a 60. letech už získával první filmové práce. První výraznější úlohu ztvárnil v Sequensově Atentátu (1964) a od té doby už jsme jej mohli vídat na filmových plátnech a televizních obrazovkách pravidelně. V 60. letech to byly třeba Kočár do Vídně (1966), Žert (1968), hlavní roli si Munzar zahrál v dramatu Žalář nejtemnější (1969).
Co se týče 70. let, například v roce 1973 vynikl v oceňovaném snímku Františka Filipa Klobouk plný deště. V roce 1977 se spolupodílel na vzniku animovaného snímku Karla Zemana Čarodějův učeň. O tři roky později pak zářil v televizním dramatu Královská hra.
V roce 1981 přišla hlavní role ve Filipově krimi Pan Kufalt. O rok později následoval třeba snímek Rozčarování nebo historické filmy Pouť králů a Poslední propadne peklu.
Filmové role se Munzarovi nevyhýbaly ani po roce 1989. Velmi kladně bylo přijato jeho ztvárnění hlavní role v televizní hře Pilát Pontský, onoho dne (1991); v roce 1994 přišel Příběh kriminálního rady, o rok později se objevil opět v hlavní roli ve válečném dramatu Generál Eliáš. V novém miléniu hrál už výrazně méně, diváci měli možnost jej vidět už jen v menších rolích, např. ve snímku Nevinnost (2011).
Pokud se zaměříme na seriály, zapsal se do paměti diváků především jako sklář ze seriálu Synové a dcery Jakuba skláře (1985). Dále zmiňme ještě například role v oblíbených Četnických humoreskách (2003) nebo Hraběnkách (2007).
V roce 2011 byl oceněn cenou Thálie za celoživotní mistrovství v činohře. Též za celoživotní přínos dabingu obdržel i Cenu Františka Filipovského.
Jeho druhou manželkou se stala známá herečka Jana Hlaváčová. Spolu měli dceru Barboru Munzarovou, taktéž herečku.Kdo byl Luděk Munzar? Životopis Luděk Munzar, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Luděk Munzar

Národnost: česká
Datum narození: 20. března 1933
Místo narození: Nová Včelnice, Jindřichohradecko
Datum úmrtí: 26. ledna 2019

Popis osobnosti Luděk Munzar můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Štukování? Pamatujete si definici pojmu Nepasterizované pivo? Znáte termín Grafická karta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Grandle?

Klíčová slova: nežijící, popis, narození, kdo to je, osobnost, zajímavosti, wiki, herectví, informace, národnost, osobnosti, wikipedie, biografie, kdy se narodil Luděk Munzar?, datum narození, lexikon

Pojem Luděk Munzar je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Luděk Munzar v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Luděk Munzar ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Luděk Munzar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Luděk Munzar ve vyhledávači Qwant

Najít termín Luděk Munzar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Luděk Munzar například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Luděk Munzar?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Luděk Munzar? Kdy se narodil Luděk Munzar? Kde se narodil Luděk Munzar? Kdy zemřel Luděk Munzar? Luděk Munzar je v sekci Herectví

Kategorie herectví, blond herečka šaty, luděk Munzar, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Luděk Munzar třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Luděk Munzar i v jiné kategorii než je herectví.