Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Ludvík Svoboda?

Kdo to byl Ludvík Svoboda? Stručný životopis

Ludvík Svoboda byl československým prezidentem. Měl hodnost armádního generála a bojoval v 1. i ve 2. světové válce. Do KSĆ vstoupil až v roce 1948. Zastával funkci ministra národní obrany, ale později byl odvolán a rehabilitován. Do funkce prezidenta byl zvolen na návrh Antonína Dubčeka. Se sovětskou okupací nesouhlasil, ale věděl, že nebylo dost dobře možné se bránit. Během normalizace podnikl jisté snahy o zlepšení socialismu ve prospěch společnosti. Jeho druhé funkční období bylo ukončeno na základě nově přijatého zákona, protože Svoboda sám nechtěl, navzdory svým zdravotním problémům, rezignovat.Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Ludvík Svoboda

Národnost: česká
Datum narození: 25.11.1895
Místo narození: Hroznatín
Datum úmrtí: 20.9.1979

Popis osobnosti Ludvík Svoboda můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Bruxismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Libreto? Vzpomněli byste si na význam slova Miserere? Víte co je Amuse bouche?

Klíčová slova: etymologie, lexikon, přesný význam, vysvětlení, co je to Ludvík Svoboda?, význam pojmu, politici, slovo, synonymum, význam, význam slova, odborný výraz, wiki, co znamená, popis, popis

Pojem Ludvík Svoboda je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Ludvík Svoboda na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Ludvík Svoboda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Ludvík Svoboda ve Wikislovníku

Najít heslo Ludvík Svoboda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Svoboda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Ludvík Svoboda?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Ludvík Svoboda? Kdo to byl Ludvík Svoboda? Kdy se narodil Ludvík Svoboda? Kde se narodil Ludvík Svoboda? Kdy zemřel Ludvík Svoboda? Ludvík Svoboda patří do sekce politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ludvík Svoboda třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Svoboda i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.