Kdo je to?
Kdo je Dana Bartůňková? Životopis Dana Bartůňková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Dana Bartůňková?

Kdo je Dana Bartůňková? Životopis, informace, biografie, herectví

Dana Bartůňková je česká filmová, seriálová a divadelní herečka. Bartůňková se narodila v Praze, kde po základní škole studovala herectví na hudebně-dramatickém oddělení Státní konzervatoře. Studia úspěšně dokončila v roce 1981. Ve stejném roce nastoupila do angažmá v Krajském divadle v Kolíně, kde vystupovala následujících 12 let. Z Kolína se vrátila zpět do Prahy, kde působila v pražském Divadle Komedie (1993-1995) a v letech 1995-2005 v pražském Divadle Skelet. Poté začala spolupracovat s Pohádkovým divadlem Julie Jurištové.
Během studií Bartůňková debutovala v komedii Setkání v červenci (1978). Od té doby ztvárnila skoro dvě desítky filmových rolí. Vytvořila postavy např. ve filmech Hodina života (1981), Anděl s ďáblem v těle (1983), S čerty nejsou žerty – princezna Angelína (1984), Smích se lepí na paty (1986), Tichý společník (1988) nebo Vánoční kameňák (2015).
Bartůňková se objevila také v televizních seriálech Plechová kavalerie (1979), Zkoušky z dospělosti (1980), Návštěvníci (1983), Moje srdcová sedma (1984), Rodáci, Chlapci a chlapi (1988), O zvířatech a lidech (1994), Ordinace v růžové zahradě (2009), Ententýky (2012), Doktoři z Počátků (2013), Krejzovi a Kameňák (2019).
Bartůňková také píše divadelní hry, navrhuje kostýmy a působila také jako principálka Metropolitního divadla (se specializací na muzikály).
Dana Bartůňková byla ženatá s hercem Rafaelem Pražákem, se kterým měla dceru Denisu.Kdo je Dana Bartůňková? Životopis Dana Bartůňková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Dana Bartůňková

Národnost: česká
Datum narození: 10. 9. 1957
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Dana Bartůňková? s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Bazén? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jerlín? Víte co je Výpotek? Znáte termín Operativní leasing?

Klíčová slova: lexikon, kdy se narodila Dana Bartůňková?, kde se narodila Dana Bartůňková?, život, datum narození, národnost, herectví, popis, narození, Dana Bartůňková, informace, zajímavosti, biografie, kdo je Dana Bartůňková?, místo narození, Dana Bartůňková

Pojem Dana Bartůňková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Dana Bartůňková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dana Bartůňková ve Wikimedia Commons

Hledat termín Dana Bartůňková ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Dana Bartůňková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Dana Bartůňková na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Bartůňková například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Dana Bartůňková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dana Bartůňková? Kdy se narodila Dana Bartůňková? Kde se narodila Dana Bartůňková? Dana Bartůňková je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Dana Bartůňková například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Bartůňková i v jiné kategorii než je herectví.