Kdo je to?
Kdo byl Rex Stout? Životopis Rex Stout, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Rex Stout

Kdo byl Rex Stout? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Rex Todhunter Stout byl americký spisovatel. Narodil se 1. prosince 1886 v Noblesville v Indianě a byl jedním z devíti dětí kvakerů Johna Wallace Stouta a Lucetty Elizabeth Todhunter. Krátce poté, co se narodil, se rodina přestěhovala do Kansasu. Rex zde navštěvoval školu a následně krátce také zdejší univerzitu. Studia však záhy zanechal a přihlásil se k námořnictvu. Dva roky sloužil na jachtě prezidenta Theodora Roosevelta. V roce 1908 z námořnictva odešel a vystřídal řadu nejrůznějších profesí. Živil se jako poslíček, pracoval ve skladech, prodával doutníky. Živil se též jako účetní. V této době publikoval v různých periodikách své povídky a básně. Finanční nezávislost mu na jistý čas přinesl jeho vynález školního bankovního systému, který byl následně zaveden na většině amerických škol. Šlo o monitorování peněz, které si děti ve školách spořily. Dostatek prostředků umožnil Stoutovi cestovat po Evropě a věnovat se výhradně vlastní tvorbě. O peníze však později přišel vlivem velké hospodářské krize.
Od roku 1927 žil v Paříži, poté se však vrátil zpět do Spojených států, kde se věnoval psaní hlavně detektivních románů. V roce 1934 vydal svůj první detektivní román Zmije hraje golf. Hned v následujícím roce vydal knihu Liga vyděšených, následně pak Dědictví Kláry Foxové, Červená krabice, Příliš mnoho kuchařů, Pohřbený Caesar či Hořký konec. Stoutem vytvořená postava Nera Wolfa se následně objevila v mnoha dalších románech a povídkách. Dočkaly se také filmového zpracování, a to nejen ve Spojených státech, ale také v Itálii. V období druhé světové války byl aktivní v boji proti nacismu prostřednictvím rozhlasu, ale také členstvím v několika komisích.
Rex Stout byl dvakrát ženatý. Svou první ženu Fay Kennedy si vzal v roce 1916, manželé se však v roce 1932 rozvedli. V témže roce si vzal svou druhou ženu Polu Weinbach Hoffmann. Zemřel 27. října 1975 v Danbury ve státě Connecticut ve věku 88 let.Kdo byl Rex Stout? Životopis Rex Stout, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Rex Stout

Národnost: americká
Datum narození: 1. prosince 1886
Místo narození: Noblesville, Indiana
Datum úmrtí: 27. října 1975

Zaujala vás biografie osobnosti Rex Stout? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Xantipa? Znáte definici termínu Fládrování? Vzpomněli byste si na význam slova Clubhouse? Pamatujete si definici pojmu Křest?

Klíčová slova: literatura, datum úmrtí, místo narození, kdo to je, wiki, národnost, kdy se narodil Rex Stout?, narození, nežijící, lexikon, zajímavosti, popis, biografie, národnost, životopis, osobnosti

Pojem Rex Stout je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Rex Stout ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rex Stout ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rex Stout na Youtube

Najít výraz Rex Stout ve vyhledávači Yandex

Najít termín Rex Stout ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Rex Stout například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Rex Stout?

Právě jste zjistili Kdo byl Rex Stout? Kdy se narodil Rex Stout? Kde se narodil Rex Stout? Kdy zemřel Rex Stout? Rex Stout je v kategorii Literatura

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Rex Stout dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rex Stout i v jiné kategorii než je literatura.