Kdo je to?
Kdo je Hynek Adámek? Životopis Hynek Adámek, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hynek Adámek

Kdo je Hynek Adámek? Životopis, informace, biografie, novináři

Hynek Adámek je český geograf a publicista.
Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity a po studiích se začal věnovat geografii. Nastoupil do Geografického ústavu Akademie věd a v roce 1994 se zúčastnil expedice Živá Afrika, která se zaměřovala na geografický výzkum v oblasti Sahelu a tropické Afriky. V letech 2004 a 2005 byl součástí týmu, který budoval základnu Johanna Gregora Mendela v Antarktidě.
Jako cestovatel, fotograf a odborník na geografii spolupracoval s tematicky zaměřeným časopisem Koktejl a českou mutací časopisu National Geographic.
Je autorem několika knih:v publikacích Živá Afrika (1996) a Češi v Antarktidě (2010) reflektuje již zmíněné expedice; dále vydal knihy Čas je dar Afriky: Etiopie (2000) a Island. Soulad protikladů (2003).
Též se věnuje fotografii a uspořádal několik výstav reagujících na jeho cestovatelské zkušenosti.Kdo je Hynek Adámek? Životopis Hynek Adámek, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní informace o osobě Hynek Adámek

Národnost: česká
Datum narození: 13. února 1962
Místo narození: Frýdek-Místek

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Hynek Adámek? s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Vestibul? Pamatujete si definici pojmu Muzikál? Rozumíte pojmu Anaerobní cvičení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Akademický rok?

Klíčová slova: osobnosti, wiki, popis, životopis, zajímavosti, život, kdy se narodil Hynek Adámek?, biografie, kde se narodil Hynek Adámek?, vysvětlení, kdo je Hynek Adámek?, wikipedie, narození, informace, novináři, lexikon

Pojem Hynek Adámek je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Hynek Adámek

Zkusit najít frázi Hynek Adámek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Hynek Adámek ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Hynek Adámek na Google obrázcích

Najít heslo Hynek Adámek ve Wikipedii

Vyhledat výraz Hynek Adámek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hynek Adámek například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hynek Adámek

Právě nyní již víte Kdo je to Hynek Adámek? Kdy se narodil Hynek Adámek? Kde se narodil Hynek Adámek? Hynek Adámek je v kategorii Novináři

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Hynek Adámek např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hynek Adámek i v jiné kategorii než je novináři.