Kdo je to?
Kdo je to Michail Gorbačov? Životopis Michail Gorbačov, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Michail Gorbačov?

Kdo je to Michail Gorbačov? Stručný životopis

Michail Gorbačov, celým jménem Michail Sergejevič Gorbačov, byl sovětský a nyní ruský politik. V roce 1985 se stal generálním tajemníkem Komunistické strany Sovětského svazu a hlavou státu. Ve své politice se snažil ukončit studenou válku a prosazoval radikální změny na všech úrovních fungování státu – v politice, ve vlastní straně i systému uspořádání státu. V hospodářské oblasti spustil přestavbu, perestrojku. Důsledkem těchto změn pak byl rozpad Sovětského svazu a ukončení vlády Komunistické strany Sovětského svazu.
Michail Gorbačov byl za své mírové snahy oceněn mnoha cenami a v roce 1992 dostal Nobelovu cenu za mír.Kdo je to Michail Gorbačov? Životopis Michail Gorbačov, lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Michail Gorbačov

Národnost: ruská
Datum narození: 2. března 1931
Místo narození: Privolnoje

Sdílejte tuto stránku s osobností Michail Gorbačov s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Učební plán? Víte co je Interpretace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Svěrka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Krajní levice?

Klíčová slova: co je to Michail Gorbačov?, politici, přesný význam, termín, vysvětlení, popis, kdo to je, lexikon, odborný výraz, význam pojmu, etymologie, přesný výraz, formulace, význam, informace, pojem

Pojem Michail Gorbačov je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Michail Gorbačov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Michail Gorbačov ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Michail Gorbačov v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Michail Gorbačov ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Michail Gorbačov například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Michail Gorbačov? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Michail Gorbačov? Kdo to byl Michail Gorbačov? Kdy se narodil Michail Gorbačov? Kde se narodil Michail Gorbačov? Michail Gorbačov je v sekci politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Michail Gorbačov dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michail Gorbačov i v jiné kategorii než je politici.