Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Ludvík Svoboda?

Kdo to byl Ludvík Svoboda? Stručný životopis

Ludvík Svoboda byl československým prezidentem. Měl hodnost armádního generála a bojoval v 1. i ve 2. světové válce. Do KSĆ vstoupil až v roce 1948. Zastával funkci ministra národní obrany, ale později byl odvolán a rehabilitován. Do funkce prezidenta byl zvolen na návrh Antonína Dubčeka. Se sovětskou okupací nesouhlasil, ale věděl, že nebylo dost dobře možné se bránit. Během normalizace podnikl jisté snahy o zlepšení socialismu ve prospěch společnosti. Jeho druhé funkční období bylo ukončeno na základě nově přijatého zákona, protože Svoboda sám nechtěl, navzdory svým zdravotním problémům, rezignovat.Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Ludvík Svoboda

Národnost: česká
Datum narození: 25.11.1895
Místo narození: Hroznatín
Datum úmrtí: 20.9.1979

Líbí se stručný životopis s osobou Ludvík Svoboda? Pak se podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Bruxismus? Víte, co je to Nota bene? Vzpomněli byste si na význam slova Miserere? Rozumíte pojmu Deflace?

Klíčová slova: význam, termín, význam pojmu, wiki, přesný výraz, kdo to je, popis, kdo je Ludvík Svoboda?, pojem, význam slova, informace, co znamená, co je to Ludvík Svoboda?, odborný výraz, vysvětlení, popis

Pojem Ludvík Svoboda je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Ludvík Svoboda ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Ludvík Svoboda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Ludvík Svoboda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ludvík Svoboda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Svoboda například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Ludvík Svoboda? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ludvík Svoboda? Kdo to byl Ludvík Svoboda? Kdy se narodil Ludvík Svoboda? Kde se narodil Ludvík Svoboda? Kdy zemřel Ludvík Svoboda? Ludvík Svoboda je v sekci politici. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Ludvík Svoboda dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Svoboda i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.