Kdo je to?
Kdo je Dana Bartůňková? Životopis Dana Bartůňková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Dana Bartůňková

Kdo je Dana Bartůňková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Dana Bartůňková je česká filmová, seriálová a divadelní herečka. Bartůňková se narodila v Praze, kde po základní škole studovala herectví na hudebně-dramatickém oddělení Státní konzervatoře. Studia úspěšně dokončila v roce 1981. Ve stejném roce nastoupila do angažmá v Krajském divadle v Kolíně, kde vystupovala následujících 12 let. Z Kolína se vrátila zpět do Prahy, kde působila v pražském Divadle Komedie (1993-1995) a v letech 1995-2005 v pražském Divadle Skelet. Poté začala spolupracovat s Pohádkovým divadlem Julie Jurištové.
Během studií Bartůňková debutovala v komedii Setkání v červenci (1978). Od té doby ztvárnila skoro dvě desítky filmových rolí. Vytvořila postavy např. ve filmech Hodina života (1981), Anděl s ďáblem v těle (1983), S čerty nejsou žerty – princezna Angelína (1984), Smích se lepí na paty (1986), Tichý společník (1988) nebo Vánoční kameňák (2015).
Bartůňková se objevila také v televizních seriálech Plechová kavalerie (1979), Zkoušky z dospělosti (1980), Návštěvníci (1983), Moje srdcová sedma (1984), Rodáci, Chlapci a chlapi (1988), O zvířatech a lidech (1994), Ordinace v růžové zahradě (2009), Ententýky (2012), Doktoři z Počátků (2013), Krejzovi a Kameňák (2019).
Bartůňková také píše divadelní hry, navrhuje kostýmy a působila také jako principálka Metropolitního divadla (se specializací na muzikály).
Dana Bartůňková byla ženatá s hercem Rafaelem Pražákem, se kterým měla dceru Denisu.Kdo je Dana Bartůňková? Životopis Dana Bartůňková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Dana Bartůňková

Národnost: česká
Datum narození: 10. 9. 1957
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dana Bartůňková s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Balkon? Znáte termín CBD? Víte co je Čertův dráp? Víte, co je to Reflux?

Klíčová slova: místo narození, kde se narodila Dana Bartůňková?, národnost, Dana Bartůňková, životopis, Dana Bartůňková, biografie, kdo je Dana Bartůňková?, lexikon, osobnost, kdy se narodila Dana Bartůňková?, wikipedie, datum narození, zajímavosti, popis, herectví

Pojem Dana Bartůňková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Dana Bartůňková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Dana Bartůňková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Dana Bartůňková ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Dana Bartůňková ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Dana Bartůňková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Bartůňková například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Dana Bartůňková? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Dana Bartůňková? Kdy se narodila Dana Bartůňková? Kde se narodila Dana Bartůňková? Dana Bartůňková se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, brunet herec, dana Bartůňková, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Dana Bartůňková dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Bartůňková i v jiné kategorii než je herectví.