Kdo je to?
Kdo je Hynek Adámek? Životopis Hynek Adámek, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Hynek Adámek?

Kdo je Hynek Adámek? Životopis, informace, biografie, novináři

Hynek Adámek je český geograf a publicista.
Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity a po studiích se začal věnovat geografii. Nastoupil do Geografického ústavu Akademie věd a v roce 1994 se zúčastnil expedice Živá Afrika, která se zaměřovala na geografický výzkum v oblasti Sahelu a tropické Afriky. V letech 2004 a 2005 byl součástí týmu, který budoval základnu Johanna Gregora Mendela v Antarktidě.
Jako cestovatel, fotograf a odborník na geografii spolupracoval s tematicky zaměřeným časopisem Koktejl a českou mutací časopisu National Geographic.
Je autorem několika knih:v publikacích Živá Afrika (1996) a Češi v Antarktidě (2010) reflektuje již zmíněné expedice; dále vydal knihy Čas je dar Afriky: Etiopie (2000) a Island. Soulad protikladů (2003).
Též se věnuje fotografii a uspořádal několik výstav reagujících na jeho cestovatelské zkušenosti.Kdo je Hynek Adámek? Životopis Hynek Adámek, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Hynek Adámek

Národnost: česká
Datum narození: 13. února 1962
Místo narození: Frýdek-Místek

Sdílejte tuto stránku s osobností Hynek Adámek s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Okluzor? Vzpomenete si na definici slova Freska? Rozumíte pojmu Impotence? Vzpomněli byste si na význam slova Quo vadis?

Klíčová slova: kdo je Hynek Adámek?, národnost, zajímavosti, narození, život, datum narození, wikipedie, osobnosti, wiki, osobnost, kde se narodil Hynek Adámek?, místo narození, vysvětlení, popis, životopis, novináři

Pojem Hynek Adámek je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Hynek Adámek ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Hynek Adámek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Hynek Adámek ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hynek Adámek na Youtube

Hledat frázi Hynek Adámek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hynek Adámek například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Hynek Adámek?

Nyní již víte Kdo je to Hynek Adámek? Kdy se narodil Hynek Adámek? Kde se narodil Hynek Adámek? Hynek Adámek patří do sekce Novináři

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Hynek Adámek dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hynek Adámek i v jiné kategorii než je novináři.